نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508120
صدور ویزای اربعین در ۴ کنسولگری دائم و ۱۲ دفتر موقت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۰
جلسه هماهنگی در خصوص امور ارزی برای صدور روادید زائران اربعین با حضور مسئولان سازمان حج و زیارت، نمایندگان وزارت امور خارجه، وزارت کشور، بانک مرکزی و بانک سپه و مسئولان مالی سفارت عراق در تهران برگزار شد.

به گزارش فارس، در ابتدای این جلسه محسن نظافتی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت ضمن تبریک عید سعید قربان و پیروزی‌های اخیر دولت و مردم عراق در مقابله با گروه‌های تروریستی و تکفیری از همکاری شایسته سفارت کشور عراق در تهران در خصوص مراسم اربعین طی سال‌های گذشته تقدیر کرد و گفت: تجربه همکاری خوبی در سال‌های گذشته را داریم و با توجه به همکاری خوب سفارت خانه و کنسولگری‌ها احساس می‌کنیم که در خصوص اربعین امسال هم نگرانی وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه عملیات صدور ویزای زائران اربعین از 20 شهریور ماه آغاز خواهد شد، افزود: با تمهیداتی که سال گذشته در ستاد مرکزی اربعین صورت گرفت 3 بانک عامل ملی، ملت و سپه متولی بحث مالی ویزای اربعین بودند و با برنامه‌ریزی صورت گرفته زائران در سامانه سماح معادل ریالی هزینه ویزا را از طریق درگاه بانک‌های ملی و ملت پرداخت می‌کردند و لازم نبود که زائران برای هزینه ویزا به دنبال تهیه ارز باشند.
 
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به زمان آغاز صدور ویزای اربعین اعلام کرد: صدور ویزای اربعین از 20 شهریور تا اوایل مهرماه در 4 کنسولگری تهران، مشهد، کرمانشاه و اهواز انجام خواهد گرفت و از اوایل مهرماه به بعد به منظور تسهیل و تسریع در صدور ویزای زائران، 12 دفتر کنسولگری موقت در سراسر کشور فعال خواهد شد.

نظافتی در این جلسه عنوان کرد: آمادگی داریم تا به شرکت‌هایی که خارج از مجموعه حج و زیارت برای دریافت ویزای اربعین فعالیت می‌کنند، آموزش دهیم تا اطلاعات زائران را در سامانه سماح درج کنند تا از این طریق برنامه‌ریزی‌های بهتری برای عزیمت زائران صورت پذیرد.
 
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت همچنین اضافه کرد: اگر شرکت‌هایی که خارج از سامانه سماح برای دریافت ویزای اربعین اقدام می‌کنند، یکبار از طریق این سامانه اقدام کنند، سال‌های بعد برای فعالیت در این سامانه پیشقدم خواهند شد.
نمایندگان بانک سپه نیز در این جلسه چرخه مسائل مالی برای هزینه‌های ارزی ویزای زائران اربعین را تشریح و مرور کردند.
یاسری مدیر مالی سفارت عراق در تهران نیز که در این جلسه حضور داشت، ضمن اشاره به همکار‌ی‌های خوب سفارت عراق و سازمان حج و زیارت در خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی(ع)، در خصوص تداوم همکاری شایسته بین 2 مجموعه اعلام آمادگی کرد.
نماینده وزارت کشور نیز در این جلسه بر تمرکز در ثبت‌نام‌های دریافت ویزای اربعین تاکید کرد و گفت: سیاست ما در این زمینه همان سیاست سازمان حج و زیارت و ثبت‌نام متقاضیان زیارت اربعین در سامانه سماح است به دلیل اینکه از برخی بی نظمی‌ها جلوگیری به عمل می‌آید.
 
نماینده وزارت امور خارجه نیز در این جلسه ثبت نام متقاضیان زیارت اربعین در سامانه سماح و تمرکز در ثبت‌نام‌ها در این سامانه را راهکاری موثر برای پیشگیری از بروز برخی مشکلات قلمداد کرد.
در این جلسه نمایندگان وزارت خارجه و بانک مرکزی در مورد نحوه تامین ارز روادید نکاتی را عنوان کردند.
در پایان مدیر مالی سفارت عراق در ایران سازمان حج را از دستگاه‌های منظم و دقیق در انجام امور دانست و از نظم و برنامه‌ریزی دقیق سازمان حج تقدیر کرد.
ثبت نام زائران اربعین در سامانه سماح از اول شهریور ماه آغاز شده و عملیات صدور ویزای زائران اربعین حسینی از 20 شهریور ماه آغاز خواهد شد.
سال گذشته بیش از 2 میلیون و 300 هزار زائر ایرانی در مراسم پیاده روی اربعین در کربلای معلی حضور داشتند.
 
 
کلمات کلیدی : اربعین+ویزای اربعین
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۰۹:۰۳:۳۷
اکثریت زایرین از مرز مهران اقدام میکنند اما دولت در ایلام و مهران کنسولگری نگذاشته، علت بی توجهی به مردم مظلوم ایلام چیه؟ (4545098) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.