توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492701
اردوغان: اتحادیه اروپا ۵۴ سال ما را به بازی گرفته است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۱
رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه امروز (یکشنبه) اتحادیه اروپا را مورد حمله قرار داده و گفت: ترکیه مجبور است راه خودش را برود و در عین حال قول بازگرداندن مجازات اعدام در صورت تصویب پارلمان ترکیه را داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، اردوغان در سخنرانی در مراسم یادبود کشته شدگان کودتای نافرجام سال گذشته در ترکیه در سالگرد وقوع این کودتا بروکسل را متهم کرد به اینکه در فرایند چند دهه‌ای عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا آنکارا را به بازی گرفته است.

او در این سخنرانی در مقابل کاخ ریاست جمهوری ترکیه در آنکارا و در خاتمه مراسم‌های سالگرد کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه گفت: موضع اتحادیه اروپا را درقبال ترکیه به وضوح می‌توان دید. ۵۴ سال گذشته و آنها هنوز ما را به بازی می‌گیرند.

او به آنچه که کوتاهی بروکسل به عمل به وعده‌هایش درمورد هرچیزی اعم از توافق لغو روادید تا کمک به مهاجران سوری اشاره کرده و گفت: ما هیچ گزینه‌ دیگری به جز اینکه خودمان امورمان را به سرانجام برسانیم، نداریم.
 
کلمات کلیدی : اردوغان+اتحادیه اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.