نظر منتشر شده
۴۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478353
نادران به نبویان: سهو لسانتان را اصلاح کنید/ بهانه به دست مخالفان ندهید
بخش خبری الف، ۱۱ خرداد ۹۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶
نماینده سابق مردم تهران در نامه ای به حجت الاسلام نبویان از وی خواست سهو لسان خود درباره ظریف و سردار سلیمانی را اصلاح کند.

به گزارش الف، الیاس نادران نماینده سابق مردم تهران در نامه ای به حجت الاسلام نبویان از وی خواست سهو لسان خود را در مورد تعهد وزیر خارجه به تحویل فرمانده سپاه قدس به آمریکا براساس FATF اصلاح کرده و گزک به دست دولت ندهد.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

استاد ارجمند و برادر بزرگوار حجت الاسلام نبویان
سلام‌علیکم

فیلم کوتاهی از سخنان شما در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافت که در آن به‌عنوان خبر قسم یاد می‌کنید که بر اساس FATF وزیر خارجه متعهد شده که سردار بزرگ سپاه اسلام و افتخار عالم اسلام در خط مقدم مقاومت حاج قاسم سلیمانی را تحویل آمریکایی‌ها بدهد، موضوعی که تکدر خاطر بسیاری از افراد، ازجمله جناب آقای دکتر ظریف که مزین به لقب فرزندان انقلاب از ناحیه رهبری معظم انقلاب گردیده؛ را هم فراهم کرد.

 هرچند توضیحات بعدی شما در تبیین مسئله و تلطیف فرمایش قبلی نسبتاً خوب بود ولی جسارتاً به‌هیچ‌وجه کافی نیست.

 شما را فردی وارسته و دانشگاهی و روحانی مهذب می‌دانم و به‌عنوان یک برادر کوچک‌تر خواهش دارم سهو لسانتان را تصحیح بفرمایید. این به صواب نزدیک‌تر است.

 متأسفانه دولت به دلیل محروم کردن خود از استماع نظرات کارشناسی منتقدین، کشور را دچار چالش‌های اساسی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کرده و به دلیل همین جهت‌گیری‌های غلط با پشتیبانان فکری خود هم دچار شکاف‌های عمیق شده است؛ برای برون‌رفت از این شرایط به هر چیزی متوسل می‌شود. لااقل ما و شما گزک به دستشان ندهیم.

 امیدوارم خیرخواهی این کمترین را پذیرا باشید.

ارادتمند الیاس نادران
۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۱۹:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۰۸:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۱ ۱۱:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۱ ۰۹:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۲۳:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۶:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۱:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۴:۵۱
 
۱۳۹۵/۰۴/۰۴ ۱۲:۲۰
 
۱۳۹۵/۰۴/۰۴ ۰۴:۰۷
 
 
کلمات کلیدی : نادران+FATF+ظریف+سردار سلیمانی+نبویان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۴:۳۰:۱۶
درود بر جناب نادران
کاش افرادی مثل اقای نبویان که فرد محترمی هم هستند در جناح اصولگرا حضور نداشتند که این پاس گل ها را برای مظلوم نمایی دولتیان فراهم کنند (4406197) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۸:۴۱:۴۴
یعنی اگر به یک مقام عالی چنین اتهامی زدند، حق ندارد تکذیب کند؟! با منطق جنابعالی حتی اگر آن مقام اعتراض زبانی هم بکند، کارش میشود مظلوم نمایی؟؟؟؟؟!!!! (4406741) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۲۳:۳۳:۰۱
كجاي اين سهو لسان است اين تخريب ناجوانمردانه رقيب است (4407192) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۲۳:۳۶:۳۵
چرا اصولگرایان یک دفعه فقط یک دفعه نمی نشینند آسیب شناسی کنند که چرا مردم نسبت به آنها بدبین هستند. (4407196) (alef-11)
 
امیررضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۰:۵۲:۲۱
اگر این سهو لسان است پس عمد لسان کدام است؟ (4407334) (alef-11)
 
امیر حسین سلطان/تهران
United States
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۵:۲۰:۳۹
گزک به دست دولت دادن پیشکش! ایراد اتهام و افترا و توهین به شعور دهها میلیون نفر از هموطنان شان را چگونه توجیه می کنید جناب آقای نادران؟؟؟!!! خیلی محکم تر از اینها میبایست خطای آشکار هم طیفی محترم تان را محکوم می کردید و نه آنکه در این میان یک چیزی هم از دولت طلبکار باشید! والله اعلم. (4406352) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۷:۰۲:۰۳
درست می گی . تا الان نبویان دربباره هسته ای هرچی گفته درست گفته اما حالا به خاطر اشتباه حرفی ایشون تریپ مظللومیت گرفتن (4406552) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۸:۴۴:۲۸
چی گفته که درست گفته؟ تعطیلی نیروگاه فردو؟؟؟؟؟!!!!! ایشان هنوز نمیداند که فردو نیروگاه نیست و سایت تحقیقاتی هسته ائیست و در ثانی تعطیل هم نشده و فعال است؟ (4406744) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۱۲:۰۸:۴۲
سایت تحقیقاتی نبوده بلکه به لطف برجام و گلابی های پسا برجام تبدیل به یک مرکز تحقیقاتی متروکه شده که هر چند وقت یکبار برای اینکه همین کلمه تحقیقاتی از اون برداشته نشه کرکرشو میدن بالا میگن علی برکت الله..... (4410003) (alef-3)
 
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۸:۴۹:۲۵
جناب آقای نادران این نامه را برای تلطیف گناه کبیره و خلاف اخلاق هم فکرشان نوشته اند و نه از سر صداقت و دلسوزی. آنگونه که ظلم عجیب و تهمت و دروغ فاحش آقای نبویان را تنها سهو لسان نامیده و تازه فرموده اند چرا گزک به دست دولتیان داده ائی. (4406753) (alef-13)
 
عربی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۵ ۱۵:۵۷:۰۱
حالا نادران به هر انگیزه ای به هم طیفی خودش انتقاد کرده, چرا هرگز یک اصلاح طلب به هم طیفی خودش انتقاد نمیکنه و تعصب شدید دارن????? (4412950) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۲۳:۳۰:۲۳
اگه راست میگید شکایت کنید. (4407186) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۵:۲۲:۰۵
از نگاه آقای نادران، حرفها های دوستانشان میشود سهو لسان، اما اگر از جناح رقیب باشد میشود نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی! (4406358) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۷:۴۵:۱۶
جالب است از بخشی از سخنان کرباسچی پرونده سازی کردند و او را به دادگاه احضار کردند ولی این آقایان بسیار راحت هرچه می خواهند میگویند! چرا؟ (4406627) (alef-13)
 
عربی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۵ ۱۶:۰۳:۵۹
پس با این تعریف باید روحانی رو بخاطر تهمت بزرگی که به اصل نظام زد و ۳۸سال رو اختناق و سرکوب نامید هرچه سریعتر محاکمه کنند, درسته???? اینکه قابل مقایسه با تهمت زدنای نبویان نیست! (4412959) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۵:۲۶:۱۸
طبق معمول باز آخرش دولت يه چيزي هم بدهكار ميشه (4406365) (alef-13)
 
کامبیز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۵:۲۸:۴۸
سلام ،آیا تهمت به این بزرگی ،سهو لسان است؟ادبیات فارسی را باید کلا تغییر داد ظاهرا! (4406369) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۷:۰۵:۲۵
این تهمت فقط ناروا علیه وزارت خارجه نیست که خود اونهم خیلی مهمه. یعنی برفرض محال درست بودن این حرف، کل نظام زیر سئوال میره اگه اجازه چنین کاری به وزارت خارجه داده باشه. دیگه یک حرف شرم آور علیه یکی از سرداران مهم ایرانه که برای همه ایرانیان محترمه. (4406559) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۵:۳۵:۲۲
يه سوزن به نبويان زده يه جوالدوز به دولت!! (4406387) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۵:۳۶:۳۸
چقدر فرق هستش بین برخورد با خودی و غیرخودی!!!
سهو الان!!!
واقعا اگه یک نفر از اصلاح طلبان در دوره احمدی نژاد این حرف رو میزد. خود این آقای نادران چگونه تذکر می دادند؟ (4406392) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۶:۰۸:۲۳
سهو لسان؛ قسم جلاله شد سهو لسان !! (4406445) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۶:۱۲:۵۹
خیلی متاسفم برای شما که خیرخواهیتون هم از سر صداقت نیست و صرفا دلیل سیاسی داره که گزک دست کسی ندیم که آبروی حزبمون نره، (4406456) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۶:۱۸:۱۴
به این میگی سهو لسان ؟!!! دقیقا با همین طرز تفکر چشم رو بر فجایع دولت احمدی نژآد بستید برادر (4406468) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۶:۲۶:۳۰
کسی که چنین بی پروا تهمت بی اساس میزند شایسته بخشش نیست....وای از روزی که بگندد نمک...وقتی یک شخص با لباس روحانیت دروغ و تهمت و افترا را اشاعه میدهد از دیگران چه چیزی را باید انتظار داشت...جالب است که همفکران ایشان هیچ کس ایشان را تقبیح نکردند که دورغ نگو...کجا بودن کسانی که رگ گردن باد میکردن که باید امر به معروف کنند...خوب بفرمایید اول دوستان خودتان را اصلاح کنید اول خودتان را به راه درست بیاورید وبعد غم مردم بخورید....
واقعا حرکت تاسف باری بود (4406483) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۶:۳۲:۳۹
چه نامه ی قشنگ و محترمانه ای.
احسنت به آقای نادران با این سبک نگارش (4406494) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۶:۴۴:۳۷
آقای نادران! عجيبه! تهمت به اين بزرگی که برای فريفتن شنوندگان، با قسم هم همراه بوده حالا شده سهو لسانی؟! در اين ماه مبارک شما را بخدا قسم ميدهم که اگه همچين تهمتی را يکی از مخالفين شما بر زبان می آورد هم سهو لسانی ميپنداشتيد؟ (4406519) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۷:۲۷:۰۰
چگونه است نخبگان نظام فکر نمی کنند که همه در یک کشتی عستنداین گونه بدون سند ومدرک افترا روانه یکدیگر می کنند فکر این مردم نجیب را نمی کنند
وهر چه به ذهنشان می رسد می گویند (4406599) (alef-13)
 
اکسیر
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۷:۳۰:۳۳
جناب ا. نادران! جناب نادران عزیز با وجود اختلاف دیدگاه سیاسی با شما لیکن چون شما را بدور از فسادهای قدرت میدانم برایتان احترام قائل بودم. ولی استاد عزیز لسان سهو گوی نبویان را واگذار. بگو لسان شما را چه شده که بجای حق گویی در صدد تطهیر چنین خبط تعمدی برامدید؟من مثل بیشتر ایرانیها شاید به داستن امثال ظ ریف و سلیمانی احساس غرور میکنم. بمعنی واقعی کلمه. حرفای نبویان اشک بچشمانم اورد. ا. نادران این درفشانی خیلی فرق داره با بداخلاقیهای دیگر از این افراد.او نمادهای غرور ما را زخم زد. والله قسم بیاد ندارم در طی این چندسال هیچ حرفی تا این حد برایم سنگین بوده باشد. دوست دارم کنار سرداران سرافرازکان( سلیمانی و ظریف) بودم تا دستان انها را میبوسیدم.شما را بخون شهدای جنگ و مدافعان حرم قسم میدم نکنید اینکار را.با چنین حرفهایی محکم برخورد کنید. از هر کس که صادر شود تفاوتی نیس. سما را به وجدانتان میسپارم
.و الیته وجدان نظاره گر ملت. اگر اینکارها نبود امروز برخی تا این اندازه گستاخ نبودمد. (4406611) (alef-13)
 
حامد
United States
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۷:۳۳:۵۰
البته با خواندن توضیحات نبویان متوجه می شویم منظور او حالت کنایی داشته از قضا کاملا هم درست است.
منظور این نبوده که رفته اند امضا کرده اند مدتی بعد سلیمانی را تحویل شما می دهیم. منظور این بوده که با قرار داد محرمانه ای که دولت محرمانه ها امضا کرده محدودیت ها و الزماتی به وجود آمده که اگر آنها بگویند سردار سلیمانی یا هر کس دیگر به گروه تروریستی کمک کرده و شما باید اموال او را مصادره کنید و به ما تحویل دهید ما باید تحویل دهیم و الا تحریم ها بر داشته نمی شود. (4406616) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۰:۳۵:۰۴
تنها نظر منصفانه و واقع بینانه و بدون تعصب و کج فهمی و سطحی نگری که در میان کامنت ها دیدم نظر شما بوده احسنت (4407306) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۱۰:۵۵:۰۴
خجالت بکشید
مگه سردار و ظریف به تروریستها کمک کرده؟ (4407958) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۸:۱۲:۰۱
برادر عزیز کدام سهو لسان ؟
ایشون به خداوند سوگند میخورد که ظریف تعهد داده ، امضاء کرده که آقای سلیمانی را کت بسته به آمریکایی ها تحویل دهد
دروغ به این بزرگی همراه با سوگند را سهو لسان نمی گویند (4406675) (alef-13)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۰۰:۲۸:۵۹
اتفاقا چون به خدا سوگند خورده متوجه می شویم حرفش جدی است. راست گفته. کسی که مواد غنی شده هسته ای را تحویل دشمن (آمریکا) بدهد ، تأسیاسات هسته ای که با خون شهدای هسته ای به دست آمده را با بتن پر کند و صنایع موشکی که با خون شهدایی مانند شهید تهرانی مقدم به دست آمده است را زیر سوال ببرد و بگوید آمریکا می تواند با یک بمب توان نظامی ایران را از بین ببرد و به دنبال دادن مسئولان و دانشمندان هسته ای به دست بازجویان آمریکایی باشد (که اگر رهبر صراحتا در مذاکرات اعلام نمی کرد اجازه چین چیزی را نمی دهد چه بسا این را هم مانند بتن تصویب می کردند) بعید نیست با مذاکره برای برداشته شدن تحریم ها (روی کاغذ) سردار سلیمانی را هم تحویل دهد. همین الان برخی بانک های خود کشورمان سپاه را تحریم کرده اند. و البته دولتی که گاز مفت را مخفیاته به ترکیه می دهد و همه چیز را محرمانه کرده است انتظار نداشته باشد بقیه سکوت کنند و چیزی نگویند (4409436) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۸:۱۵:۰۹
به هر حال حرف من اینه که چرا آقایان از آقای نبویان در دادگاه شکایت نمیکنند و با عدله و مدرک ایشان را محکوم و زندانی و یا به قول روزنامه جمهوری اسلامی تیرباران نمیکنند

چرا
چرا

تا زمانی که حرف این آقا در دادگاه محکوم و مجازات نشه به نظر من کاسه ای زیر نیم کاسه هست

بجای دعوت به توبه و عذر خواهی در دادگاه شکایت کنید تا برای همه روشن شود (4406683) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۱۳:۳۶:۵۵
ظریف گفته،، پیگیری حقوقی میکند،، مگر اینکه عذرخواهی و توبه کند (4408354) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۲۳:۱۶:۰۵
چرا برخی شلوغش می کنند. سخن آقای نبویان در مورد معنای دقیق امضای FATF است و نه آکه صریحا چنین مطلبی را در سند نوشته اند. چه آنکه بعدا طرف مقابل اگر چنین ادعائی کرد (یعنی غلط زیادی کرد) کما اینکه در مورد تعهدات خودشان در مورد برجام کرده اند و از ما هم کاری ساخته نیست, وزیر محترم خارجه نیاید بگوید که آنچه که ما امضاء کرده ایم منظورمان این نبوده است لذا این هشدار آقای نبویان هشداری کاملا بجا و صحیح بوده و نظام جمهوری اسلامی و علاقمندان و بخصوص وزیر محترم خارجه جمهوری اسلامی ایران را متوجه خطای استراتژی خود نموده اند بنابر این از این بابت نخبگان و دلسوزان نظام و مردم عزیز ایران اسلامی از چنین نقدها و موشکافی هائی باید تشکر هم بکنند و نه آنکه کورکورانه و جناحی موضوع را به سطح جامعه کشانده و از آن سوء استفاده نمایند زیرا خداوند متعال از همه نیتها آگاه است. (4407158) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۱:۲۰:۱۷
سهو لسان؟ خداييش اين چطوري به فكرت رسيد؟ (4407388) (alef-11)
 
عابد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۱۲:۵۷:۳۸
پس از تشریح ابعاد خسارت آمیز FATF:
حجت الاسلام نبویان: آقای ظریف آمادگی دارم با شما به شرط پخش تلویزیونی گفتگو کنم/ جریان تحویل حاج قاسم توسط امضا کنندگان FATF بر اساس لیست SDN

مراجعه به سایت بیدارگر رجانیوز (4408258) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۱۵:۴۰:۰۷
آقای نادران !!! آیا جنابعالی با جناب نبویان در این خصوص چقدر صحبت کردی؟ آیا اصلاً صحبت کردی؟ به نظرم اگر شما هم به دقت آقای نبویان، fatf و سایر تعهدات را مطالعه می کردی (خصوصاً برجام) احتمالاً شدیدتر از جناب نبویان، موضع می گرفتی . (4408690) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۱۹:۰۰:۵۰
جناب! موضعگيری يه مقوله است و تهمت مقوله ديگر (4409050) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۰۱:۵۸:۴۵
اصولگرایان میانهرو و معتدل واعتدالگرا واقعا محروم ومظلوم واقع شدهاند (4409516) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۰۷:۵۵:۰۰
بعضی از اقایون ومنبری ا هنوز فکر می کنند دارند برای بچه ها مدرسه ای ها حرف می زنند.داستان می گویند برای خودشان.فکر می کنند هرچه هم گفتند مردم می پذیرند.
کشور را دچار چالش های اساسی مدیریتی و اقتصادی و اجتماعی کرده است. اقای نادران زمان احمدی نژاد کجا بوید؟
چالشی وجود نداشت؟
همه اش فتح وظفر وپیشرفت وپیروزی بود؟ (4409597) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۴ ۱۱:۲۰:۴۶
خب اگه سهو لسانه پیشنهاد میکنم از ایشون تقدیر هم بشه.
عزیزم اگه تهمت هم میزنید یه چیزی بگید که باور پذیر باشه (4411294) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.