افتتاح باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان با حضور رئیس جمهور

10 اسفند 1395 ساعت 11:17


باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان با ورود هواپیمای حامل رئیس جمهور افتتاح شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، مدیرکل فرودگاه های سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم گفت : باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان به طول چهار هزار و 265 متر و عرض 60 متر با اعتبار 600 میلیارد ریال ساخته شده است. حسن اعرابی مقدم گفت: عملیات ساخت باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان از شهریور سال 93 همزمان با هفته دولت و مشارکت استانداری سیستان و بلوچستان و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران آغاز شد.

وی افزود: اعتبار اولیه این طرح مهم 488 میلیارد ریال بود که به 600 میلیارد ریال افزایش یافت.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه فرودگاه بین المللی زاهدان دارای یک باند بود تنها یک هواپیما می توانست در هر زمان در آن نشست و برخواست کند که با افتتاح باند دوم و افزایش ظرفیت ترافیک، ضریب اطمینان ارتقا یافته و بر شمار پروازها نیز افزوده می شود.

وی افزود: افزایش ایمنی پروازها و ظرفیت هواپیماهای پهن پیکر، کاهش تاخیرات پرواز و ارائه خدمات به پروازهای عبوری از مهمترین ویژگی های باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان است.

 هر هفته افزون بر 80 پرواز داخلی از فرودگاه زاهدان به نقاط مختلف کشور انجام می شود که علاوه بر پروازهای داخلی، در مسیرهای بین المللی از جمله بغداد، دبی و نجف نیز پرواز دارد.

همچنین شرکت هواپیمایی تفتان ایر به عنوان نخستین شرکت هواپیمایی سیستان و بلوچستان با 2 فروند هواپیما نیز از امروز به صورت رسمی با حضور رئیس جمهوری آغاز به کار کرد.
 


کد مطلب: 449907

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcawony049nyo1.k5k4.html?449907

الف
  http://alef.ir