نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479022
واکنش وزارت اقتصاد به سخنان قالیباف/از شهرداری خواسته ایم اسناد طلبکاری خود را ارسال کند، اما تاکنون هیچ پاسخی نداده اند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۴
مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت اقتصاد در بیانیه‌ای ضمن ابراز تعجب از سخنان چند روز پیش شهردار تهران در یک برنامه خبری در خصوص اینکه هیچ پرداختی از سوی دولت به آن نهاد نشده است فهرستی از پرداخت‌های انجام شده را منتشر کرد.

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت اقتصاد در بیانیه‌ای ضمن ابراز تعجب از سخنان چند روز پیش شهردار تهران در یک برنامه خبری در خصوص اینکه هیچ پرداختی از سوی دولت به آن نهاد نشده است فهرستی از پرداخت‌های انجام شده را منتشر کرد.
به گزارش انتخاب، در پی اظهارات شهردار تهران در برنامه خبری شبکه ۵ سیما مبنی بر اینکه دولت یازدهم یک ریال به شهرداری تهران پرداخت نکرده است، مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت اقتصاد با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز تاسف بابت استمرار ادعاهای خلاف واقع از سوی شهرداری تهران طی سال‌ها و به ویژه ماه‌های اخیر تصریح کرد که طی کمتر از چهار سال از عمر دولت یازدهم بیش از ۱۳۰ هزار میلیارد ریال پرداختی به شهرداری تهران صورت گرفته است.
در این اطلاعیه آمده است:
بررسی‌های مستند و مستدل ما نشان می‌دهد دولت یازدهم طی کمتر از چهار سال پرداخت‌هایی به میزان بیش از ۱۳ هزار و هفتصد میلیارد تومان، و به طور دقیق ۰۰۰ر۰۰۰ر۱۵۶ر۷۴۵ر۱۳۷ ریال، به شهرداری تهران در سرفصل‌های مختلف از جمله؛ عوارض ارزش افزوده، احداث و تکمیل خطوط مترو، یارانه بلیط حمل و نقل مترو، جرائم راهنمایی و رانندگی، توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و کمک‌های فنی و اعتباری بابت جایگزینی وسایل نقلیه فرسوده از جمله تامین و خرید دو هزار واگن، تامین ماشین‌آلات و حمایت‌های مالی و بهبود حمل و نقل داشته است.  
به نظر می‌رسد طی سال‌های اخیر و به ویژه در چند ماه گذشته تکرار ادعاهای بی‌اساس و خلاف واقع مدیریت شهرداری تهران برای افکار عمومی ملال‌آور گردیده است. چراکه پیش از این نیز طی مکاتبات متعدد از شهرداری تهران درخواست شده بود تا اسناد خود مبنی بر طلبکاری از دولت را ارائه و شفاف‌سازی نماید اما متاسفانه تاکنون هیچ پاسخ شفافی در این خصوص دریافت نکرده‌ایم. 
اکنون انتظار می‌رود مدیریت شهرداری تهران با فاصله گرفتن از فضاهای انتخاباتی از طرح چند باره ادعاهای بی‌اساسی مانند عدم کمک مالی دولت به شهرداری خودداری نماید.
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۱۲:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۶ ۱۰:۰۴
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۵ ۱۵:۳۱
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ ۱۴:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۶ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۸ ۰۷:۲۵
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۴ ۰۹:۰۴
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۷ ۰۷:۱۵
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۰۷:۱۶
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۷ ۰۹:۰۲
 
 
کلمات کلیدی : وزارت اقتصاد+شهرداری+قالیباف
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۴ ۰۹:۳۰:۳۲
قاليباف در اخرين روزهاي عمر شهرداري قرار دارد طبيعي است كه براي تخريب دولتي كه پيروز انتخابات بوده تلاش نمايد لذا دولت بايد همچنان منتظرحرفها وگزارشات تخريبي اقاي قاليباف باشد تا شهردار منتخب جديد شروع بكار نمايد (4411192) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۴ ۰۹:۳۳:۵۱
شاید قصد کاندیداتوری در دوره بعد دارند واز الان تبلیغ ببخشید تخریب را شروع کرده اند. نمیگویم ایشان خلاف میگویند حداقل به سازمان مدیریت خود اشراف ندارند امیدوارم شورای شهر تصمیم خوبی در انتخاب شهردار بعدی بگیرند (4411197) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.