نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481734
قفسه فروشگاه‌های قطر با محصولات ترُک پُر شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۵
محصولات شرکت های ترک فروشگاه های قطر را که به دلیل تنش دیپلماتیک از سوی کشورهای عربی همسایه هدف تحریم قرار گرفته، پر کرده است.

به گزارش تسنیم، محصولات شرکت های ترک فروشگاه های قطر را که به دلیل تنش دیپلماتیک از سوی کشورهای عربی همسایه هدف تحریم قرار گرفته، پر کرده است.
 
به گزارش پایگاه خبری آناتولی، محصولات شرکت های ترک فروشگاه های قطر را که به دلیل تنش دیپلماتیک از سوی کشورهای عربی همسایه هدف تحریم قرار گرفته، پر کرده است.
 
دوشنبه هفته گذشته، عربستان، مصر، امارات و بحرین روابط دیپلماتیک با قطر را قطع کردند و این کشور را به حمایت از تروریزم متهم ساختند. عربستان همچنین مرز زمینی خود با قطر را بسته و از نظر جغرافیایی این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس را منزوی ساخته است.
 
اما در میانه این بحران دیپلماتیک، ترکیه در کنار قطر ایستاده و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفته است: «ما برادران قطری مان را رها نخواهیم کرد.»
 
آنکارا در طی روزهای اخیر اقدام به ارسال مواد غذایی و آب به قطر کرده است.
 
فروشگاه های زنجیره ای قطری اعلام کرده اند، محصولات غذایی مایحتاج روزانه نظیر شیر، ماست و مرغ با برچسب «ارسال هوایی از ترکیه» در فروشگاه ها موجود هستند.
 
یک فروشنده قطری در دوحه گفت: «همه چیز در قطر مرتب است...ما اکنون محصولات ترک خریداری می کنیم... برای اولین بار، پسرم شیر وارداتی از ترکیه را مصرف خواهد کرد.»
 
این شهروند قطری افزود: «روابط واقعی یعنی این. من امیدوارم کشورهای عربی روابط خود را اینگونه توسعه دهند.»
 
بر اساس این گزارش، بسیاری از شهروندان قطری از اقدام کشورهای عربی همسایه در قطع روابط و توقف ارسال مواد غذایی به این کشور در طول ماه مبارک رمضان ابراز خشم کرده اند.
 
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان+ترکیه
 
ثاقبه
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۲۳:۰۴:۲۲
هرجا که قرار باشه داعش در سطح گسترده وارد بشه اول ترکیه میره طرح دوستی و برادری میریزه! بیچاره قطریها!!!. (4422546) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۰۷:۳۲:۱۹
خیلی هم بیچاره نیستن قبلا میزبان القاعده بودن
شما نگرانشون نباش (4422841) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۰۰:۱۹:۰۸
ما هم با دیپلماسی خنده داریم خودمان را گول می‌زنیم (4422623) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۴:۰۳:۱۸
قطر کشور ثروتمندی ست و مشتری محصولات مصرفی و غذایی با کیفیت بالا و بسته بندی جذاب است. ما متاسفانه در این زمینه زیاد اوضاع مان خوب نیست که بتوانیم در بازار قطر حضور داشته باشیم. استانداردهای قطر استانداردهای کشورهای توسعه یافته است و فرسنگها با استانداردهای مشتریان معمول ما مثل عراق و افغانستان فاصله دارد. (4424690) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۰۲:۱۱:۵۱
اگر به قطر صادر کنیم درسته شغل ایجاد میشه ولی عربستان ناراحت میشه. سایه جنگ برمیگرده. مسولین هم که شجاع (4422730) (alef-3)
 
شهرام
United States
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۰۶:۱۷:۰۰
ایران هم میتواند قسمتی از مایحتاج قطر را تامین کند به شرط رعایت استاندارد. (4422803) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.