توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436044
ستاد انتخابات استان تهران: به هیچ نامزدی اجازه خدشه‌دار کردن قوانین را نخواهیم داد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۵
رئیس ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه به هیچ نامزد و هواداری اجازه خدشه‌دار کردن قوانین را به بهانه کسب رأی نخواهیم داد تصریح کرد هر موضع‌گیری تحریک آمیز و شبهه ایجادکردن در انتخابات خیانتی بزرگ برای لطمه زدن به اعتماد عمومی شناخته می‌شود.

به گزارش فارس، شهاب‌الدین چاوشی رئیس ستاد انتخابات استان تهران در مراسم افتتاح ستاد انتخابات استان تهران اظهار داشت: یاد و نام آیت‌الله هاشمی را که یکی از معماران پرافتخار انقلاب اسلامی ایران بود گرامی می‌داریم. مردی که حیات و مماتش همواره فریاد «وحدت» به امت اسلامی بود. او بازویی توانا برای مقام معظم رهبری بود و قدرت نفوذش در دلهای مردم و طبقات مختلف در جریان تشییع و تجلیل باشکوه از یک فقیه سیاستمدار به رخ جهانیان کشیده شد.

وی افزود: حضور پرشور و وحدت آفرین مردم در مراسم او جلوه‌ای از ارتقاء اعتماد عمومی جامعه و گوشه ای از سرمایه اجتماعی نظام است که باید پاس داشته شود. امروز در سالگرد اجرای برجام شاهد توفیقات بزرگ ملت ایران هستیم و با آغازی پرتلاش در عرصه اقتصاد مقاومتی، دولت گام های بلندی را در جهت توسعه همه جانبه کشور آغاز کرده است و علیرغم میل بدخواهان خارجی و داخلی در مسیر عمل به وظائف مهم خود با همه فشارها و مشکلات مصمم و امیدوار است.

چاوشی با بیان اینکه موضع ما موضع قانون و حمایت از حضور گسترده مردم برای برگزاری یک انتخابات با شکوه و در طراز جمهوری اسلامی ایران است، گفت: به هیچ کس اجازه تخریب و اقدامات فرا قانونی نخواهیم داد. چارچوب ارتباط ما را در انتخابات پایبندی به موازین شرع و قانون، و حاکمیت اخلاق و امانتداری تشکیل خواهد داد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران اضافه کرد: پیامبر بزرگوار ما قبل از مفتخر شدن به مقام الهی نبوت، امین شناخته شد. شاید همین ظرفیت امانتداری و پاکیزگی فکر و عمل او را در مسند پیامبری قرار داد. حق الناس که صراحتاً قرآن کریم و ائمه ما به رعایت آن فرا خوانده اند و رهبری معظم انقلاب، انتخابات را مصداقی بیّن از آن معرفی نموده اند مورد توجه جدی کلیه دست اندرکاران امر انتخابات خواهد بود.

وی ادامه داد: هیچ نهاد و مقامی طبق قانون حق ورود به بحث انتخابات را له یا علیه کاندیداها ندارد و هرگونه موضع گیری تحریک آمیز و شبهه ایجاد کردن خیانتی بزرگ در جهت لطمه به اعتماد عمومی مردم شناخته می شود. جمهوری اسلامی همواره امانتدار آراء مردم بوده و نباید اجازه دهیم با تشکیک‌های بی جهت، انتخاباتی که می تواند نماد شکوه و همبستگی یک ملت بزرگ باشد در معرض آسیب قرار گیرد. انتخابات گذشته نمونه ای کامل از همراهی و همدلی مردم و مسئولان برگزاری انتخابات بود و هیات های اجرائی و نظارت در نهایت همدلی بر نتیجه انتخابات مردم صحه گذاشتند.

چاوشی تصریح کرد: بگذارید شکوه همبستگی در انتخابات تجلی پیدا کند. در هر مراسم و راهپیمائی برای دشمن جای تشکیک باقی می ماند عددها کم و زیاد می شود اما حضور یکایک مردم در پای صندوق ها دشمن را از رجزخوانی های مرسوم ناامید می‌کند و می فهمند که رای مردم چهارچوب جمهوری اسلامی را صیانت می کند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران خاطرنشان کرد: امروز به برکت تبعیت از آموزه های مکتب اهل بیت، کشور ما در امنیت کامل است و برگزاری انتخاباتی با شکوه و در اوج آزادی و امنیت بی تردید به توان و اقتدار ملی میهن ما منجر خواهد شد و این فرصت تاریخی را برای تقویت مبانی جمهوری اسلامی و مردم سالاری دینی باید قدر بدانیم.

وی ادامه داد: به فرمانداران و بخشداران پرتلاش و زحمتکش استان توصیه می کنم در انتخاب هیات های اجرائی و معتمدین از  موجه ترین و امین ترین افراد منطقه خود استفاده نمایند و باورهای مردم را نسبت به سلامت انتخابات بیش از پیش تقویت کنند و اذهان جامعه را برای امر خطیر انتخابات و استفاده از حق قانونی شان در تعیین سرنوشت شان آماده نمایند. نظام ما بدست مردم ایجاد شده  و بدست آنان هم قابل استمرار خواهد بود.

چاوشی ادامه داد: هیچ دستگاهی از سوی حاکمیت حق ورود در عرصه تصمیم سازی و تصمیم گیری در امر انتخابات را نداردو فقط هیات های اجرائی و نظارت حسب قانون وظیفه برگزاری انتخابات را بر عهده دارند و بقیه دستگاه ها در اجرای قانون باید کمک کار و یاور هیات های مذکور باشند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران اظهار داشت: فضای عادلانه و یکسان برای همه کاندیداها و طرفداران شان در امر انتخابات از سوی مجریان انتخابات فراهم است اما به هیچ کاندیدا و هواداری اجازه خدشه دار کردن قوانین را به بهانه رای آوری نخواهیم داد. همه باید به قانون تمکین کنند و روش های اخلاقی را در جامعه دینی پاس بدارند. اتفاقاً سطح آگاهی و شعور مردم به‌گونه ای بالا رفته که به راحتی می توانند اخلاق مداری را از بی اخلاقی و جوسازی های غیرمنصفانه را تشخیص دهند.
 
کلمات کلیدی : انتخابات، انتخابات ریاست جمهوری 96، حسن روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.