توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443401
نرم‌افزار ردیاب نقض حقوق بشر ترامپ راه‌اندازی شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۴
نقض‌های حقوق بشری دولت دونالد ترامپ و جزئیات آن توسط یک ابزار اینترنتی جدید که دانشگاه معروف کلمبیا در آمریکا طراحی کرده، ردگیری می‌شود.

جولیا شرمن، سردبیر ژورنال "بررسی قانونی حقوق بشر" (Human Rights Law Review ) گفت: دولت ترامپ حقوق زنان، حقوق مهاجران و حقوق بومی‌ها و حقوق افراد و گروه‌های دیگر را تهدید می‌کند.

"ردیاب حقوق بشر ترامپ" توسط عوامل این ژورنال که دانشگاه کلمبیا آن را منتشر می‌کند، ایجاد شده است. این دانشگاه مطرح آمریکایی جزو عالی‌ترین موسسه‌های حقوقی در جهان است. اخیرا از این ابزار رونمایی شده و استقبال از آن تا حدی بود که سرور آن دچار اختلال شد.

جولیا شرمن به ایندیپندنت گفت: به محض آن‌که دونالد ترامپ به ریاست‌جمهوری رسید، دولت او فورا تهدید حقوق زنان، حقوق مهاجران و حقوق بومی‌ها و سایر افراد و گروه‌ها را آغاز کرد. ما احساس کردیم که غافلگیر شدیم. بنابراین ردیاب حقوق بشر ترامپ را طراحی کردیم تا به صورت کامل مواردی از حقوق بشر را که هدف حمله قرار می‌گیرد مورد نظارت قرار دهد و به صورتی باشد که درک آن برای همه ساده باشد.

به گفته او، بسیاری از موارد حقوق بشری نقض شده پوشش کامل رسانه‌ای داشته اما این ردیاب تلاش دارد تا به صورت مستند اقدام‌هاي دولت ترامپ را از منظر حقوق‌بشری زیر نظر داشته باشد.

شرمن تاکید کرد: از آنجایی که هر روز اخبار جدیدی از ابتکارعمل‌های تخریبی رئیس‌جمهوری آمریکا به گوش می‌رسد، بسیار سخت است که کاملا در جریان آن دسته از اقدام‌هاي دولت قرار بگیریم که تهدید حقوق بشر است.

به گزارش ایسنا به نقل از ایندیپندنت، او افزود: ما تمام نقض‌های حقوق بشری محتمل را در یک جا جمع کردیم و امید داریم که بتوانیم طیف گسترده‌ای از اصول حقوق بشر را که توسط دولت ترامپ در داخل و خارج هدف حمله قرار می‌گیرد، ثبت و بر آن نظارت کنیم.

این ردیاب طی همکاری با هیات علمی و دانشجویان در کمیته‌های تخصصی حقوق بشر دانشگاه کلمبیا تولید شده است. ردیاب مذکور همچنین توضیح می‌دهد که چرا یک اقدام خاص نقض حقوق بشر است و دقیقا کدام حقوق با آن نقض می‌شود.

به عنوان مثال ممنوعیت مهاجرتی ترامپ علیه هفت کشور عمدتا مسلمان که محل مناقشه شده است، موارد زیر را نقض می‌کند:

نقض حقوق عدم تبعیض،
تهدید حقوق آزادی مذهبی،
تضعیف حق آموزش و
تضعیف حق زندگی خانوادگی.

دعوای حقوقی بر سر این ممنوعیت جنجالی هنوز ادامه دارد. اخیرا یک قاضی فدرال در ایالت واشنگتن با صدور حکمی اجرای دستور ترامپ را متوقف کرده است.
۱۳۹۵/۱۲/۱۸ ۲۱:۱۸
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۲ ۱۲:۰۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۲ ۰۹:۰۹
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ ۱۶:۳۷
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ ۱۳:۰۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ ۱۰:۲۹
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۴:۴۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۵ ۱۶:۰۶
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۷ ۰۷:۱۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۷ ۰۰:۳۸
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ،ایران، صدور روادید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.