توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504465
هشدار اتریش درباره نفوذ عربستان و ترکیه در بالکان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۲
وزیر امور خارجه اتریش درباره اعمال نفوذ عربستان و ترکیه در غرب بالکان هشدار داده و خواستار تسریع روند نزدیکی این منطقه به اروپا شد.

به گزارش تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، "سباستین کورس"، وزیر امور خارجه اتریش، عربستان و ترکیه را متهم به اعمال نفوذ در غرب بالکان کرده و در این باره هشدار داد.

وی خواستار تسریع روند نزدیکی غرب بالکان به اروپا شده و گفت شاهد نفوذ روزافزون ترکیه و عربستان سعودی در این منطقه است.

وزیر امور خارجه اتریش که در گفتگو با "هندلزبلات" آلمان سخن می گفت تصریح کرد که مثلا به زنان در ساریوو و پریستینا پول پرداخت می شود که در خیابان ها از حجاب چهره استفاده کنند تا به این ترتیب تصویر خیابان ها را تغییر دهند. ما نباید بدون اینکه کاری انجام دهیم نظاره گر این وضعیت باشیم.

کورس در عین حال گفت که البته اتحادیه اروپا در حال حاضر در برابر چالش هایی مانند برگزیت، بحران پناهندگان یا تروریسم اسلامی افراطی قرار دارد. اما مسئله غرب بالکان نباید از نظر ما دور شود.

وی افزود: مسئله یک منطقه با جوامع جوان مطرح است که در آن تنش های میان خود یا بین گروه های قومی اخیرا به شدت افزایش پیدا کرده است. از این رو ما باید همچنان نقش فعالی را در این منطقه مهم برای اتحادیه اروپا ایفا کنیم و همچنین از این منطقه در مسیر اصلاحات و مبارزه با افراط گرایی دفاع کنیم.
 
کلمات کلیدی : اتریش+عربستان+ترکیه+بالکان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.