توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437082
400 هزار کودک یمنی مبتلا به سوء تغذیه دارند
تاریخ انتشار : جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۵
هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در امور یمن با اشاره به تحولات کنونی وبمباران های مستمر عربستان علیه ملت مظلوم یمن، گفت:امروز بیش از 400 هزار کودک یمنی با شرایط سوء تغذیه دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش روز جمعه ایرنا جیمی مک گولدریک در گفت وگو با مطبوعات یمن تصریح کرد : سازمان ملل متحد خواستار فراهم شدن زمینه از سرگیری رایزنی ها میان گروه های یمنی به میزبانی کویت است تا شرایط برای دستیابی به راهکاری جهت حل بحران یمن پیدا شود چرا که امروز بیش از 400 هزار کودک یمنی با شرایط سوء تغذیه دست و پنجه نرم می کنند و همزمان بیش از 10 میلیون نفر از مردم یمن نیز نیازمند کمک های فوری هستند .

مک گولدریک همچنین از اجرای فراخوانی از سوی سازمان ملل برای جمع آوری 2 میلیارد دلار کمک جهت ارسال آن برای مردم نیازمند یمن در ماه آینده خبر داد و گفت : وضعیت یمن امروز در شرایط نامناسبی است و سازمان ملل از تمامی کشورها می خواهد جهت پایان بحران سیاسی و از سرگیری گفت وگو ها کمک کنند .

عربستان سعودی ازششم فروردین ماه سال 1394 با تشکیل ائتلافی با حمایت دولت آمریکا، تجاوز هوایی و محاصره علیه مردم یمن را به بهانه بازگرداندن عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت این کشور آغاز کرد .

این تجاوز نتیجه ای جز کشتار بی رحمانه حدود هفت هزار زن و کودک و شهروند یمنی و زخمی شدن ده ها هزار و آواره شدن صدها هزار نفر دیگر نداشته است . در اثر این حملات بیش از 80 درصد از تاسیسات خدماتی، آموزشی، درمانی و بیمارستان ها، انبارهای دارو و غذا، مدارس و منازل مردم یمن ویران شده و مردم این کشور در پی محاصره هوایی، زمینی و دریایی در شرایط بحرانی به سر می برند.

رژیم عربستان سعودی از سوی سازمان ملل به کشتار عمدی 60 درصد کودکان یمنی و بمباران موسسات غیرنظامی و شهری متهم است.
 
کلمات کلیدی : یمن+عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.