توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456184
اردوغان اتحادیه اروپا را تهدید کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۶
رئیس‌جمهوری ترکیه تاکید کرد که اگر اتحادیه اروپا رویکردهای خصمانه خود را حفظ کند، "دیگر اروپایی‌ها نمی‌توانند یک قدم امن در خیابان‌ها بردارند".

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه با متهم کردن سیاست بروکسل درباره این کشور، به اروپاییان نصیحت کرد که اگر به رویکردهای خصمانه خود ادامه دهند، هر جای دنیا که باشند دیگر در امنیت به سر نخواهند برد.

وی گفت:‌ تمام دنیا هر اتفاقی را که رخ می دهد، از نزدیک دنبال می‌کند. اگر به این گونه رفتارهای خود ادامه دهید، فردا هیچ اروپایی، هیچ غربی‌ای در هیچ کجای دنیا نمی‌تواند یک قدم امن در خیابان بردارد.

این سخنان در حالی گفته شده است که بحران دیپلماتیک بین ترکیه و اتحادیه اروپا پس از ممنوعیت چندین نشست طرفداران اردوغان در آلمان و هلند به وقوع پیوسته است.

 اردوغان همچنین در سخنرانی‌اش در آنکارا اظهار کرد: یک بار دیگر با اروپایی‌ها سخن می‌گویم. ترکیه یک کشوری نیست که آن را به هر طرفی بکشانیم یا با افتخارات آن بازی کنیم یا وزرای آن را اخراج کنیم.

وی همچنین بر لزوم احترام گذاشتن به حقوق بشر و دموکراسی تاکید کرد.
 
کلمات کلیدی : اردوغان + اتحادیه اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.