توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457855
درگیری حامیان و مخالفان اردوغان در بروکسل
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
درگیری میان شماری از حامیان رئیس جمهوری ترکیه و مخالفانش در بروکسل دست کم چهار زخمی برجا گذاشت که وضعیت جسمی یکی از آنها وخیم گزارش شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، این حادثه عصر پنجشنبه در برابر کنسولگری ترکیه در پایتخت بلژیک و پس از آن که میان کردها و ترک‌ها بر سر همه‌پرسی برای تغییر قانون اساسی ترکیه نزاع در گرفت، رخ داد.

گفته می‌شود، شماری از حامیان اردوغان با چاقو به سه شهروند کردی که برای شرکت در همه پرسی آمده بودند حمله و آنها را زخمی کردند.

شماری از مخالفان اردوغان ضمن سر دادن شعارهایی علیه او از رئیس‌جمهوری ترکیه بعنوان «فاشیست» یاد کردند و آزادی دوستانشان را که در داخل کنسولگری بودند، خواستار شدند.

همه‌پرسی برای ترک‌تبارها در خارج از مرزها از دوشنبه، ۲۷ مارس در کنسولگری‌های ترکیه در شهرهای کشورهای مختلف شروع شده و تا نهم آوریل در جریان است. این همه‌پرسی در داخل ترکیه در تاریخ ۱۶ آوریل برگزار می‌شود و موافقت اکثریت رای‌دهندگان با تغییر قانون اساسی راه را برای افزایش قدرت و اختیارات رئیس‌جمهوری هموار می‌کند.
 
کلمات کلیدی : اردوغان + اتحادیه اروپا + بلژیک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.