توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436081
واکنش استاندار تهران به غیبت چند فرماندار در جلسه ستادانتخابات
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۸
استاندار تهران گفت: ما امانتدار آرای مردم هستیم هر کس مردم رأی دادند همان انتخاب شود. وظیفه ما بی طرفی و برگزاری سالم انتخابات مطابق قانون است. آقای وزیر هم نظرش همین است. قوت انتخابات 94 را تکرار و اگر ضعفی بود اصلاح کنیم.

به گزارش خبرآنلاین اولین جلسه امروز ستاد انتخابات استان تهران با حضور استاندار برگزار شد. سیدحسین هاشمی نیز ضمن خیر مقدم به همه اعضای ستاد انتخابات استان تهران، یاد مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را گرامی داشت و گفت: تجربه انتخابات 94 گران سنگ و بسیار ارزشمند بود. تعاملی که بین هیأت اجرایی و نظارت وجود داشت با هر کسی که صحبت می کردم این همکاری را بی نظیر می خواندند.

وی افزود: وقتی صیانت از آرای مردم، حضور حداکثری مردم، خدا ترسی و قانونمداری باشد، این همکاری شکل می گیرد. معتقدم اگر به خاطر یک گروه یا یک فرد قانون را زیر پا بگذاریم حتی از چشم بنده خدا دور بماند آن دنیا باید جواب بدهیم.

استاندار تهران گفت: سال 94 ما هیچ مشکلی در انتخاب معتمدان نداشتیم. من دوره چهارم با اصرار مردم وارد انتخابات شدم نزدیک تأیید صلاحیت ها فرماندار به من زنگ زد گفت 34 گزارش علیه شما آمده اگر در زمان تأیید صلاحیت ها هر کدام مطرح شوند نمی توانیم صلاحیت شما را تأیید کنیم. گفتم یکی را انتخاب کن پیگیری کن اگر درست شد من انصراف می دهم. در دفتر فرماندار نشستم تا بروند بررسی کنند و بیایند. رفتند بعد از 3 ساعت آمدند گفتند گزارش کذب محض است. در صورتی که طرفی که برای بررسی موضوع رفت حامی نماینده وقت بود اما دیندار بود و صریح گفت گزارش آمده صحت ندارد.

وی ادامه داد: ما امانتدار آرای مردم هستیم هر کس مردم رأی دادند همان انتخاب شود. وظیفه ما بی طرفی و برگزاری سالم انتخابات مطابق قانون است. آقای وزیر هم نظرش همین است. قوت انتخابات 94 را تکرار و اگر ضعفی بود اصلاح کنیم.

استاندار تهران یادآور شد: در انتخاب معتدمان هم باید فاکتورهای یادشده را مدنظر قرار دهیم مطمئنا خدا هم عنایت دارد. در دنیا برای آنکه بخواهند 10 هزار نفر را جمع کنند کلی تبلیغات می کنند تا اعتماد مردم را پای صندوق بیاورند اما در ایران با وجودی که حزب نداریم در انتخابات مردم حضور پرشوری دارند.

وی افزود: افتخاری برای نظام است تمام کسانی که مسئول هستند مستقیم یا غیر مستقیم با آرای مردم انتخاب می شوند. مجلس شورای اسلامی در دنیا استثنا است مجالس دیگر کشورها را می توان منحل کرد اما مجلس شورای اسلامی وجود ندارد. فرمانداران موظفند خودشان نقش اصلی را داشته باشند و به نفر بعدی نباید این نقش را منتقل کنند. الان می بینم چند فرماندار نیامدند به آنها تذکر دهید و توبیخ کنید. توجیه ندارد که در جلسه به این مهمی فرماندار نیاید. تذکر دادم که فرماندار بداند با کسی شوخی نداریم. حالا غیب موجه موردی ندارد سفر یا کسالت اما اینکه جانشین بفرستد معنی ندارد.

استاندار تهران گفت: وزارت کشور اعلام کرد برای برگزاری میان دوره ای مجلس خبرگان در تهران با توجه فوت آیت الله هاشمی مشکلی ندارد و خود مجلس خبرگان باید برگزاری میان دوره ای در تهران را اعلام کند.
 
کلمات کلیدی : انتخابات، انتخابات ریاست جمهوری 96، حسن روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.