توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404004
آخرین وضعیت پرونده خودروهای لوکس قاچاق و رجیستری موبایل
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۳
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده خودروهای لوکس قاچاق و اجرای طرح رجیستیری موبایل را تشریح کرد.

قاسم خورشیدی در پاسخ به سوال تسنیم در خصوص آخرین وضعیت طرح رجیستری موبایل اظهار کرد: بر اساس اعلام سازمان تنظیم مقررات، از حدود 14 تست فنی لازم برای اجرای طرح ثبت و شناسه‌دار کردن تلفن‌های همراه، تاکنون حدود 11 تست انجام گرفته و تنها 3 تست پایانی باقی مانده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با توجه به اینکه اجرای طرح ثبت و شناسه‌دار کردن تلفن‌های همراه، اساسی‌ترین راه مبارزه با قاچاق موبایل در کشور است انتظار می‌رود تا هرچه سریعتر نسبت به اجرای این طرح اقدام شود.

وی خاطرنشان کرد: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز معتقد است که اجرای این طرح بهترین و تنها راهکار مبارزه با قاچاق تلفن همراه در کشور است و ما در اجرای این طرح مصر هستیم.

خورشیدی در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص سرانجام امحا یا فروش خودروهای قاچاق لوکس مکشوفه که چند ماه پیش کشف شد، نیز گفت: طبق قوانین موجود، اصل بر این است که هیچ کالای قاچاق مکشوفه‌ای، در بازار داخلی توزیع نشود و بنابراین این کالاها یا باید به قصد خروج از کشور به مزایده گذاشته شده و یا امحا شود.

سخنگوی ستاد با تاکید بر اینکه به غیر از صادرات و یا امحا، راه سومی برای کالاهای قاچاق مکشوفه پیش بینی نشده است، افزود: سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در مورد کالاهایی که قاچاق بودن آن محرز شده است، می‌بایست حداکثر در مدت زمان 4 ماه بعد از صدرو رای قطعی توسط مرجع رسیدگی کننده، نسبت به تعیین تکلیف آن‌ها اقدام کند.
 
 
کلمات کلیدی : خودروهای لوکس، قاچاق، رجیستری، موبایل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.