توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493332
طرح مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا به تصویب رسید/ شعار «مرگ بر آمریکا» در صحن
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۹
نمایندگان مجلس یک فوریت طرح مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا را به تصویب رساندند.

به گزارش ایلنا، نمایندگان در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا موافقت کردند. 

بر این اساس پس از آن‌که کاظم جلالی نماینده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به‌عنوان نماینده طراحان این طرح، به ارائه توضیحاتی درباره آن پرداخت، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده عضو جبهه پایداری شاهین‌شهر، می‌مه و برخوار به‌عنوان مخالفت نطق کرد و تاکید کرد که علت مخالفتش با این طرح، آن است که باید با جدیت بیشتری نسبت به اقدامات امریکا مقابله به مثل صورت گیرد. 

حاجی‌دلیگانی تاکید کرد که باید شرکت‌های خائنی همچون توتال فرانسه نیز باید در این طرح مورد اشاره قرار گرفته و همکاری با آن‌ها محدود می‌شد و همچنین باید موضوع فعالیت پایگاه‌های نظامی ایالات متحده در منطقه خاورمیانه در این طرح مطرح شده و تاکید می‌کردیم که باید این پایگاه‌های نظامی تعطیل شوند. 

اکبر رنجبرزاده نماینده اصولگرای همدان و ازجمله اعضای شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی نیز به عنوان موافق این طرح نکاتی را مطرح کرد و در ‌‌نهایت علی لاریجانی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، از نمایندگان خواست با حضور در جایگاه خود، در رای‌گیری شرکت کنند. 

بر این اساس نمایندگان مجلس با ۲۱۳ رای موافق، ۶ رای مخالف و یک رای ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر در صحن یک فوریت طرح مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا را به تصویب رساندند. 

این درحالی بود که پس از اتمام رای‌گیری درحالی که تابلوی مجلس، عدد ۲۱۱ را به‌عنوان تعداد آرای موافقان طرح نشان می‌داد، علی لاریجانی تاکید کرد که دستگاه رای‌گیری برخی نمایندگان دچار اختلالاتی شده و به این دلیل و بنابه خواست دو نفر از نمایندگان، باید ۲ رای به تعداد موافقان اضافه شود. 

در پی تصویب این طرح یک فوریتی نمایندگان مجلس در صحن علنی شعار «مرگ بر آمریکا» سر دادند.
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۲:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۲:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۰۸:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۰:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۲:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۰۸:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۲:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۲:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۱:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۹ ۱۵:۳۲
 
 
کلمات کلیدی : مجلس،طرح مقابله با آمریکا، برجام، تحریم، کنگره
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.