نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 389285
الزام نصب نرم‌افزار آمریکایی در شبکه بانکی ایران بر اساس توافق با FATF
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۴
رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت بر اساس توافق بانک مرکزی با FATF ایران باید به‌روی سیستم بانکی کشور یک نرم‌افزار آمریکایی نصب کند و تمام مبادلات بانکی زیر نظر این نرم‌افزار انجام خواهد شد.

به گزارش تسنیم، ابوالفضل ابوترابی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، با بیان اینکه یکی از بهانه‌های استکبار در طول مدت اخیر به‌خصوص در فضای پسابرجام برای انتقال پول‌های ایران به داخل کشور، لزوم پیوستن ایران به معاهده اقدام مالی است، ادامه داد: متأسفانه این معاهده توسط بانک مرکزی امضا شده است در حالی که شورای عالی امنیت ملی پیوستن ایران به این معاهده را نفی کرده بود.

وی با تذکر اینکه براساس این معاهده، ایران از سال ۲۰۱۸، باید کلیه گروه‌هایی را که به‌عنوان گروه مقاومت می‌شناسد جزو لیست تروریست‌ها قرار دهد، ادامه داد: از دیگر سو، باید به‌روی سیستم بانکی کشور یک نرم‌افزار آمریکایی نصب شود و تمام مبادلات بانکی و اقداماتی که در حساب‌ها در داخل کشور صورت می‌گیرد زیر نظر این نرم‌افزار انجام خواهد شد.

ابوترابی با ابراز اینکه براساس این معاهده کلیه مراکزی که در داخل کشور مشمول تحریم‌های بین‌المللی هستند توسط سیستم بانکی داخل کشور نیز مورد تحریم قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: در همین چارچوب است که می‌بینیم که بانک سپه به همین بهانه نهاد انقلابی‌ای همچون سپاه را مورد تحریم قرار داده است.

این نماینده مجلس، با اعلام اینکه از دیدگاه شورای عالی امنیت ملی نیز پیوستن ایران به چنین معاهده‌ای خطرناک و خفت‌بار است، افزود: ریاست بانک مرکزی اعلام کرده که نامه شورای عالی امنیت ملی در این ارتباط دیر به دستشان رسیده و او در جریان سفر به سوئیس این معاهده را امضا کرده است.

ابوترابی با اشاره به اینکه امضای چنین معاهده‌ای حتی ممکن است باعث ایجاد هرج و مرج‌های اجتماعی شود، تأکید کرد: مجلس بعد از بازگشایی به این موضوع ورود پیدا می‌کند.

رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه طی مدت پسابرجام رسانه‌های بیگانه بارها تبلیغ کرده‌اند که یکی از علت‌های عدم رفع تحریم‌ها، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، ادامه داد: آنها این تبلیغات را انجام داده تا مردم در برابر اقدام بانک‌هایی مانند بانک سپه که سپاه را تحریم کرده، عکس‌العمل نشان ندهند و در واقع جامعه را دچار دوقطبی کنند.
 
کلمات کلیدی : شبکه بانکی+FATF
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۴:۰۳:۳۳
این یعنی خفت یعنی ما سند تحریمها رو با دست خودمون امضا و تایید کردیم... (3922959) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۴:۳۸:۱۵
شما از نروژ یا بلژیک یا هرجایی هستی نمی خواد خفت را برای ما توضیح بدی چی هست! (3923036) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.