توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504145
کشتی فرنگی قهرمانی جهان
گرایی به مدال برنز جهان رسید/نمایش خیره کننده در اولین تجربه جهانی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۴
نماینده وزن 71 کیلوگرم ایران در نخستین حضور خود در رقابت‌های قهرمانی جهان ،با نمایشی قابل تحسین مقابل بزرگان جهان به مدال برنز رسید.

به گزارش ایسنا،در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2017 که در پاریس پایتخت فرانسه در جریان است،  محمد علی گرایی نماینده وزن 71 کیلوگرم ایران در دیدار رده‌بندی مقابل دانیل کاتاراگا از مولداوی و دارنده مدال نقره جهان به روی تشک رفت و در پایان در حالیکه 7 بر صفر از حریف عقب بود با نتیجه 10 بر 8 به پیروزی رسیدو مدال برنز جهان را از آن خود کرد.

وقت نخست این مبارزه با نتیجه 7 بر صفر از حریف عقب افتاد اما با شروع وقت دوم حریف را در خاک نشاند و 2 امتیاز گرفت و سپس با اجرای زیبای فن سالتو بارانداز 4 امتیاز دیگر گرفت.با اعتراض کادر فنی تیم ملی مبنی بر استفاده حریف از پا داوران 2 امتیاز دیگر به گرایی دادند تا حساب کار 8 بر 7 به سود اعجوبه شیرازی کشتی ایران شود.

در ادامه حریف بدلیل خطای استفاده از پا در خاک نشست که گرایی بار دیگر با بارانداز حریف 2 امتیاز دیگر گرفت و 10 بر 7 پیش افتاد.این مبارزه در نهایت 10 بر 8 به سود گرایی به پایان رسید تا این کشتی‌گیر شیرازی با صلابت از مبارزه‌ای که 7 امتیاز از حریف عقب بود یک پیروزی شیرین بسازد.

گرایی دارنده مدال نقره آسیا که برای نخستین بار عازم این رقابت‌ها شده است،پیش از این در دور نخست استراحت کرد سپس در دور دوم به مصاف شماگی بولکوادزه دارنده مدال برنز المپیک از گرجستان رفت و در پایان با نتیجه۳ بر ۲ پیروز شد.وی در سومین مبارزه و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل فرانک استابلر دارنده مدال طلای جهان از آلمان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۶ بر ۳ شکست خورد و به گروه بازنده‌ها رفت.گرایی در این مرحله به مصاف رسول چونایف دارنده مدال های طلای جهان و برنز المپیک از آذربایجان رفت و در پایان در یک مبارزه دیدنی با نتیجه 16 بر 14 به برتری رسید و راهی دیدار رده‌بندی شد.

مدال طلای این وزن به فرانک استابلر آلمانی رسید که در دیدار نهایی دمو ژادرایف قزاق را از پیش رو برداشت و دومین طلای جهان را بر گردن آویخت.

دیگر مدال برنز این وزن به بالینت کورپاسی از مجارستان رسید که موفق شد در دیدار رده‌بندی آدام کوراک از روسیه را 2 بر یک شکست دهد.دمو ژادرایف از قزاقستان و فرانک استابلر دارنده مدال طلای جهان از آلمان دیدار فینال این وزن را برگزار می‌کنند.

در ادامه رقابت‌های 4 وزن نخست،سعید عبدولی دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک در وزن 75 کیلوگرم و حسین نوری فرنگی‌کار وزن 85 کیلوگرم ایران و دارنده مدال طلای آسیا به ترتیب برای کسب مدال برنز به مصاف کازبک کیلو دارنده مدال برنز اروپا و طلای جوانان جهان از بلاروس و اسلام عباس‌اف قهرمان جوانان اروپا،نایب قهرمان جوانان جهان و قهرمان نوجوانان جهان از آذربایجان خواهند رفت.

دیگر نماینده ایران در روز نخست سید مصطفی صالحی‌زاده در وزن 98 کیلوگرم بود که پس از شکست 3 بر یک مقابل آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک در مبارزه نخست،راهی گروه بازنده‌ها شد.وی سپس در مبارزه نخست خود در این مرحله مقابل ترسی هانکوک از آمریکا 3 بر یک پیروز شد اما در ادامه مقابل روازی نادارشویلی از گرجستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه 4 بر 4 شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

الکسانیان سومین طلای جهان را بر گردن آویخت

 آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از ارمنستان که در دور نخست مصطفی صالحی‌زاده را شکست داده بود،در دیدار نهایی وزن 98 کیلوگرم مقابل موسی اولویف قهرمان جوانان جهان از روسیه با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید و بار دیگر مدال طلای جهان را از آن خود کرد.مدال‌های برنز این وزن نیز از آن بالاژ کیس از مجارستان و ریوازی نادارشویلی از گرجستان شد.
 
کلمات کلیدی : کشتی فرنگی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.