توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504007
کشتی فرنگی قهرمانی جهان - فرانسه
گرایی و نوری با پیروزی شروع کردند/ شکست عبدولی و صالحی‌زاده در مسابقه نخست
بخش ورزشی الف،30مرداد96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۷
نمایندگان اوزان ۷۱ و ۸۵ کیلوگرم کشورمان در نخستین دیدارشان در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان به پیروزی رسیدند.

مسابقات چهار وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان، از ظهر امروز (به وقت ایران) در شهر پاریس فرانسه آغاز شد که نمایندگان کشورمان در 4 وزن اول به مصاف حریفان خود رفته‌اند.

* نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

* انتقام گرایی از برنده نوروزی

در وزن 71 کیلوگرم محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم به مصاف شماگی بولکوادزه، دارنده مدال برنز المپیک از گرجستان رفت که با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید. این حریف گرجستانی در المپیک 2016 ریو موفق به شکست امید نوروزی در وزن 66 کیلوگرم شده بود. وی در دور سوم با طارق بن عیسی از الجزایر کشتی خواهد گرفت.

در این وزن 37 کشتی‌گیر حضور دارند و با توجه به سیستم رنکینگ بالینت کورپاسی، قهرمان جهان و نفر اول رنکینگ از مجارستان در بالای جدول استراحت می‌کند و در پائین جدول نیز پاول لیاح، نفر چهارم سیستم رنکینگ با توجه به نبود کشتی‌گیران رتبه 2 و 3 با قرعه استراحت روبرو است.

در گروه گرایی رسول چونایف، دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک از آذربایجان، فرانک استابلر، قهرمان جهان از آلمان، زکریاس تالروس، دارنده مدال برنز جهان از سوئد و پاول لیاح از بلاروس حضور دارند.

* شکست عبدولی با نمایشی دور از انتظار

در وزن 75 کیلوگرم که 34 نفر به روی باسکول رفته‌اند، سعید عبدولی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با ارائه یک کشتی ضعیف و پرانتقاد با نتیجه 2 بر یک مغلوب ویکتور نمس، نایب قهرمان اروپا از صربستان شد. وی برای ادامه کار باید منتظر حضور حریفش در فینال باشد تا شانس کسب مدال برنز در گروه شانس مجدد را داشته باشد.

عبدولی پس از عدم حضور در مسابقات انتخابی در تصمیمی پُر حرف و حدیث و بعد از عدم حضور پیام بویری، نفر اول انتخابی تیم ملی، مقابل او، برای حضور در مسابقات جهانی انتخاب شده بود.

* پیروزی نوری در نخستین گام جهانی

در وزن 85 کیلوگرم حسین نوری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 7 بر 5 برابر ایویداس استانکوویچ از لیتوانی به پیروزی رسید. وی در دور بعد به مصاف اریک آپس، نفر پنجم اروپا از استونی می‌رود. در این وزن 34 نفر شرکت کرده‌اند، که در گروه نوری ویکتور لورینچ دارنده مدال برنز جهان و قهرمان اروپا از مجارستان حضور دارد.

در وزن 85 کیلوگرم بایراکوف از بلغارستان در پائین جدول با توجه به سیستم رنکینگ با قرعه استراحت روبروست.

* شکست صالحی‌زاده مقابل قهرمان المپیک

در وزن 98 کیلوگرم سیدمصطفی صالحی‌زاده پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 3 بر یک مغلوب آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از ارمنستان شد. وی برای ادامه کار باید منتظر حضور حریفش در فینال باشد تا برای کسب مدال برنز مبارزه کند.

در این وزن 33 نفر حضور دارند و در گروه صالحی‌زاده رستم آساکولوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان بازی‌های آسیایی و آسیا از ازبکستان، حضور دارد.

آلکسانیان و بالاژ کیس با توجه به سیستم رنکینگ در بالا و پائین جدول حضور دارند.
 
کلمات کلیدی : کشتی فرنگی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.