نظر منتشر شده
۳۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 274361
رئیس جمهور در حرم مطهر امام خمینی (ره):
تحریم‌ها را درهم می‌شکنیم
بخش خبری الف، 14 خرداد 94
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۴۹
رئیس جمهور گفت: متأسفانه برخی کشورها پول نفت را تبدیل به سلاح مخرب می‌کنند و علیه ملت مظلوم یمن به کار می‌برند.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی لحظاتی پیش در مراسم بزرگداشت بیست و ششمین بزرگداشت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که با حضور عاشقان خمینی کبیر و پیروان رهبر انقلاب در صحن شهدای آستان امام خمینی (ره) در حال برگزاری است، ضمن گرامیداشت یاد امام و شهدا اظهار داشت: قبل از هر چیز از زائران امام خمینی (ره) و آنهایی که از راه دور به هر وسیله‌ای که توانسته‌اند حتی با پای پیاده خودشان را به حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی رسانده‌اند قدردانی می‌کنم.

وی ادامه داد: شما با این حضورتان به همه جهانیان اعلام می‌کنید اگر امروز امام در میان ما نیست خط و مسیر امام ادامه خواهد یافت.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه ما فقدان رهبری را پس از رحلت امام حس نکردیم، تصریح کرد: گرچه رحلت امام خمینی برای عاشقان امام و آزادیخواهان جهان بسیار غمناک بود و خداوند به مردم ما عنایت کرد و در فاصله کمتر از ۲۴ ساعت رهبر فرزانه انقلاب پرچم مسئولیت را به دوش گرفتند و مردم عاشق این خط و راه و قدردان این آزادی هستند.

روحانی با اشاره به اینکه نیمه خرداد امسال با نیمه شعبان مقارن شده است، افزود: همان که امام فرمودند «انتظار فرج از نیمه خرداد کشم» یکی از برکات انقلاب اسلامی و راه و خط امام تفسیر صحیح و درست از انتظار بود.

وی تبیین کرد: موضوع مهدویت و انتظار مربوط به روزی است که عدالت در سراسر جهان مستقر خواهد شد و مردم از فساد و تباهی رهایی پیدا می‌کنند و اساس این انتظار باید انتظار مسئولان باشد.

رئیس جمهور تأکید کرد: انتظار به این معنا که ما بنشینیم برای ظهور دعا می‌کنیم و ظلم سراسر جهان را فرا گیرد تا ظهور صورت بگیرد، نیست، بلکه امام (ره) تفسیر واقعی را از انقلاب اسلامی و انتظار بیان کردند. روحانی عنوان کرد:‌ امام هم با بیان و هم با عملش ثابت کرد برای رسیدن به یک حکومت بی‌نقص نباید دست روی دست بگذاریم، بلکه امام راحل تفسیر واقعی انتظار را از نیمه خرداد سال ۴۲ بیان می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید با ایستادگی در مقابل فساد و منکرات قدم به قدم شرایط را برای ظهور حضرت حجت(عج) آماده کنیم، این سئوال را مطرح کرد: اگر امروز امام زمان (عج) پرچم حکومت را در دست ندارد برای چیست؟

رئیس جمهور بیان داشت: جهان امروز هنوز آمادگی برای ظهور امام عصر(عج) ندارد و ما باید شرایط منطقه و جهان را برای ظهور عدالت‌گستر آماده کنیم. روحانی توضیح داد: امام با انقلابش اولین قدم برای حکومت جهانی را آماده کرد و بزرگ‌ترین احیاگر اسلام ناب بود. امام خمینی (ره) اسلام را از کنج حجره‌ها به صحن جامعه آورد و فقه را به زمانه عرضه کرد و با همین فقه پاسخ مقتضیات جامعه را داد.

وی عنوان کرد: امام تلفیق بین دین و سیاست را برای ما تفسیر کرد، در این صورت آیا در صد سال اخیر ما احیاگری جز امام راحل سراغ داریم؟

رئیس جمهور عنوان داشت: امام نظام جمهوری اسلامی را بنیان نهاد و ما امیدواریم که این نظام روزبه‌روز کامل‌تر به مسیر خود ادامه دهد، به عبارت دیگر امام رهبری بزرگ‌ترین انقلاب مردمی را بر عهده گرفت، آن هم انقلابی که از بدو شروع در مسیر اعتدال قرار داشت. روحانی خاطر نشان کرد: امام با انقلاب اسلامی، معنای انتظار واقعی را برای ما تفسیر کرد؛ ایشان با نهضتش مفهوم واقعی منتظر را برای ما تبیین و مسیر حکومت اسلامی را هموار کرد.

وی با بیان اینکه امام فرد انقلابی بود که وقتی نهضت به پیروزی رسید در کمتر از ۵۰ روز مردم را به پای صندوق رأی دعوت کرد و به همگان اعلام کرد که میزان رأی ملت است، متذکر شد: حتی نوع حکومت را به انتخاب مردم گذاشت و این مردم بودند که نوع حکومت را پای صندوق‌های رأی برگزیدند. رئیس جمهور با تأکید بر اینکه امام راه انقلاب را به ما نشان داد، خاطرنشان کرد:‌ اگر فتواها و هدایت‌های امام راحل نبود، دشمنان انقلاب را از ما می‌گرفتند.

روحانی ادامه داد: اگر ملت ما امروز در مسیر ایستادگی و استقامت قرار داشته و در برابر انواع توطئه‌ها و در برابر مشکلات استوار ایستاده است، به این دلیل است که امام در همه عرصه‌ها با توکل به خدا به ایستادگی مردم باور داشت.

وی تصریح کرد:‌ مردم با ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنی‌هایی که شرق و غرب ایجاد کرده بودندسلا توانستند این انقلاب را به پیروزی برسانند. رئیس قوه مجریه یادآور شد: ما به حول و قوه الهی و با تمسک به ائمه هدی (ع) و توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) می‌توانیم از همه مشکلات عبور کنیم.

رئیس شورای عالی امنیت ملی بیان داشت: امروز در منطقه مشاهده می‌کنیم که توطئه فراوانی علیه اسلام و مسلمانان برپا شده است. روحانی اضافه کرد: امام خمینی(ره) توانست جامعه ما را از مشکلات و توطئه‌ها نجات دهد و امروز ملت ایران با مقاومت در برابر توطئه قدرت‌های جهانی ایستادگی کرده، به طوری که شاهد امنیت و آرامش در کشور هستیم، چراکه صدای امام همچنان در گوش ملت است.

وی عنوان داشت: ملت و جوانان خط و مسیر امام را ادامه می‌دهند و مسیر امام همچنان توسط رهبری ادامه می‌یابد و پرچم جمهوری اسلامی همواره در اهتزاز است. رئیس جمهور با تأکید بر اینکه امام بین جمهوریت و اسلامیت پیوند ناگسستنی به وجود آورد، تشریح کرد: امروز حتی با توطئه‌های بزرگ از جمله گروهک‌های تروریستی نمی‌توانند در مسیر انقلاب خللی ایجاد کنند.

رئیس قوه مجریه در ادامه توضیح داد: ملت ایران امروز به ملت‌های یمن، عراق،‌ لبنان و ... و سایر کشورهای منطقه که در برابر تروریست‌ها و خشونت‌ها مقاومت می‌کنند، کمک کرده است. روحانی ادامه داد: متأسفانه برخی کشورها پول نفت را تبدیل به سلاح مخرب می‌کنند و علیه ملت یمن به کار می‌برند.

وی ابراز داشت: ما در این شرایط بیشتر از هر زمان دیگر باید هوشیار باشیم؛ وحدت توصیه امام به همه ما بود که باید در این مسیر گام برداریم. رئیس جمهور با اشاره به اینکه دشمنان می‌خواهند بین مذاهب و قومیت‌ها تفرقه ایجاد کنند، تبیین کرد: با وجود داشتن اختلاف سلیقه و احزاب متعدد در کشور، اما برای حفظ نظام و منافع ملی سخن همه ما واحد است، اما نمی‌گذاریم اساس اسلام، منافع ملی و اخلاق محمدی مورد تاخت و تاز این و آن قرار بگیرد.

روحانی با بیان اینکه دشمنان قیمت نفت را کاهش دادند تا کمر ملت ایران در برابر مشکلات خم شود، افزود: ملت ایران به حول و قوه الهی در برابر مشکلات ایستاده است. وی تأکید کرد: دولت با حمایت ملت ایران و هدایت‌های رهبری از مشکلات عبور خواهد کرد و در ۶ ماه گذشته با کاهش قیمت نفت علیه ایران توطئه کردند، اما آرامش در جامعه برقرار است و اگر برخی کشورهای مرتجع فکر می‌کنند با توطئه‌هایشان در سطح جهانی می‌توانند حرکت ملت و دولت را کُند کنند، اشتباه می‌کنند.

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: ما اگر امروز اعتدال را مطرح می‌کنیم اعتدال و امید را از امام آموختیم. روحانی بیان کرد: اگر ما می‌گوییم وحدت را از امام و رهبری آموحتیم، مسیر و راه امام را هم ادامه خواهیم داد و تحریم‌ها را درهم خواهیم شکست.

وی در ادامه با بیان اینکه ما حمایت از فقرا و مستضعفین جامعه را از امام آموخته‌ایم، تصریح کرد: ما در تمام تحریم‌ها و مشکلات طرح تحول سلامت را اجرا کرده و توانستیم ۹ میلیون نفر را زیر پوشش بیمه درمانی قرار دهیم و همه این‌ها در مسیر خط امام بود.

رئیس جمهور در پایان اضافه کرد:‌ امام خمینی (ره) به ما یاد داد که چگونه حکومت اسلامی را در جامعه پیاده کرده و وحدت و اتحاد ملی را ادامه دهیم.
 
کلمات کلیدی : رئیس جمهور+ روحانی+ خمینی
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۰۱:۰۳:۱۰
چرا باید یک عده اوباش سخنرانی رییس جمهور را مختل کنند؟ (2937004) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۰۲:۲۷:۳۹
به موقش پوزه این اوباش به خاک مالیده میشه . (2937037) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۰۶:۲۷:۲۲
قبول دارم بی نظمی رو ولی حرف شما از بی انضباطی اونا خیلی بدتره اوباش و حرم امام !!بگو شعار نامربوط دادن تعدادشون هم خیلی کم بود (2937108) (alef-13)
 
امیری
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۱۹:۰۷:۳۰
تماشاگرنماها!! (2938267) (alef-13)
 
مهدي
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۳:۴۳:۱۹
پيام بسيار واضح بود در دهان مخالف رو نبنديد مردم حرف دارند و جايي براي گفتن حرفشان نيست (2944481) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۰۷:۴۳:۱۳
برای اینکه تو این دو سال برای یکبار هم که شده جناب رئیس رئیس جمهور به حرف این ها گوش نکردو فقط با شعار ادای انتقاد پذیری را دراورد و بجاش بهشئن توهین کرد (2937151) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۰۷:۴۴:۱۱
((وی در ادامه با بیان اینکه ما حمایت از فقرا و مستضعفین جامعه را از امام آموخته‌ایم))
اگر جرات دارید یارانه ثروتمندان را قطع کنیدريا، چون امام جسارت و جرات داشت (2937153) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۱۱:۳۰:۲۱
این چه طرز حرف زدن هست ؟
هرکس هم عقیده شما نیست اوباش است ؟! (2937447) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۱۲:۳۱:۰۵
آش دیشب که پختید برای روحانی انقدر شور بود که صدای سردار نقدی را هم دراوردید محمد اقا (2937636) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۱۵:۱۴:۰۰
بالاخره ما لیبرالیم دیگه ... (2937924) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۱۲:۰۶:۵۸
چرا این دولت و حامیانشون همه یه سری آدم بی ادبن که نمیتونن مخالفشون رو تحمل کنن؟ به این میگن دیکتاتوری! (2937550) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۱۲:۳۳:۲۸
خخخ احتمالا کفشهاشون رو جلو در کفشداری گرفته بود وگرنه همانطور که با لنگه کفش و مهر علی لاریجانی رییس مجلس را مورد انتقاد قرار دادند روحانی را هم با لنگه کفش مورد انتقاد قرار میدادن (2937643) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۱۵:۵۲:۰۶
این اوباش در هر دوره ای بودند (2937995) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۰۲:۳۷:۴۳
واقعا وقتی ریس جمهور در امان نیست چ رسد به مردم عالی !
لعنت خدا بر داعش ی وطنی!!!

چرا حالا الف جان تیتر نمی زنی ....!!!
آقای ... برات ماسف هستم (2937039) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۰۷:۴۷:۴۲
دولتی که فقط شعار بدهد و عمل نکند این می شود (2937159) (alef-13)
 
مهدي
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۳:۴۵:۳۹
توجه توجه ساختمان تحريم كه ترك برداشته بود دوباره ترميم شد ميگي نه؟ از اوباما و كنگره بپرس (2944489) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۰۷:۵۲:۳۰
آقای رئیس جمهور چرا به هیچ کدام از وعده های انتخاباتی خود عمل نکرده اید؟! بامردم صادق باشید (2937167) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۰۹:۰۱:۵۶
آقاي روحاني حق نداره به اين چند نفر بي سواد بگه؟ نفهم بگه؟ وقتي ميگه شماها داد و بيداد مي كنيد اين چه نحوه صحبت كردنه ولي تو اين جا هيچ كس به اين خودجوش ها چيزي نمي گهَ (2937238) (alef-13)
 
آریا
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۱۲:۳۹:۱۷
شما که فرموده بودید درهم شکسته اید و تمام شده الان میفرمایید درهم میشکنید؟!!!یعنی هنوز در هم نشکسته.... (2937668) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۱۵:۳۰:۴۶
اوباش؟؟

ظاهرا هواداران آقای روحانی هم ادب رو از ایشون یاد گرفته اند!

مثل: بیسواد، تازه به دوران رسیده، افراطی، بزدل، ترسو و لرزان، به جهنم رونده،... (2937959) (alef-13)
 
مهدي
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۳:۴۶:۱۶
لبو فروش رو يادت رفت (2944491) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۱۸:۳۶:۱۵
این فیلمها دیگه کهنه شده....از خودشان بودند و برای اینکه نشان دهند ما آنقدر آزادیم که مخالفانمان هم حرفشان را می زنند.. (2938216) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۱۸:۴۲:۴۸
روحانی عزیز ملت پشتیبان توست.

این اراذل و اوباشی که هرروز سخنرانی یکی را بهم میزنند دارای پشتیبانی درون سیستمی هستند که اگر قطع نشود روزی دامن خود آنها را خواهد گرفت. (2938230) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۲۳:۲۷:۳۲
واقعا به کسایی که میخواهند با صر و صدا کردن و شعار دادن و زر و زور جلوی خواسته ها و رای اکثریت مردم بایستند متاسفم امیدوارم مردم روزی جوابشونو بدهند (2938613) (alef-13)
 
علی محمد نصیری لرستانی
۱۳۹۴-۰۳-۱۵ ۰۱:۵۲:۰۵
انشاالله بحق امام زمان،تحریم ها شکسته بشه،دولت تدبیر وامیدهم موفق باشه،ملت هم ازدست این تورم وبیکاری نجات پیدا کنن (2938775) (alef-13)
 
شریعتی
۱۳۹۴-۰۳-۱۵ ۱۰:۱۲:۱۳
تشت رسوایی این دولت برای مردم با این وعده هایی که هیچ کدامش عملی نشده داره رو میشه، اگر تو بازار باشید میدانید که چه رکود بی سابقه ای گریبانگیر اقتصاد کشور شده مقصرشم همین دولت بنفشه (2938940) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۵ ۱۴:۲۸:۴۲
تاحالاکه تحریمهاسرجاش هست قیمتهاهم که بیدادمیکندشما هم فقط شعارمیدهید (2939473) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۰۰:۰۶:۳۹
مواجب این افراطی های بی منطق و مسلمان تر از پیامبر و امام ( ع) از کجا تاءمین میشود ؟؟؟.... (2940466) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۰۹:۴۸:۴۸
بعد میگویند چرا به منتقدانش میگوید بیسواد ؟ باید بین تحصیل کرده وباسواد تفکیک قائل شد .وقتی رهبر اینهمه از وحدت در مقابل دشمن میگه وسال را سال همدلی وهم زبانی نامگذاری میکنه . یک عده مدعی ولایتمداری که بعضا تحصیلات عالیه دانشگاهی وتحصیلات جاهای دیگر دارند در سخنرانیهای خود بر طبل تفرقه میکوبند . وعمله هایشان حرمت حرم شریف امام را نگه نمیدارند . چگونه میتوان به این عده نگفت بیسواد ؟ هرچند که مدرک دکتر وعلامه داشته باشند ؟ صحنه های مربوط به سخنرانی ایشان از شبکه های خارجی پخش وعملکرد منتقدان دستمایه تمسخر توصیه های رهبری قرارگرفت . خجالت کشیدیم از عملکرد یک عده معلوم الحال . (2940934) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۰:۰۰:۱۳
بابا ول کنید سناریوی که اینها اجرا می کنند تا مردم را به دنبال خودشان بکشند
وسرگرم نمایند به فیلم ها زیاد توجه ننماید به فکر زندگی خود باشید با این همه گرانی و فلاکت (2940971) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۱:۴۵:۵۶
مگر اواخر سال 92 نگفتی که تحریم ها را شکستیم ؟ (2941279) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۲:۲۳:۱۲
مردم عزیز پاسخ خوبی به ضد و نقیض گویی های روحانی دادند (2941374) (alef-13)
 
مهدي
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۳:۳۹:۳۹
ياد سكانس سريال در حاشيه افتادم كه وكيل سهراب كاشف به او پيشنهاد كرد بره قطب شمال و به او گفت: يكم سوز مياد ولي يه آرامشي داره!!!! نقل حكايت وزارت خارجه ماست كه كشور رو داره به ناكجا ابد مي بره و افتخار هم مي كنه. آقايان خود روشن فكر پندار به مردم توضيح بدهيد كه بعد از قبول دكوري شدن صنعت هسته اي ما تعطيل كردن تحقيقات اجازه بازرسي از مراكز نظامي و بازجويي دانشمندان ما توهين ها و تهديد هاي فزاينده اوباماي باهوش و مودب كدام سازمان تحريم فرو ريخته يا خواهد ريخت. شما كه رجزخواني كدخداي باهوش را ميبينيد كه چطور داره شرط و شروط ميگذاره چطور خود را به خواب زده ايد؟ شما مي خواهيد بخوابيد بخوابيد اما امت ولايي هرگز از منافع ملت كوتاه نخواهد امد. اگر حمايت بزرگوارانه و صبورانه رهبري نبود اجازه حراج منافع، امنيت و عزت كشور را پيدا نمي كرديد (2944469) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.