نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 381212
خیال قاچاقچیان راحت شد/ لغو طرح رجیستری تا پایان سال/
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۲
اگر در هفته های اخیر اخبار را دنبال کرده باشید، حتما در خصوص طرح رجیستری موبایل که گفته می شود قرار است قاچاق گوشی به کشور را کنترل کند نیز خبردار شده اید.

به گزارش تک شات، اگر در هفته های اخیر اخبار را دنبال کرده باشید، حتما در خصوص طرح رجیستری موبایل که گفته می شود قرار است قاچاق گوشی به کشور را کنترل کند نیز خبردار شده اید. در این مدت خبرها به طور متناوب از اجرای طرح و سپس تعویق آن سخن گفته اند. دیروز هم وزیر صنعت و معدن و تجارت اعلام کرد که این طرح در مرحله آزمایشی است و اگر از نظر نرم افزاری و سخت افزاری مشکلی پیش نیاید، این طرح تا پایان سال اجرایی شود.

طرح رجیستری تا پایان سال کلید نخواهد خورد

یکی از مواردی که در طرح رجیستری مطرح است لزوم وجود نمایندگی برند تلفن های همراه در کشور است. نعمت زاده در این خصوص نیز گفت که به دلیل نوع کار، با گوشی های تلفن همراه نمی توان مانند کالاهای سرمایه ای دیگر برخورد کرد.

وزیر صنعت و معدن و تجارت افزود: «در حال حاضر بعضی از گوشی های موجود در بازار نمایندگی رسمی ندارند. وزارت صنعت تاکید دارد برای جلوگیری از مشکل قاچاق، می توان به یک برند چند نمایندگی داد. همچنین در خصوص لوازم خانگی دستورالعملی در این هفته ابلاغ می شود که بر اساس آن، نمایندگی های محصولات لوازم خانگی، مسئولیت واردات غیررسمی را بر عهده خواهند داشت.»

نعمت زاده افزود این روش فعلا برای کالاهایی مانند لوازم خانگی اجرایی می شود. اما درباره تلفن، روش ثبت گوشی ها را خواهیم داشت.

در نهایت از تمامی اخباری که این مدت در خصوص طرح رجیستری و اظهار نظرات مقام ها و نهادهای مسئول در این طرح شنیده ایم اینطور بر می آید که باز هم هماهنگی بین نهادها وجود ندارد و هر کدام حرف خود را در این خصوص می زنند و سعی می کنند کم و کاستی ها را به گردن یکدیگر بیاندازند. گروهی که در این میان سود می کند قاچاقچیان هستند!

قاچاقچیان گوشی های همراه حالا با این اظهارات وزیر با خیال راحت تا پایان سال به واردات قاچاق گوشی های همراه ادامه می دهند.
 
کلمات کلیدی : طرح رجیستری+موبایل قاچاق
 
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۴ ۱۶:۳۸:۵۴
چرا وقتی توانایی انجام کاری در سطح کشور ,, به هر علتی وجود ندارد ,, مسئولان مختلف با ساعتهای طولانی سخنرانی و مصاحبه و گزارش و ............. وقت مردم را تلف می کنند و در نهایت هم مجددا بدنبال اختراع چرخ می روند . (3884420) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۵ ۰۸:۳۹:۴۰
فساد ریشه در قدرت دوانده. اما دولت بداند که ما مردم خواهان یک جامعه ی سالم و منظم هستیم و برای رسیدن به آن هر هزینه ای را میپردازیم‌. هر مسؤولی که از ابتدا تا امروز در این زمینه با مفسدین مماشات کرده به کشور خیانت کرده. و متأسفانه مسؤولان ما توانایی مبارزه با فساد را ندارند هیچکدام و ما فقط از ابتدا شعار شنیدیم. ای کاش ذره ای از فرهنگ عاشورا در این کشور تأثیر گذاشته بود. (3885362) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.