نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493656
قاضی‌پور: در کابینه دولت دوازدهم سهمیه وزرای ترک افزایش یابد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
نماینده مردم ارومیه گفت: در معرفی وزرا، سهمیه وزرای ترک باید افزایش یابد و چناچه که از وزیران ترک زبان، کاردان، متخصص و متعهد معرفی نشوند، دولت اصلا از فراکسیون مناطق ترک نشین که ۱۱۰ عضو دارد انتظار رای دادن به وزرای معرفی شده را نداشته باشد.

به گزارش ایسنا، نادر قاضی‌پور در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به حواشی ایجاد شده پیرامون بدهی های موسسه‌های مالی و اعتباری اظهار کرد: به خاطر ملت به عنوان نماینده مردم از رئیس‌جمهور سوال کردیم که سپرده‌های ملت در موسسه های اعتباری باید پرداخت شود. هیئت رئیسه مجلس نیز پرسش را به کمیسیون مربوطه ارسال کرد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به وضعیت کارگران و بازنشستگان گفت: دولت عزیز باید حق و حقوق کارگران را احیا کند، بازنشستگان را دریابد و قراردادهای موقت را لغو نماید. همچنین نظارت کند تا حق بیمه، مسکن و معیشت و نیز تحصیل فرزندان کارگران پرداخت شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه دولتمردان حقوق نجومی را تعطیل نکرده‌اند بلکه در اشکال مختلف پرداخت آن را ادامه می دهند، از وضعیت خصوصی سازی در کشور انتقاد و اظهار کرد: در موضوع خصوصی سازی شرکت‌های دولتی، خریداران طبق قانون عمل نمی‌کنند و کارگران این شرکت‌ها را اخراج می کنند.

قاضی پور با تاکید بر اینکه بحث خصوصی سازی مطرح نیست بلکه موضوع خصومت سازی مطرح است، ادامه داد: پالایشگاه کرمانشاه، ماشین سازی تبریز، فولاد مبارکه، ذوب آهن، مس سرچشمه، آلومینیوم المهدی، معادن بزرگ گل‌گهر و همچنین خودرو سازی‌های سایپا و ایران خودرو از زیرساخت‌های صنعتی و معدنی کشور هستند. و باید با اصلاح ساختار به سوددهی بالاتری برسند تا صنایع پایین دستی و قطعه سازان راه اندازی شوند و اشتغال و تولید ملی و اقتصاد مقاومتی تحقق یابد.

وی همچنین با انتقاد از وضعیت کشاورزان خاطرنشان کرد: متاسفانه کشاورزان به جای تقویت و حل مشکلاتشان با عدم خرید تضمینی محصولات و ندادن کود و سم مشکلاتشان دو چندان شده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس اظهار داشت: متاسفانه در چند سال اخیر در مناطق آذربایجان غربی به جز منطقه آزاد ماکو کارخانه‌ای احداث نشده است همچنین در کل هزار کیلومتر نوار مرزی این استان با سه کشور، تنها یک کارخانه آب معدنی آن هم از سوی بخش خصوصی احداث شده است.

قاضی پور در ادامه نطق خود با تاکید بر لزوم مبارزه با فساد به صورت جدی گفت: مبارزه با فساد به صورت جدی انجام نمی شود. این در حالی است که فساد مالی پایه فساد اخلاقی است اما با رانت خواران، وارد کنندگان بی رویه کالاهای تولید داخل و قاچاقچیان برخورد نمی شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه رکود اقتصادی به ویژه در بخش مسکن که ارتباط مستقیم با تولید و اشتغال دارد هنوز ادامه دارد، از وضعیت تکمیل راه آهن سراسری کشور انتقاد کرد.

وی با تاکید بر لزوم اختصاص اعتبارات لازم به دانشگاه ها و تبدیل وضعیت اساتید دانشگاه های دولتی، آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی خواستار توجه دولت به وضعیت آموزش و پرورش در اذربایجان غربی شد و گفت: متاسفانه زیرساخت آموزش و پرورش در آذربایجان غربی در رتبه ۳۰ قرار دارد.

قاضی پور با بیان اینکه وضعیت بهداشت و درمان و اورژانس های بیمارستان‌های دولتی در شرایط اسفباری قرار دارد، خاطرنشان کرد: در هر استان باید حداقل یک بیمارستان اختصاصی زنان و زایمان احداث می شد اما متاسفانه دولت خوابیده است. همچنین در کل منطقه‌ آذربایجان غربی حتی یک بیمارستان سوانح سوختگی وجود ندارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اعتیاد بیماری نیست، جرم است، اظهار کرد: برخی مسئولین برای فرار از مسئولیت اعتیاد را بیماری تلقی می‌کنند اما اعتیاد یک جرم محسوب می شود که باید به آن رسیدگی شود.

وی ضمن مطالبه پرداخت حقوق اعضای شورای حل اختلاف براساس قانون از سوی دولت درباره انتخاب اعضای کابینه دوازدهم تصریح کرد: در معرفی وزرا، سهمیه وزرای ترک باید افزایش یابد و چناچه که از وزیران ترک زبان، کاردان، متخصص و متعهد معرفی نشوند دولت اصلا از فراکسیون مناطق ترک نشین که ۱۱۰ عضو دارد انتظار رای دادن به وزرای معرفی شده را نداشته باشد.

قاضی پور گفت: قریب به ۵۰ درصد جمعیت ایران به زبان شیرین ترکی تکلم می کنند و شیرمردان و شیرزنان ترک در جای جای ایران سکونت دارند.

نماینده مردم ارومیه همچنین اظهار کرد: در کابینه دولت دوازدهم از نمایندگان مجلس که لیاقت خود را نشان داده اند نیز استفاده شود.

وی در پایان با تاکید بر لزوم اجرای قانون تحصیل در مراکز علمی به زبان ترکی خاطرنشان کرد: وزرای پیشنهادی علوم و آموزش و پرورش بدانند که باید اصول ۱۵ و ۱۹ قانون اساسی را اجرا کنند و تحصیل در مدارس و دانشگاه ها باید به زبان ترکی انجام شود.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۲:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۱:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۰:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۰۸:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۵ ۱۰:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۱:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۰:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۰:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۰۸:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۰۹:۵۵
 
 
کلمات کلیدی : دولت دوازدهم + روحانی + کابینه روحانی + مجلس + قاضی‌پور
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۳:۱۰:۵۱
این چه منطقیه؟ مگر رهبری نفرمودن شکاف ها را تحریک نکنید. معیار باید کارآمدی و تعهد باشه نه اینکه زبان مادریشون چیه. امروز به دلیل اینکه قاضی پور مثلا اصولگراست در برابر این جور مواضعشون سکوت کنید در عواقبش ... (4480855) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۳:۱۴:۵۲
بعد میگن ایرانی ها نژاد پرستن به آقایون بر میخوره. (4480869) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۳:۱۹:۳۰
خوب این سخنان وحدت جامعه را نشانه میرود نماینده محترم

نماینده محترم بایستی حاکمیتی و کشوری فکر کند نه محلی و استانی واقوامی
باید نسبت به وحدت تمام اقوام کشور فکر کرد نه ..........
فردا هم استانهای دیگر هم همین حرف را میزنند (4480878) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۳:۲۲:۰۷
هرنوع تقسیم بندی برای انتخاب وزراء، شاید و بایدهایی را بدنبال دارد. پس انتخاب براساس شایسته سالاری بدون هرگونه قید و بند بهترین گزینه است. (4480883) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۳:۳۱:۵۹
خواهشا افکار کوچه بازاری رو کنار بگذارید و فقط برای توانایی وزرا ارزش قائل شوید. (4480902) (alef-11)
 
Slovakia
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۳:۳۳:۳۵
ایشان همیشه دنبال تقسیم کشور به ترک و غیر ترک بوده پس فارس، کرد، بلوچ، لر، عرب و ... هم 50 درصد مابقی هستند واقعا این نوع ادبیات شرم آور است... (4480904) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۲۳:۵۳:۱۵
کی گفته ترکها به تنهایی 50 درصد هستند؟کدوم امار رسمی ؟ (4482674) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.