توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468608
عارف: اگر در لیست نبودید فریاد سر ندهید
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۶
ایلنا نوشت: رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان خطاب به نامزدهای اصلاح طلبان شورای شهر گفت: اگر در لیست نبودید نباید فریاد وا دینا سر دهید.

محمدرضا عارف در کنگره انجمن اصلاحات با بیان اینکه در ارتباط با ریاست جمهوری ما به نتیجه رسیدیم که کاندیدای ما روحانی است، گفت: در شورای عالی نیز این پیشنهاد پذیرفته شد. آنچه مهم است تلاش برای تشویق مردم به حضور است. حتی بحث‌های انتقادی را باید کنار گذاشت و بپردازیم به مساله اصلی تا جمعه ۲۹ اردیبهشت مردم پای صندوق بیایند. تشخیص ما استمرار گفتمان اصلاحات است و خواهش می‌کنیم همه اصلاح‌طلبان با حضور بدون چالش از روحانی حمایت کنند.

اهم صحبت های محمدرضا عارف به شرح زیر است:

*انتخابات مهم دیگر شوراهاست. شوراها دستاورد اصلاحات است در تهران بیش از ۶۰۰ نفر چهره برجسته اعلام آمادگی کردند در لیست اصلاحات باشند. یک سوم اینها از هر جهت واجد شرایط ورود به شورا هستند. این مشکلی است که امروز با آن روبه‌رو هستیم اگر در شورای استان‌ها و تهران با وسواس و دقت در چارچوب ضوابط عمل نشود یا به دنبال سهم‌خواهی باشیم با مشکل بعدی روبه رو خواهیم بود. خواهش من این است که با وسواس در چارچوب ضوابط حرکت کنیم.

* اتفاق کوچکی که در سال ۹۲ افتاد باید استمرار پیدا کند و اگر در لیست نباشید نباید فریاد وا دنیا سر دهید. در شورا تصویب کردیم الزامی برای دادن لیست در یک شهری که دادن لیست انسجام اصلاح طلبان را بر هم میزند نیست.

*من قسم می‌خورم کوچکترین اطلاعاتی از اینکه لیست کارشناسی حاوی چه کسانی است ندارم. به من خبر دادند در امتیازها دست کاری شده است. یکی زنگ می‌زند که من شصتم بودم شما رایزنی کردید من بالا آمدم!

* تا سال ۹۲ رقیب نمی‌گذاشت ما به انسجام برسیم اما الان از درون می‌خواهند انسجام ما را از بین ببرند. خواهش می‌کنم اگر نام کسی در لیست نیامد همکاری کند. من حساسیت روی جریان اصلاحات دارم و روی هیچ فرد خاصی حساس نبوده‌ام. کمک کنید لیست خوب و قابل دفاع باشد. مشکلی که با برای بستن لیست مجلس برای ائتلاف داشتیم و مجبور شدیم دو سه نفر را جابه جا کنیم، هنوز داریم و هنوز هم هزینه این افراد را می‌دهیم.

* ای کاش می‌شد ۲۱۰ نفر لیست ببندیم. در چارچوب اخلاق و عقلانیت و خرد جمعی حقیقتا گام به گام قدم برداشتیم. سال ۹۲ اتفاقی افتاد که نه تنها رقبا بلکه خیلی از اصلاح‌طلبان هم فکرش را نمی‌کردند. اما با استقبال و راهکار ما موفق شدیم در چارچوب همان رویکرد کلان گام دوم را بهتر از اول برداریم. همه جریانات اصلاح‌طلب چه احزاب عضو و چه احزابی که عضو شورای عالی نبودند کمک کردند. ما در گام دوم همراهی خوبی داشتیم و آثار آن در انتخابات مجلس دیده شد. با ادامه این مسیر و اصلاحات در شورای عالی سیاست‌گذاری در آستانه پیروزی در گام سوم هستیم.

* شورای عالی اصلاح طلبان با رایزنی تشکل‌های عضو و غیر عضو سعی کرده پیشنهادات را گرفته و عمل کند. گام سوم را ان‌شاالله خوب بر خواهیم داشت. ما باید این مسیر را هر بار محکم‌تر برداریم. ما دستاورد شنیدن صدای مختلف از جریان اصلاحات را در دهه هشتاد دیدیم. اگر دنبال گفتمان و انسجام باشیم پیروزیم. چون معتقدم اگر انسجام داشته باشیم، ۷۰ درصد رای مردم را اصلاحات دارد. باید منیت و سهم‌خواهی را کنار گذاشت. اما تا وقتی که احزاب فراگیر داشته باشیم و سهم خواهی نکنیم فاصله داریم.

* باید تحلیل کنیم چرا مردم تهران همه به ما رای دادند. از سال ۹۲ که با انسجام ما، مردم پای صندوق آمدند وظیفه ما سنگین‌تر شده است. ظرف دو ماه ما در ساختار و ساز و کار شورای عالی تجدید نظر می‌کنیم. با هدف انسجام بخشی کامل که این حرکت جبهه‌ای به حرکت حزبی برسد.
 
کلمات کلیدی : انتخابات شوراها +محمدرضا عارف + انتخابات 96
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.