توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414699
تلاش کنگره برای جلوگیری از فروش هواپیما به ایران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۱
نمایندگان کنگره تصمیم دارند روز چهارشنبه قانونی را به تصویب برسانند که مانع فروش هواپیما به ایران به وسیله دولت اوباما شود.

به گزارش میزان، واشنگتن فری‌بیکن مدعی شد که نمایندگان کنگره تصمیم دارند روز چهارشنبه  قانونی را به تصویب برسانند که مانع فروش هواپیما به ایران به وسیله دولت اوباما شود.

منابع ارشد کنگره با بیان این خبر ادعا کرده‌اند که ایران قصد دارد این هواپیماها را در اهداف نظامی استفاده کند.

فری بیکن در گزارش خود نوشته است که این قانون آزمونی برای رئیس جمهور جدید آمریکا نیز به شمار می رود که از ابتدا با توافق هسته‌ای نیز مخالف بوده است.

مقامات ارشد کنگره در مصاحبه با فری‌بیکن ادعا کرده‌اند که اعضای کنگره درست بعد از انتخابات تصمیم گرفته‌اند که به این قانون رأی دهند تا ثابت کنند که به سیاست های دولت اوباما در قبال تهران ناامید شده‌اند.

«پیتر روسکام» سناتور جمهوریخواه کنگره در  مصاحبه با فری بیکن ادعا کرده است که جمهوریخواهان حاضر در کنگره به راختی این قانون را تصویب می‌کنند.

روسکام در ادامه مصاحبه گفته است که حتی موافقان توافق هسته‌ای در آمریکا نیز باید با فروش هواپیما به ایران مخالفت کنند.

این در حالی است که پیش از این دولت اوباما در واکنش به احتمال تصویب طرح کنگره مبنی بر انسداد مبادلات مالی مرتبط با صادرات هواپیماهای مسافربری و فروش هواپیماهای بوئینگ و ایرباس به ایران اعلام کرد تصویب این طرح کنگره اجرای توافق هسته ای با ایران را با مشکل روبرو می کند.

کاخ سفید ضمن تهدید به وتوی اوباما درصورت تصویب طرح کنگره تاکید می کند: شرکای آمریکا تصویب و اجرایی‌شدن این طرح را به  معنای نقض مفاد برجام برآورد می کنند.

این گزارش ادعا کرده است که ایران سابقه استفاده از هواپیماهای مسافربری برای اهداف نظامی را دارد.
 
کلمات کلیدی : ایرباس، هواپیما، بوئینگ، کنگره
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.