توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 379488
سؤال ۴ نماینده مجلس از طیب‌نیا درباره توافق FATF
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس از تقدیم سؤال ۴ نماینده مجلس از وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره توافق با FATF به هیئت رئیسه مجلس خبر داد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و برخوار در مجلس در گفت‌وگو با تسنیم، از تقدیم سؤال ۴ نماینده مجلس از وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره توافق با FATF به هیئت‌رئیسه پارلمان خبر داد و گفت: این سؤال از وزیر امور اقتصادی و دارایی تهیه و تدوین شده و روز گذشته تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شده است.

وی توافق با FATF (اتحادیه بین‌المللی مبارزه با پول‌شویی) را یک توافق ننگین دانست و افزود: مجلس با جدیت سؤال از وزیر امور اقتصادی درباره علل این توافق را پیگیری می‌کند. باید مشخص شود که چرا بانک مرکزی چنین توافقی را با اتحادیه بین‌المللی مبارزه با پول‌شویی انجام داده است.

متن کامل سؤال ۴ نماینده مجلس از علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره توافق با FATF به شرح زیر است:

یکی از ننگین‌ترین برگ‌های قراردادهای استعماری، قراردادی است که تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در توافقی پنهان در زمان مذاکره با آمریکایی‌ها آن را پذیرفتند و این توافق را از اطلاع ملت عزیز ایران پنهان نمودند.

این قرارداد که مشهور به قرارداد FATP است، اقتصاد ملی را به بهانه پولشویی، هدف نفوذ صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها قرار می‌دهد.

خوشبختانه شورای‌عالی امنیت ملی از بانک مرکزی خواسته است که از اجرای قرارداد مذکور خودداری نماید، لیکن بانک مرکزی به بهانه ابلاغ دیرهنگام این مصوبه از اجرای این قرارداد جلوگیری نکرده است!

جناب آقای وزیر!
گویی مدیران بانک مرکزی دچار این توهم شده‌اند که بانک مرکزی در حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست و به خود اجازه می‌دهند که در برابر حکم بالاترین ساختار امنیتی جمهوری اسلامی ایران به مقابله بپردازند.

جناب آقای وزیر:
مسئولان بانک مرکزی با چه توجیه قانونی از اجرای این قرارداد جلوگیری نمی‌کنند؟

چه اقدام مؤثری جهت اجرای مصوبه شورای‌عالی امنیت ملی از سوی وزارت اقتصاد صورت پذیرفته است؟

یادآور می‌شود، این سؤال را علاوه بر حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و برخوار در مجلس، سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر، جواد کریمی‌قدوسی نماینده مشهد و کلات و ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف‌آباد نیز امضا کرده‌اند.

مأموریت اصلی اتحادیه بین‌المللی مبارزه با پول‌شویی(FATF)، مبارزه با تأمین مالی تروریسم و تأمین مالی فعالیت‌های اشاعه‌ای است، این نهاد از سال ۲۰۰۸ میلادی و با شروع دور جدید تحریم‌های مالی ایران از سوی آمریکا(تحریم دلار U-Yurn) ایران را در لیست کشورهای نگران‌کننده و غیرهمکار قرار داد و از سال ۲۰۱۰ میلادی و پس از قطعنامه ۱۹۲۹، ایران را در لیست سیاه این گروه قرار داده و اقدامات متقابل به کشورهای دیگر در قبال ایران را نیز توصیه کرده است.
 
کلمات کلیدی : علی طیب‌نیا+توافق FATF
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.