توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440410
کانادا: به مسافرانی که از ورود به آمریکا منع شوند اقامت موقت می‌دهیم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۱۸
وزیر مهاجرت کانادا تاکید کرد که کشورش به مسافرانی که به دلیل فرمان اجرایی رئیس جمهور آمریکا از ورود به آمریکا منع می‌شوند اقامت موقت میدهد.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، یک مقام ارشد دولت کانادا گفت که کشورش به شهروندان 7 کشوری که به دلیل قوانین محدودیتی جدید مهاجرتی آمریکا پشت درهای بسته این کشور میمانند به طور موقت اجازه اقامت خواهد داد.

احمد حسین وزیر مهاحرت کانادا در یک کنفرانس خبری گفت: نمیدانم چه تعداد افراد واجد شرایط هستند اما میدانم که تعداد کمی از مسافرانی که از کانادا عازم آمریکا هستند با مشکلات ناشی از دستور اجرایی جدید مهاجرتی دست به گریبان هستند.

رویترز نوشت؛ با امضای دستور اجرایی جدید مهاجرتی توسط دونالد ترامپ، بسیاری از مهاجران و پناهجویان در سراسر جهان با شرایط مبهم و نامشخصی برای ورود یا عدم ورود به خاک آمریکا مواجه هستند.

حسین در ادامه افزود: من با اختیاراتی که دارم به افرادی که نمیتوانند از کانادا عازم آمریکا شوند اطمینان میدهم که به آنها اقامت موقت در خاک کانادا داده میشود، همانطور که در گذشته نیز چنین کاری انجام داده ایم.

رویترز در ادامه نوشت؛ اگر چه به دلیل روابط خاص سیاسی و تجاری اتاوا با واشنگتن، جاستین ترودو نتوانست به طور مستقیم از قانون جدید محدودیت مهاجرتی ترامپ انتقاد کند، در عوض وی تاکید کرد که درهای کانادا به روی پناهجویان باز است.

با این حال بسیاری از مقامات محلی و سیاستمداران کانادایی از فرمان اجرایی رئیس جمهور آمریکا و اعمال محدودیتهای مهاجرتی جدید انتقاد کردند.

رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه (بامداد شنبه به وقت تهران) فرمان اجرایی بررسی سخت‌گیرانه سوابق مهاجران به آمریکا را امضا کرد.

بر اساس متن نهایی این فرمان، صدور روادید برای اتباع کشورهای «مضر برای منافع ایالات متحده» به مدت 90 روز تعلیق شده است. این بازه زمانی در پیش‌نویس فرمان 30 روز بود.

بر اساس ارجاعات متن به نظر می‌رسد این فرمان شامل حال اتباع دستکم هفت کشور ایران، عراق، سوریه، یمن، لیبی، سودان و سومالی باشد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۸ ۲۱:۱۸
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۲ ۱۲:۰۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۲ ۰۹:۰۹
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ ۱۶:۳۷
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ ۱۶:۲۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ ۱۳:۰۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۴:۴۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۵ ۱۶:۰۶
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۷ ۰۷:۱۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۷ ۰۰:۳۸
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ،ایران، صدور روادید، کانادا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.