توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504111
3 مدال برنز در انتظار فرنگی‌کاران ایران/ صالحی‌زاده حذف شد
بخش ورزشی الف، 30مرداد96
محمدعلی گرایی،سعید عبدولی و حسین نوری با راهیابی به دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز کشتی فرنگی قهرمانی جهان به روی تشک خواهند رفت.مصطفی صالحی‌زاده نیز در وزن 98 کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۸
به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2017 که در پاریس پایتخت فرانسه در جریان است، 3 نماینده ایران راهی دیدار رده‌بندی شدند.

مبارزه گرایی مقابل نایب قهرمان جهان

در وزن 71 کیلوگرم محمد علی گرایی در گروه بازنده‌ها به مصاف رسول چونایف کشتی گیر عنوان‌دار آذربایجان رفت و در پایان در یک مبارزه دیدنی با نتیجه 16 بر 14 به برتری رسید و راهی دیدار رده‌بندی شد.وی برای کسب مدال برنز در اولین حضورش در این رویداد در دیداری دشوار مقابل دانیل کاتاراگا از مولداوی و دارنده مدال نقره جهان به روی تشک خواهد رفت.

گرایی دارنده مدال نقره آسیا که برای نخستین بار عازم این رقابت‌ها شده است،پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف شماگی بولکوادزه دارنده مدال برنز المپیک از گرجستان رفت و در پایان با نتیجه۳ بر ۲ پیروز شد. گرایی نماینده وزن ۷۱ کیلوگرم ایران و دارنده مدال نقره آسیا در سومین مبارزه و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل فرانک استابلر دارنده مدال طلای جهان از آلمان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۶ بر ۳ شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.

مصاف عبدولی و حریف بلاروس در دیدار رده‌بندی

سعید عبدولی فرنگی‌کار وزن 75 کیلوگرم ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و برنز المپیک که با شکست مقابل ویکتور نمس صرب راهی گروه بازنده‌ها شده است، در نخستین مصاف خود در این مرحله مقابل ماکست یرژپوف قزاق و دارنده مدال طلای آسیا با نتیجه 4 بر صفر پیروز شد.وی در دیدار بعدی به مصاف کاراپت چالیان از ارمنستان رفت و با حساب 3 بر صفر پیروز شد و به دیدار رده‌بندی رسید.عبدولی برای کسب مدال برنز به مصاف کازبک کیلو دارنده مدال برنز اروپا و طلای جوانان جهان از بلاروس خواهد رفت.

عبدولی دارنده مدال های طلای جهان و برنز المپیک پیش از این در مبارزه اول مقابل ویکتور نمس نایب قهرمان اروپا از صربستان با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و راهی گروه بازنده‌ها شد.

حسین نوری بدنبال اولین مدال جهانی

حسین نوری دارنده مدال طلای آسیا پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل استانکوویچ از لیتوانی که بهترین عنوانش پنجمی نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۱ است به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه۷ بر ۵ به برتری رسید. وی در ادامه و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل ویکتور لورینچ، دارنده مدال برنز جهان و قهرمان اروپا از مجارستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه۶ بر ۴ پیروز شد اما در مبارزه نیمه نهایی مقابل دنیس کودلا نفر سوم المپیک ۲۰۱۶ از آلمان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه 4 بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.

نوری برای کسب مدال برنز مقابل اسلام عباس‌اف قهرمان جوانان اروپا،نایب قهرمان جوانان جهان و قهرمان نوجوانان جهان از آذربایجان قرار می‌گیرد.

صالحی‌زاده به حقش نرسید

در وزن 98 کیلوگرم سید مصطفی صالحی‌زاده پس از شکست 3 بر یک مقابل آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک راهی گروه بازنده‌ها شد.وی در مبارزه نخست خود در این مرحله مقابل ترسی هانکوک از آمریکا 3 بر یک پیروز شد.وی در ادامه مقابل روازی نادارشویلی از گرجستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه 4 بر 4 شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

دیدارهای رده‌بندی و فینال 4 وزن نخست از ساعت 21:30 دقیقه امشب(دوشنبه) به وقت ایران آغاز می‌شود.
 
کلمات کلیدی : کشتی فرنگی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.