توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485421
ترکیه خواستار رفتار معقول در برابر قطر شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۵
ابراهیم کالین سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه در مقاله ای در روزنامه دیلی صباح نوشت که علیرغم گذشت ۳ هفته از بحران قطر با برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس، این مسئله همچنان و با همان شدت ادامه دارد.
اما با در نظر گرفتن اینکه هیچ دلیل و مدرکی دال بر ادعای حمایت قطر از گروه‌ های تروریستی وجود ندارد، درخواست های این کشور نیز کاملاً معقول است.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در مقاله ای نوشت: اقدامات انجام شده علیه قطر واقعا نامتناسب بوده و اعمال این تحریم ها به حل بحران کمکی نمی کند.

به گزارش آناتولی، ابراهیم کالین سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه در مقاله ای در روزنامه دیلی صباح نوشت که علیرغم گذشت ۳ هفته از بحران قطر با برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس، این مسئله همچنان و با همان شدت ادامه دارد. اما با در نظر گرفتن اینکه هیچ دلیل و مدرکی دال بر ادعای حمایت قطر از گروه‌ های تروریستی وجود ندارد، درخواست های این کشور نیز کاملاً معقول است.

سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه در ادامه این مقاله تأکید کرد: اقدامات انجام شده علیه قطر واقعا نامتناسب بوده و اعمال این تحریم ها به حل بحران کمکی نمی کند.

وی ادامه داد: تلاش‌ها برای حل بحران، هنوز قادر نشده است تا سیاه نمایی و چرخه سرکوب سیاسی با پیامدهای اقتصادی و ژئوپولیتیک علیه این کشور را از بین ببرد.

کالین افزود: قطر اتهامات حمایت از تروریسم را رد کرده و خواستار ارائه دلایل و شواهدی مشخص برای اثبات چنین ادعایی است.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه خاطر نشان کرد: اقدامات انجام شده علیه قطر واقعا نامناسب بوده و این تحریم ها کمکی به حل بحران نمی کند.

لازم به ذکر است، دولت قطر اعلام کرده است تا زمانی که تحریم‌ ها لغو نشوند، اقدام به مذاکره نخواهد کرد. عربستان سعودی و امارات متحده عربی نیز با توجه به این درخواست قطر و به منظور شروع روند گفتگو و مذاکره باید محاصره را رفع کنند.
 
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان+ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.