نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390129
فروزنده: FATF هم تحقیر است و هم تسلیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۱
معاون پارلمانی دولت دهم پذیرش FATF را بدتر از پذیرش کاپیتولاسیون دانست و گفت: در کاپیتولاسیون تنها تحقیر بود اما در FATF هم تحقیر است و هم تسلیم که در این صورت دشمن به راحتی به امنیت ملی ما ضربه می‌زند.

لطف الله فروزنده معاون پارلمانی دولت دهم در گفت وگو با فارس در واکنش به پذیرش FATF از سوی مسئولان دولتی اظهار داشت: FATF یک تحریم داخلی است و ما بدون اینکه به عواقب آن توجه کنیم، پذیرفته‌ایم که اطلاعاتمان را برای دشمن شفاف کنیم.

وی افزود: دشمن با استفاده از همین اطلاعات، نهادهای انقلابی و مراکز حساس ما را هم می‌تواند شناسایی کند، هم می‌تواند تحریم کند و هم می‌تواند علیه آنان عملیات انجام دهد.

معاون پارلمانی دولت دهم با بیان اینکه بدون شک اگر مفاد FATF بخواهد در کشورمان اجرا شود نتیجه‌ای غیر از ضربه زدن به امنیت ملی ما نخواهد داشت گفت: البته مسئولان دولتی اعلام کردند که کشور مشمول این وضعیت نمی‌شود اما خوب است مسئولان در خصوص FATF شفاف سازی کنند تا همه مجموعه‌های داخلی که مشمول این توافقنامه می‌شوند احساس امنیت کنند.

فروزنده خاطرنشان کرد: دولت باید به مردم به طور شفاف اعلام کند که در ورای برجام و در خصوص FATF چه توافقی را صورت داده است. آقایان امنیت ملی را فدای بحث‌های سیاسی نکنند.

وی با تاکید بر اینکه پذیرش FATF بدتر از پذیرش کاپیتولاسیون است گفت: در هیچ جای دنیا کشوری اینگونه رفتار نمی‌کند که اطلاعات محرمانه خود را در اختیار دشمن بگذارد. هیچ کشوری اطلاعات محرمانه، بانکی و گردش مالی خود را برای دشمن شفاف نخواهد کرد.

معاون پارلمانی دولت دهم در پایان گفت: پذیرش FATF بدتر از کاپیتولاسیون است و عواقب بدتری را برای ما به همراه خواهد داشت. در کاپیتولاسیون تنها تحقیر بود اما در FATF هم تحقیر است و هم تسلیم که در این صورت دشمن به راحتی به امنیت ملی ما ضربه می‌زند.
 
کلمات کلیدی : برجام، FATF
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۸ ۱۴:۰۷:۳۶
آنقدر در زمان دولت فخیمه شماها تحقیر شدیم که هر بلایی سرمون بیاد متوجه نمیشیم . همین قانون به قول شما تحقیر کننده هم در زمان دولت شما تصویب شد انگار خیلی روی فراموشی مردم حساب کردین ؟ (3926127) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۸ ۱۶:۲۵:۱۴
تمام کشورهای دنیا عضو این سیستم هستند وجز این باشه هیچ بانکی در جهان با ما همکاری نخواهد داشت (3926357) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۰۱:۴۶:۵۱
بس کنید! دوره عوام گرایی تمام شده است! (3926961) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.