توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438972
استمهال 2 ساله برای بدهی‌های واحدهای صنفی پلاسکو
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۵
معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به تاثیرات فاجعه پلاسکو در زندگی افراد آسیب‌دیده از این حادثه گفت: دولت نسبت به این موضوع بی تفاوت نبوده و در این زمینه کمیته‌ای فوری به مسئولیت معاونت اجرایی و وزرای ذی‌ربط تشکیل شده است.

به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کمیته فوری رسیدگی به فاجعه پلاسکو در دولت متشکل از معاون اجرایی رئیس جمهور، وزیر اقتصاد، رفاه، تعاون، صنعت و معدن، دادگستری و رئیس کل بانک مرکزی است، اظهار کرد: در این کمیته موضوع مربوط به واحدهای صنفی مستقر در پلاسکو مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در ساختمان پلاسکو 602 واحد صنفی فعال وجود داشته است، توضیح داد: این واحدها دارای بدهی‌هایی به سیستم بانکی بوده‌اند که مطابق تصمیمات کمیته مقرر شد مطالبات بانک‌ها از واحدهای صنفی مستقر در پلاسکو و فعالیت‌های مربوط به این واحدها به مدت 2 سال استمهال شود و 50 درصد جرائم مربوط به آنها بخشوده شده که نیمی از آن توسط سیستم بانکی و نیمی از آن از محل بودجه عمومی تامین و پرداخت می شود، تا آسیب دیدگان تنها در مورد اصل بدهی خود و بعد از 2 سال در اقساط مشخص شده پاسخگو باشند.

وی با اشاره به اینکه در کمیته فوری در مورد شاغلین در پلاسکو نیز تصمیماتی اتخاذ شد، گفت: با توجه به اینکه 720 نفر از شاغلان پلاسکو دارای بیمه هستند، برای مدت 4 ماه از تسهیلات بیمه بیکاری بهره مند خواهند شد.

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به اینکه رئیس جمهور با ابلاغ به وزیر کشور برخی از حوزه‌های مربوط به رسیدگی علل و عوامل بروز حادثه پلاسکو و مدیریت بحران پس از وقوع حادثه را به ایشان محول کردند، تصریح کرد: کارگروه دیگری در آینده نزدیک با حضور اساتید دارای تجربه در حوزه مدیریت شهری تشکیل خواهد شد و نتایج بررسی های کارشناسانه به استحضار مردم خواهد رسید و افراد این کمیته جمعی از مسئولان ذیربط در مدیریت بحران و مدیریت شهری هستند که در تهران متولی آن شهرداری تهران است و وزیر کشور از طرف دولت حضور خواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : پلاسکو + آتش‌سوزی + ساختمان پلاسكوی تهران + واحدهای صنفی پلاسکو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.