نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438997
حقوق یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی برای کارگران بیمه نشده پلاسکو
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۰
رئیس اتاق اصناف ایران گفت: سازمان تأمین اجتماعی به کارگران بیمه‌نشده ساختمان پلاسکو تا ۴ ماه حقوق بیکاری پرداخت می‌‌کند.

 به گزارش تسنیم، علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران گفت: در جلسه اخیر وزرای دولت که به ریاست محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور برگزار شد مقرر شد تا به کارگران ساختمان پلاسکو که بیمه نبوده‌اند به مدت 4 ماه حقوق بیکاری پرداخت شود.

وی در ادامه بیان کرد: این دسته از کارگران با معرفی اتحادیه‌های مربوطه به سازمان تأمین اجتماعی حداقل حقوق و دستمزد بیکاری را به مبلغ یک میلیون و 100 هزار تومان دریافت خواهند کرد.

رئیس اتاق اصناف ایران همچنین در مورد اسکان موقت کسبه ساختمان پلاسکو گفت: سه فروشگاه قدس مولوی، میدان خراسان و زرتشت توسط بنیاد مستضعفان برای اسکان موقت این کسبه پیشنهاد شده است.

فاضلی اظهار کرد: همین الان هیاتی متشکل از نمایندگان اتحادیه‌ها، بنیاد مستضعفان، استانداری برای بازدید از فروشگاه‌های مذکور مراجعه کرده‌اند و در صورت تأیید اتحادیه‌ها این مکان‌ها در اختیار کسبه برای اسکان موقت قرار خواهد گرفت.

رئیس اتاق اصناف در پاسخ به این سوال که ظاهرا کسبه تمایلی برای اسکان در این مکان‌ها ندارند و بیشتر تمایل آنها مستقر شدن در مکانی در خیابان جمهوری است، گفت: اعضا اتحادیه‌ها در این مورد تصمیم‌گیرنده نیستند.

وی در ادامه افزود: بنیاد مستضعفان اعلام کرده است که ظرف 2 سال ساختمان تخریب شده پلاسکو را نوسازی می‌کند و تا زمان تحویل ساختمان و واحدهای جدید مکان‌های پیشنهادی را به صورت رایگان در اختیار کسبه قرار می‌دهد.

فاضلی تصریح کرد: دو فروشگاه قدس مولوی و میدان خراسان در اولویت اسکان قرار دارند.

رئیس اتاق اصناف ایران در مورد برآورد خسارت‌ها توضیح داد: هنوز رقم جدیدی از خسارت را برآورد نکرده‌ایم و برآورد اولیه ما از خسارت‌ها فعلا همان هزار و 500 میلیارد تومان است.

وی در پاسخ به این سؤال که براساس برآورد اولیه شما حدود هزار میلیارد تومان ارزش ساختمان و حدود 500 میلیارد تومان ارزش کالاهای از بین رفته بوده است اما اکثر کسبه اعلام می‌کنند که حدود 500 تا 600 میلیون تومان کالا در واحد تجاری‌اشان از بین رفته است، در پایان خاطر نشان کرد: این کار نیازمند تشخیص کارشناس است و فعلا نمی‌توان براساس ادعا‌های مطرح شده نتیجه‌ای از میزان خسارت اعلام کرد.
 
کلمات کلیدی : پلاسکو + آتش‌سوزی + ساختمان پلاسكوی تهران + واحدهای صنفی پلاسکو
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۱۶:۱۱:۱۵
باز هم دروغ . کارگر و بیمه هم هستم 850 حقوق میگیرم . بعد کارگر ببمه نشده را میخاهید 1100000 حقوق بدید. انتخابات نزدیکه که دارید بذل و بخشش میکنید یا خبر دیگری هست جرات گفتنش را ندارید. (4135384) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.