توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491486
امیر کویت: آزادی موصل پیروزی برای همه منطقه و جهان است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴
امیر کویت در تماسی تلفنی با نخست وزیر عراق پیروزی نیروهای این کشور در شکست داعش در موصل را تبریک گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، طبق بیانیه منتشر شده از سوی دفتر حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت در تماسی تلفنی با العبادی ضمن تبریک پیروزی این کشور بر داعش در موصل و آزادسازی این شهر و تقدیر از شجاعت العبادی و دلاوری‌های نیروهای ارتش عراق تاکید کرد: این پیروزی نه فقط برای عراقی‌ها بلکه متعلق به کل منطقه و جهان از جمله کویت است.

امیر کویت در ادامه ابراز امیدواری کرد که این پیروزی حمایتی را برای عراق و گروه‌های مردمی مختلف این کشور فراهم کند و باعث اتحاد گروه‌های مردمی و افزایش تلاش‌ها برای بازگشت ثبات در عراق باشد.

الصباح در ادامه اعلام کرد، در صورتی که عراق بخواهد، کویت آمادگی خود را برای میزبانی کنفرانسی بین‌المللی با موضوع بازگشت ثبات به عراق و بازسازی‌ها در این کشور اعلام می‌کند.

العبادی نیز در این گفتگوی تلفنی با اشاره به اینکه بغداد در راستای بازگرداندن آوارگان و بازگشت ثبات به موصل و بازسازی این شهر در اسرع وقت تلاش می‌کند، تاکید کرد: نیروهای امنیتی با ساکنان موصل با نهایت انسانیت برخورد کرده و احتارم کاملی برای آنها قائل شدند و به این ترتیب اعتماد شهروندان به خود و احترام آنها به نیروهای نظامی را به دست آوردند.

نخست وزیر عراق در پایان از این تماس تلفنی امیر کویت تشکر کرده و بر عمق روابط دو کشور تاکید کرد.
 
کلمات کلیدی : عراق + داعش + آزادسازی موصل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.