نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449907
افتتاح باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان با حضور رئیس جمهور
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷
باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان با ورود هواپیمای حامل رئیس جمهور افتتاح شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، مدیرکل فرودگاه های سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم گفت : باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان به طول چهار هزار و 265 متر و عرض 60 متر با اعتبار 600 میلیارد ریال ساخته شده است. حسن اعرابی مقدم گفت: عملیات ساخت باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان از شهریور سال 93 همزمان با هفته دولت و مشارکت استانداری سیستان و بلوچستان و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران آغاز شد.

وی افزود: اعتبار اولیه این طرح مهم 488 میلیارد ریال بود که به 600 میلیارد ریال افزایش یافت.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه فرودگاه بین المللی زاهدان دارای یک باند بود تنها یک هواپیما می توانست در هر زمان در آن نشست و برخواست کند که با افتتاح باند دوم و افزایش ظرفیت ترافیک، ضریب اطمینان ارتقا یافته و بر شمار پروازها نیز افزوده می شود.

وی افزود: افزایش ایمنی پروازها و ظرفیت هواپیماهای پهن پیکر، کاهش تاخیرات پرواز و ارائه خدمات به پروازهای عبوری از مهمترین ویژگی های باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان است.

 هر هفته افزون بر 80 پرواز داخلی از فرودگاه زاهدان به نقاط مختلف کشور انجام می شود که علاوه بر پروازهای داخلی، در مسیرهای بین المللی از جمله بغداد، دبی و نجف نیز پرواز دارد.

همچنین شرکت هواپیمایی تفتان ایر به عنوان نخستین شرکت هواپیمایی سیستان و بلوچستان با 2 فروند هواپیما نیز از امروز به صورت رسمی با حضور رئیس جمهوری آغاز به کار کرد.
 
 
کلمات کلیدی : رئیس جمهور ، روحانی، سیستان و بلوچستان
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۱:۲۵:۵۷
رییس جمهور محترم خسته نباشن
هنوز زاهدان گاز ندارد
پارک جهت استراحت و اوقات فراغت ندارد
اب اشامیدنی شور دارد
امنیت توسط سپاه انجام شده که خداییش مخلصشون هم هستیم
وضعیت کاسپین مشخص نیست
خیابانهی زاهدان فرقی با 38 سال گذشته ندارد (4179893) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.