توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466575
تصمیم عربستان در انتقال قدرت از منصورهادی به معاونش
تاریخ انتشار : جمعه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۳
شبکه خبری المیادین گزارش داد: عربستان سعودی و امارات متحده عربی در پی اقدام منصور هادی رییس جمهوری مستعفی یمن به برکناری شماری از مسئولان نزدیک به امارات، در تدارک انتقال اختیارات وی به محسن الاحمر معاونش هستند.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از المیادین، منابع محلی از وقوع درگیری های شدید میان افراد مسلح ناشناس و نیروهای منصور هادی در شهر عدن واقع در جنوب یمن خبر دادند که به تازگی شماری از مسئولان نزدیک به امارات را عزل کرد.

منابع سیاسی گفتند تصمیمات منصور هادی نوعی پیش دستی در قبال عربستان و امارات است، اقدامی که با خواست امارات و برای انتقال اختیارات منصور هادی به محسن الاحمر معاوی وی صورت می گیرد.
درگیری های عدن در حالی است که منصور هادی اخیرا عیدروس الزبیدی استاندار عدن و هانی بن بریک وزیر مشاور در امور کشور را که از افراد نزدیک به امارات هستند، برکنار کرد.

منابع زدیک به الزبیدی به المیادین گفتند که 'نیروهای مقاومت جنوب' از مردم خواسته اند برای مخالفت با تصمیمات منصور هادی در میدان المعلا جمع شوند.

شلال شایع رییس اداره امنیت عدن نیز گفته است که دستگاه های امنیتی ملزم به اجرای دستورات الزبیدی هستتند.

خبرنگار المیادین در یمن نیز گزارش داد که نیروهای اماراتی مستقر در فرودگاه عدن، سرتیپ مهران القباطی فرمانده لشکر چهارم گارد ریاست جمهوری و از افراد نزدیک به منصور هادی را بازداشت کردند. وی هنگام بازگشت از ریاض پایتخت عربستان دستگیر شده است.

جنگنده های اماراتی نیز با پرواز گسترده بر فراز عدن اقدام به انداختن بمب های منور روی دو پادگان متعلق به هواداران عبدربه منصور در منطقه دار سعد کردند.

منصور هادی علاوه بر برکناری الزبیدی و بن بریک، تغییراتی را نیر در کابینه بن دغر شامل وزارتخانه های دادگستری، حقوق بشر و کار و امور اجتماعی انجام داده است.

عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد.
این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از 12هزار یمنی، زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.
 
کلمات کلیدی : یمن+عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.