توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490726
هشدار انگلیس درباره مبارزه با داعش پس از آزادی موصل
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳
وزیر دفاع انگلیس ضمن تحسین ارتش عراق خاطر شکست داعش در موصل نسبت به مبارزات بیشتر علیه این گروه تروریستی هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اوایل روز یکشنبه عراق اعلام کرد که داعش را در موصل شکست داده است.

درگیری‌ها در ماه‌های گذشته در این شهر افزایش یافته بود و باعث کشته و زخمی شدن هزاران نفر شده درحالی که قریب به یک میلیون نفر هم مجبور به ترک منازل خود در این منطقه شدند.

مایکل فالون، وزیر دفاع انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: من به حیدر العبادی، نخست وزیر عراق و نیروهای عراقی که با داعش در موصل مبارزه کردند، تبریک می‌گویم.

فالون با اشاره به این مساله که نیروهای انگلیسی هم بخشی از ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکا محسوب می‌شوند، گفت که نیروهای انگلیسی ۷۵۰ هدف را در نبرد موصل مورد حمله قرار دادند. اما هنوز باید کارهای زیادی در حوالی این شهر و منطقه مرزی صورت گیرد.

وزیر دفاع انگلیس در ادامه آورده است: گروه تروریستی داعش در غرب فرات همچنان وجود دارد و عملیات پاکسازی در داخل و اطراف موصل به دلیل وجود وسایل انفجاری برجای مانده از جانب این گروه ضرورت دارد.

ائتلاف ضد داعش عملیات نظامی خود را در کشور عراق و سوریه در اواسط ۲۰۱۴ آغاز کرد درحالی که نیروهای عراقی کمپینی را برای بازپس گیری موصل در اکتبر ۲۰۱۶ آغاز کردند.
 
کلمات کلیدی : عراق + داعش + آزادسازی موصل + انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.