توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430558
ادعای جدید عربستان علیه انصارالله
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۶
سفارت عربستان در قاهره با صدور بیانیه‌ای مدعی شده که انصار الله و کنگره مردمی یمن در جریان جنگ عربستان علیه یمن، معاهدات و قوانین بین المللی را زیر پا گذاشته است.
به گزارش فارس، سفارت عربستان در قاهره با صدور بیانیه‌ای ادعا کرده است که انصارالله و کنگره مردمی یمن در جریان جنگ عربستان علیه یمن، معاهدات و قوانین بین المللی را زیر پا گذاشته است.

در حالی که ریاض بیش از 22 ماه با ادعای درخواست دولت مستعفی یمن به خاک یمن یورش برده ده‌ها هزار غیرنظامی را قربانی کرده، هزاران شهروند یمنی را از خانه‌هایشان آواره کرده و با محاصره زمینی، هوایی و دریایی یمن از ورود غذا و دارو به این کشور جلوگیری می‌کند مدعی است مقاومت انصار الله و کنگره مردمی یمن در برابر تجاوزهای ارتش عربستان، نقض معاهدات بین المللی است.

سفارت عربستان در قاهره مدعی است کشورش به قطعانمه 2216 سازمان ملل برای آتش‌بس و ورود کمک‌های بشر دوستانه به مناطق تحت محاصره پایبند بوده است.

ریاض مدعی است در 20 اکتبر 2016 «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان اعلام کرده بود که با آتش‌بس در یمن موافقت کرده اما در همان آتش‌بس [از 20 آوریل 2016 تا 13 جولای] 12 هزار و 704 مورد نقض آتش‌بس از سوی انصار الله و کنگره مردمی یمن ثبت شده است.

این کشور که علیه همسایه خود اقدام نظامی انجام داده انصار الله را متهم کرده که در نیمه اول سال 2016 دست کم 75 هزار و 382 مورد قتل، ضرب و جرح، آدم ربایی، بازداشت‌های خودسرانه و تخریب دارایی‌های عمومی و خصوصی مرتکب شده است.

سفارت عربستان در قاهره مدعی شده که در فاصله سال 2014 تا 2015 انصار الله یمن 257 مورد حمله به سازمان‌های رسانه‌ای، 86 پایگاه اینترنتی، 91 مورد بازداشت خودسرانه خبرنگار و اساتید دانشگاه، 262 مورد بازداشت افراد نظامی و 1302 مورد بازداشت افراد به دلیل گرایش‌های سیاسی‌شان انجام داده است.
 
کلمات کلیدی : یمن+عربستان+انصارالله
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.