توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406223
پاسخ‌های قالیباف به دغدغه‌های نمایندگان تهران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۴
قالیبف ضمن اشاره به ریشه‌دار بودن برخی از مشکلات شهر تهران در دهه‌های گذشته، نگاه تک بعدی به معضلات شهری را، برای حل این مسائل ناکارآمد دانست.

به گزارش فردا، دکتر محمدباقر قالیباف، شهردار تهران در جمع نمایندگان مجمع تهران گفت: ابعاد شهر تهران و مسائل آن به گونه‌ای است كه چندين جلسه كارشناسي لازم است. از همه نمايندگان مجمع هم دعوت ميكنم كه در آن جلسات كارشناسي حضور  پيدا كنند. همكاران من، كه رسماً هم به مجمع معرفي شده‌اند، همه آماده هستند تا در حوزه‌های مختلف تخصصي موضوعات را تبيين كنند. به هر حال از دور درباره يكديگر و موضوعات مبتلا به حرف زدن، خيلي كمكی به حل مشكلات نمی‌كند.
 
قالیباف ضمن اظهار این مطلب که برخی از مشکلات مورد اشاره نمایندگان، ریشه در نقصانهای قانونی دارد، به عنوان نمونه به درآمدهای پایدار و مساله نماهای شهری اشاره کرد.  
 
شهردار تهران در پاسخ به اظهارات یکی از نمایندگان درباره داشتن اختیارات ویژه در کمیسیون ماده ٥، بیان داشت: قانون مجلس این است که شهردار تهران، رییس کمیسیون ماده ٥ باشد، اما دوستان توجه نکرده اند که این کمیسیون ٧ عضو دارد که شش عضو دیگر آن، همگی از دولت هستند و من در آن کمیسیون تنها یک حق رای دارم، نه بیشتر. و هر طرحی که آنجا مطرح می‌شود، باید دست کم برای مصوب شدن، چهار رای بیاورد.
 
قالیباف ضمن اشاره به ریشه‌دار بودن برخی از مشکلات شهر تهران در دهه‌های گذشته، نگاه تک بعدی به معضلات شهری را، برای حل این مسائل ناکارآمد دانست. وی در پاسخ به چرایی رشد و گسترش شهر تهران، ضمن اشاره به مصوبات مختلف در سالهای ١٣٦٥ و ١٣٧٧، که همگی در عالی ترین مراجع قانونی مصوب شده بودند، بیان کرد که ما در طرح جامع،ابعاد شهر را چیزی حدود ١٠٠ کیلومتر مربع کاهش دادیم.  
 
وی با ذکر این که طرح "مجموعه شهری تهران" که در دوره معاون اولی و در جلساتی به ریاست خود دکتر عارف پیگیری میشد، بعد از ایشان ابتر ماند و به نتیجه نرسید، افزود: با حذف این نکاه، به رغم این که ما ابعاد شهر را کوچک تر کردیم، اما شهرکهای اقماری (که خارج از کنترل شهرداری تهران هستند) بدون طرح و ضابطه رشد کردند و الان می بینید که پاکدشت، به منطقه ٢٠ چسبیده است.  
 
شهردار تهران ابراز امیدواری کرد که همکاری و تعامل نزدیک مجمع نمایندگان تهران و شهرداری تهران، زمینه ساز حل مشکلات مردم و افزایش کیفیت زندگی مادی و معنوی مردم پایتخت باشد  
 
کلمات کلیدی : مجلس+ پرونده شهرداری تهران+ قالیباف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.