توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 312943
تکذیب لغو ویزای عراق برای زوار اربعین
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۰
ولی و مجلس وزارت امور خارجه گفت: شایعه برداشته شدن ویزا در ساعات آخر خروج زائران کذب است و تحت هیچ شرایطی ویزا برداشته نمی‌شود، زائران بدون ویزا به گذرگاه‌های مرزی مراجعه نکنند.

حسن قشقاوی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: به‌ هیچ‌ عنوان امکان صدور ویزا در گذرگاه‌های مرزی صادر نمی‌شود به جهت اینکه امکانات صدور ویزا در شلمچه وجود ندارد.

وی افزود: صدور و برداشته شدن ویزا بر عهده دولت عراق بوده و از اختیارات جمهوری اسلامی ایران خارج است بر همین اساس دولت عراق تاکنون تنها بر پذیرش زائران دارای ویزا تأکید می‌کند.

معاون کنسولی و مجلس وزارت امور خارجه، گفت: کسی که بدون ویزا وارد عراق شود به معنای نقض قوانین کشور عراق است، عنوان این جرم تردد غیرمجاز بوده که ۶ سال حبس در پی دارد.

وی با تأکید بر اینکه زائران عزیز بدون ویزا به گذرگاه‌های مرزی مراجعه نکنند، بیان کرد: شایعه برداشته شدن ویزا در ساعات آخر خروج زائران کذب است و تحت هیچ شرایطی ویزا برداشته نمی‌شود.

قشقاوی اظهار داشت: اینکه مردم یک کشور همه برای برگزاری همایش بزرگ مذهبی همت کرده و امکانات تغذیه، اسکان و درمان زائران را فراهم کنند در جهان بی‌سابقه و بی‌نظیر است.

وی عنوان کرد: نظر ما بر این است که توریست و گردشگرهای خارجی از نزدیک این اتفاق بزرگ را ببینند و متوجه شوند در این دنیای مادی، عاشقان حسینی با چه عظمت و مهربانی به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.

معاون کنسولی و مجلس وزارت امور خارجه، افزود: متأسفانه این حادثه بزرگ تنها در جهان اسلام مطرح و رسانه‌ای شده در حالی‌که باید این حادثه مهم را به دیگر ملت‌ها با زبان‌های خارجی معرفی کنیم.
 
کلمات کلیدی : اربعین+ویزا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.