نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500693
حمله موشکی به فرودگاه ریاض برای بازگشایی فرودگاه یمن
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۴
«یحیی محمد عبدالله صالح» برادرزاده «علی عبدالله صالح» رئیس جمهور پیشین یمن خواستار حمله موشکی به فرودگاه‌های عربستان و امارات شد.

به گزارش فارس، برادرزاده رئیس جمهور پیشین یمن تنها راه اجبار ائتلاف عربی به رهبری عربستان برای شکستن محاصره فرودگاه صنعاء را حمله موشکی به فرودگاه عربستان و امارات دانست.

«یحیی محمد عبدالله صالح» برادرزاده «علی عبدالله صالح» رئیس جمهور پیشین یمن خواستار حمله موشکی به فرودگاه‌های عربستان و امارات شد.

یحیی صالح در واکنش به اقدام عربستان در تعطیل نگاه داشتن فرودگاه صنعاء دانست که اجازه نمی‌دهد به فعالیت ادامه دهد.

یحیی در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای «الاتجاه» عراق، گفت: مسدود نگاه داشتن فرودگاه صنعاء جنایت است و جامعه بین‌المللی و سازمان ملل در این نیروهای متجاوز [سعودی و اماراتی] هم‌دست هستند.

برادرزاده رئیس جمهور پیشین یمن در توضیح خواسته‌اش گفت:‌ اگر بخواهیم فرودگاه صنعاء را باز کنیم، باید واقع‌بین باشیم با این ذهنیت‌های وحشی و عقب‌مانده [سعودی و ارماراتی]. تنها راه حل در این است که فرودگاه ریاض، جده، ابوظبی و دبی اهداف نظامی و یکی از اهداف موشک‌های ارتش یمن اعلام شود.

ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی علیه یمن،‌ از ابتدای حمله به این کشور در ششم فروردین 1394 کار فرودگاه صنعاء را با اختلال مواجه کرد و در هشتم آگوست سال 2016 آن را کاملا تعطیل کرد تا ارتش و نیروهای یمنی نتوانند از آن استفاده کنند.
 
کلمات کلیدی : یمن+عربستان+حمله موشکی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۲۲:۲۹:۵۴
مخصوصا امارات كه با دو تا موشك ماستشان كيسه خواهند كرد (4514112) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.