توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505345
واعظی:کشور را با همکاری سپاه و همه نهادهای انقلابی می‌سازیم
تاریخ انتشار : جمعه ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۳
رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تأکید بر "با نهادهای انقلابی هم باید کار کنیم" گفت: با سپاه و همه نهادهای انقلابی ما باید کنار هم، همه بخش‌های کشور را بسازیم.

به گزارش تسنیم، محمود واعظی ظهر امروز در سخنرانی پیش ازخطبه‌های نمازجمعه تبریز با اشاره به اینکه هفته دولت فرصت مغتنمی است تا بهعنوان خدمتگزار مردم گزارش دهیم و تعامل نزدیک‌تری با مردم داشته باشیم اظهار کرد: در برنامه ریزی ستاد برگزاری هفته دولت، مقرر شد تا وزرا و معاونان رئیس جمهور به استان‌های کشور سفر کرده و ضمن ارائه گزارش اقدامات دولت، از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شده و برای رفع آن برنامه ریزی کنند. 

وی با بیان اینکه حضور گسترده مردم آذربایجان در انتخابات نشان از فهم بالای مردم به حساسیت‌های موجود ایران در کشور و منطقه است افزود: این حضور گسترده باعث اقتدار نظام اسلامی شده است و ما می‌توانیم با تکیه بر این صندوق‌ها همبستگی و اتحاد را افزایش داده و امنیت و اقتدارمان در برابر توطئه‌های دشمنان تقویت شود. 

امروز افکار عمومی دنیا به مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و مردم احترام ویژه‌ای قائل هستند

نماینده اعزامی هیئت دولت با بیان اینکه در دولت یازدهم برای تقویت وحدت و همدلی گروه‌های مختلف تلاش کردیم ابراز داشت: در سیاست خارجی فعال‌ترشدیم تا تصویر ایران مخدوش نشود و در برابر ایران هراسی، شیعه هراسی و اسلام هراسی ایستاده و تصویر واقعی از ایران را نشان دادیم، امروز افکار عمومی دنیا به مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و مردم احترام ویژه‌ای قائل هستند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه با حمایت و هدایت رهبری برجام را به نتیجه رساندیم اضافه کرد: فضای اقتصادی تغییر کرده و منجر به افزایش صادرات کالاهای ایرانی به کل دنیا شد و باید از این ظرفیت برای افزایش صادرات کالاهای ایرانی به دنیا و افزایش تولید و اشتغال تلاش کنیم.

دولت دوازدهم متعلق به مردم است و متعلق به هیچ حزب و گروهی نیست

وی توجه ویژه دولت جدید به مشکلات اقتصادی را یادآور شد و گفت: دولت دوازدهم متعلق به مردم است و متعلق به هیچ حزب و گروهی نیست و بر پایه رأی مردم است، ما از همه رأی دهندگان به روحانی و سایر کاندیداها تشکر می‌کنیم لذا ما تلاش می‌کنیم مشکلات همه مردم را حل کنیم نه یک گروه رأی دهنده خاص را.

واعظی با بیان اینکه رئیس جمهور با سه شاخصه اعضای دولت را به مجلس معرفی کرد، اظهار کرد: «انسجام در فکر و اندیشه، اعتقاد به قانون اساسی و تبعیت ازولایت فقیه و باور اندیشه اعتدالی»، «هماهنگی در عمل» و «کارآمدی» شاخصه‌های اصلی رئیس جمهور در انتخاب کابینه بود که تلاش کردیم نقاط ضعف دولت یازدهم را رفع کرده و دولت کارآمدتری تشکیل دهیم.

اولویت گسترش روابط خارجی باید بر مبنای افزایش صادرات کالاهای ایرانی باشد

وی 12 اولویت دولت دوازدهم را برشمرد و گفت: تلاش برای تصمیم گیری بر مبنای خرد جمعی و استفاده از ظرفیت دانشگاهیان، افراد با تجربه دولت‌های قبل، نمایندگان و... نخستین اولویت دولت دوازدهم است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه واقع بین بودن و بهره گیری از ظرفیت‌ها و استعدادهای داخلی در راستای توسعه کشور را دومین اولویت دولت دوازدهم دانست و گفت: اولویت گسترش روابط خارجی باید بر مبنای افزایش صادرات کالاهای ایرانی باشد.

وی اولویت حقوق شهروندی را مهم برشمرد و افزود: حقوقی که مردم در قانون اساسی دارند باید مورد احترام باشد و کارگزاران نظام مردم را تکریم کنند. 

مقابله با فساد از اولویت های مهم دولت دوازدهم است

واعظی با تاکید بر اینکه در توسعه همه جانبه کشور باید در مسائل فرهنگی و ارزش‌های دینی هم در کنار مسائل اجتماعی و... مورد توجه قرار گیرد ابراز داشت: در اقتصاد و معیشت مردم باید کار بیشتری انجام داد و این رویکرد در اولویت کارهای ما قرار دارد. 

وی مقابله با فساد را ششمین اولویت مهم دولت دوازدهم دانست و گفت: اگر فساد و تبعیض را ریشه کن کنیم و با همکاری قوه قضائیه در برابر آن بایستیم مردم انگیزه بیشتری خواهند داشت. 

واعظی با تاکید بر اینکه همه کارها باید بر مبنای منافع ملی باشد افزود: منافع شخصی و گروهی و جناحی و حزبی نباید در اولویت باشد بلکه باید منافع ملی و مردم در اولویت باشد. ضمن اینکه امنیت ملی مهم‌تر از هر چیزی است و باید بر اساس منافع ملی از امنیت مردم حفاظت و حراست کرد.

دولت نمی‌خواهد بنگاه‌داری کند

وی نهمین اولویت دولت دوازدهم را ارتقای سطح زندگی مردم عنوان کرد و ابراز داشت: با ایجاد شغل و توجه به موضوع اشتغال و تولید در بستر اقتصاد مقاومتی می‌توان به نتیجه رسید.

عضو هیئت دولت توجه ویژه به محیط زیست در دولت دوازدهم را مورد تاکید قرارداد و اضافه کرد: در دولت یازدهم حل مسئله ریزگردها و دریاچه ارومیه در اولویت بود که در دولت جدید برای رفع مشکلات و مسائل محیط زیست توجه بیشتری خواهد شد.

وی توجه ویژه به بخش خصوصی را یکی دیگر از اولویت‌های دولت دوازدهم برشمرد و خاطر نشان کرد: دولت نمی‌خواهد بنگاه‌داری بکند لذا با واگذاری امورات به بخش خصوصی و حمایت و نظارت بر آن می‌خواهد کلیه امور را به مردم واگذار کند.

با همکاری سپاه و همه نهادهای انقلابی همه بخش‌های کشور را می سازیم

واعظی تاکید کرد: باید آرامش در جامعه افزایش یافته و در فضای همدلی به مردم خدمت کنیم و وارد مسائل حاشیه‌ای و مسائل سیاسی غیر مفید نشویم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ایران لنگر تضمین ثبات و امنیت منطقه است افزود: بر این اساس ضروری است که در داخل کشور آرامش و امنیت داشته باشیم و این زمانی رخ می‌دهد که قوای سه گانه تحت رهبری مقام معظم رهبری منسجم کار کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه با نهادهای انقلابی هم باید کار کنیم گفت: با سپاه و همه نهادهای انقلابی ما باید در کنار هم، همه بخش‌های کشور را بسازیم.

وی با تاکید بر اینکه دین باوری و مسائل ارزشی برای دولت مهم است افزود: باید به اعتقادات مردم ارزش قائل شویم و زمینه را فراهم کنیم تا جوانان ما در فضای اعتقادات دینی رشد کنند.

در دولت یازدهم و دوازدهم حساب ویژه‌ای روی این استان باز کردیم

نماینده اعزامی هیئت دولت با اشاره به اینکه در دولت نگاه ویژه‌ای در مورد آذربایجان شرقی وجود دارد و تلاش می‌کنیم مسیر توسعه این استان را هموارتر کنیم، تصریح کرد: مردم این استان مردم با استعداد و مبتکری هستند چراکه وقتی در این استان تحول به وجود آمد در کل کشور هم تحول ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم حساب ویژه‌ای روی این استان باز کردیم خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم 11 هزار میلیارد پروژه مورد بهره برداری قرار گرفت که نشان از توان بالای این استان دارد.

واعظی با اشاره به اینکه در این استان مگا پروژه‌هایی داریم که با صمیمیت مدیران استان به سرانجام می‌رسد ابراز داشت: آذربایجان شرقی محور ارتباطی ایران با اروپا است لذا 5 هزار میلیارد تومان برای آزادراه تبریز-بازرگان اعتبار هزینه می‌شود تا ایران با این شاهراه ارتباطی به اروپا متصل شود.

افتتاح خط اتیلن غرب باعث افزایش 5 برابری فعالیت پتروشیمی تبریز می‌شود

وی با بیان اینکه افتتاح خط اتیلن غرب باعث افزایش 5 برابری فعالیت پتروشیمی تبریز می‌شود ادامه داد: بخشی از خط آهن تبریز میانه هم ریل گذاری شده و به سرعت بقیه آن به اتمام خواهد رسید.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پایان نگاه ویژه دولت دوازدهم به روستاها و مناطق محروم استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: بخش خصوصی و دولت باید دست در دست هم تلاش کنیم تا در 4 سال آینده خدمتگزار خوبی برای مردم این استان باشیم.
 
کلمات کلیدی : کابینه روحانی+کابینه دولت دوازدهم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.