نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423095
آخوندی از قرارداد خرید ۸۰ فروند هواپیمای بوئينگ می گوید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۶
وزیر راه: امروز یک روز تاریخی است که ظرفیت اثرگذاری جدی بر صنعت حمل و نقل هوایی و از آن فراتر، امنیت ایران، منطقه و جهان دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما عباس آخوندی در مراسم امضای قرارداد خرید 80 فروند هواپیمای بوئینگ گفت: این قرارداد پس از 41 سال بین "هما" و بوئینگ امضا می شود و یک پیام روشن برای جهان دارد.

وی افزود: برغم تمام جنگ افروزی هایی که اسرائیل و نیروهای داعشی و پشتیبانانشان در منطقه دارند ، بازرگان و فعالان اقتصادی به ویژه در صنعت حمل و نقل با امضای این قرارداد این علامت را به جهانیان می دهند که ما پشتیبان صلح ، آرامش ، امنیت و توسعه روابط انسان دوستانه و همچنین اقدام بر مبنای سیاست برد - برد هستیم و امضای این قرارداد در این شرایط که برنامه جامع اقدام مشترک در فضای سیاسی و در مرحله تردید جدی قرار گرفته است ، یکبار دیگر اهمیت حفاظت و مراقبت از دستاوردهای بدست آمده را گوشزد می کند.

اخوندی اظهار داشت : امیدواریم برغم تغییر و تحول در دولت آمریکا که در آینده نزدیک ایجاد خواهد شد ، این کشور همچنان که فعالان اقتصادی آن از سیاستمدارانش می خواهند و با امضاء این قرارداد و ایجاد تعهد ثابت کرده اند ، همچنان به تعهدات خود پایبند باشند و امیدواریم این بختگی و مسئولیت پذیری در جامعه سیاسی آمریکا حاصل شده باشد که فضایی فراهم کند که دنیا باور کند و جهان امیدوار باشد که با گفتگو نیز می توان به صلح رسید.

وزیر راه تصریح کرد : امروز به عنوان یک روز تاریخی برای صنعت هوانوردی ایران است و ما اولین گام را برای نوسازی ناوگان هوا برداشته ایم و خرید 80 فروند هواپیما بوئینگ که به زودی با نهایی شدن خرید 100 فروند ایرباس و 20 فروند ATR تکمیل خواهد شد ، نشان از عزم جدی ما برای نوسازی ناوگان هوایی ایران دارد.

وی گفت: مبنای کار ما در این ارتباط ما استفاده از ظرفیت مزیت های نسبی ایران ، افزایش قدرت ، رقابت در صنعت هوانوردی و بازپس گیری مهم ایران از صنعت حمل و نقل هوایی منطقه و جهان است و برای حصول به این هدف سیاست ما ، رقابت تجاری در سطح بین المللی از طریق افزایش کارایی و خدمت بهتر به مردم ایران و جهان و کسب رضایت آنان است.

اخوندی افزود: میزان صندلی خریداری شده در این قرارداد معادل 500 هزار صندلی است که بیش از دو برابر تمام صندلی های ناوگان فعال موجود و گام نخست برای بازسازی ساختاری "هما" است و در آینده ما شرکت "هما" را از حیثیت حقوقی و مالی نیز بازسازی می کنیم و سهم آن را در بازار بورس اوراق بهادار ایران و حتی بازارهای بین المللی در صورت مجوزهای قانونی عرضه خواهیم کرد.

وی اظهار داشت : فقط طی قرارداد بوئینگ در صنعت هوانوردی بیش از 8 هزار شغل ایجاد خواهد شد که شامل مشاغل فنی ، خلبانی و مهمانداری و مهندسی و تعمیرات.

وزیر راه گفت : افزون بر این دهها هزار شغل غیر مستقیم دیگر در مبدأ و مقصد و در شهرهای دور دست ایران شکل خواهد گرفت و به گمان ما این راهکار بنیادین برای مقاوم کردن اقتصاد ایران در برابر تکانه های ملی و بین المللی است.
 
کلمات کلیدی : بوئینگ+ایرباس+خرید هواپیما+کنگره+ترامپ
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۰۰:۳۸:۱۴
امیدوارم به خاطر ماله کشی حادثه قطار مجبور نشده باشند در قرارداد خرید هواپیما باجهای جدید داده باشند که زودتر امضا شود. (4062561) (alef-13)
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۰۰:۴۵:۱۱
یک هواپیما هم به ماتحویل نخواهند داد، این حرف ها تبلیغات انتخاباتی است، وزیر راه ۴ سال وعده داد ، وعده مسکن اجتماعی ، اما حتی یک واحد هم تحویل مردم نداد، وعده هواپیما، توخالی تر از وعده مسکن اجتماعی است، اصلا آخوندی تا چند روز دیگر به احتمال قوی توسط مجلس از وزارت عزل می شود. (4062570) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.