توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432994
معاون احمدی نژاد: رقابت سختی در انتظار روحانی است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۳
معاون پارلمانی محمود احمدی‌نژاد گفت: حسن روحانی شرایط سختی را در انتخابات خواهد داشت، زیرا ایشان با رای مرزی ۵۰ درصدی شرکت‌کنندگان در دور اول پیروز شده است. روحانی اگر در دور اول با شعار و با ایجاد جنگ روانی توانست آرای مردمی را به سود خود جلب کند و با رویکرد انتقادی وارد عرصه انتخابات شد، اکنون در دوره دوم نمی‌تواند با این رویکرد موفق شود بلکه باید پاسخگوی عملکرد چهار ساله خود باشد.

حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی در گفت‌وگو با نامه‌نیوز انتخابات سال ۹۶ را یکی از پرشورترین و رقابتی‌ترین انتخابات‌ها دانست که همه طیف‌ها و جریان‌های سیاسی کشور در آن حضور فعال خواهند داشت. به گفته او در این انتخابات جبهه و جریانی فراتر از اصولگرايي شکل می‌گیرد که همه نیروهای ارزشی و انقلابی را دربرمی‌گیرد.

به گفته معاون پارلمانی دولت محمود احمدی‌نژاد وحدت کاندیداتوری یعنی کاندیدای اصلی و نهایی یک نفر خواهد بود و تعدد کاندیدا نخواهیم داشت. وحدت گفتمانی یعنی همه از یک وحدت گفتمانی حمایت می‌کنیم که در این گفتمان توجه به مشکلات و ارائه برنامه و تلاش در راستای حل مشکلات جامعه به خصوص مشکلات اقتصادی خواهد بود.

گزیده گفت‌وگوی نامه‌نیوز با میرتاج‌الدینی را با هم می‌خوانیم:

- انتخابات سال ۹۶ یکی از پرشورترین و رقابتی‌ترین انتخابات‌ها خواهد بود و همه طیف‌ها و جریان‌های سیاسی کشور در آن حضور فعال خواهند داشت.

- در این انتخابات جبهه و جریانی فراتر از اصولگرايي شکل می‌گیرد که همه نیروهای ارزشی و انقلابی را دربرمی‌گیرد. این جبهه هم مردمی است و هم انقلابی و در مسیر تحقق آرمان‌های انقلاب تلاش می‌کنند.

- بی‌شک این جبهه تلاش خواهد کرد تا فردی را به عنوان گزینه اصلی و نهایی معرفی کند که شاخص‌ها و ویژگی‌های لازم را برای رای‌آوری و حضور جدی در انتخابات داشته باشد.

- هنوز کاندیدای نهایی و اصلی انتخاب نشده است.

- وحدت کاندیداتوری یعنی کاندیدای اصلی و نهایی یک نفر خواهد بود و تعدد کاندیدا نخواهیم داشت.

- حسن روحانی شرایط سختی را در انتخابات خواهد داشت، زیرا ایشان با رای مرزی ۵۰ درصدی شرکت‌کنندگان در دور اول پیروز شده است.

- طبق اعتراف حتی جریان‌های حامی دولت مثل رسانه‌های اصلاح‌طلب، دولت روحانی نتوانسته است به برنامه‌ها و شعارهای خودش به طور رضایتبخش جامه عمل بپوشاند و با ریزش رای مواجه شده است.

- روحانی اگر در دور اول با شعار و با ایجاد جنگ روانی توانست آرای مردمی را به سود خود جلب کند و با رویکرد انتقادی وارد عرصه انتخابات شد، اکنون در دوره دوم نمی‌تواند با این رویکرد موفق شود بلکه باید پاسخگوی عملکرد چهار ساله خود باشد.

- آقای روحانی در این دوره به جای سوال کننده باید پاسخگو باشد.

- بخش عظیمی از جامعه رضایتمندی از عملکردها را ندارند و پیش‌بینی می‌شود یک رقابت سنگین و لب مرزی شکل خواهد گرفت که پیروزی رقیب اصلی روحانی دور از انتظار نخواهد بود.

- تجربیات موفق در چند شورای شهر تهران که نیروهای انقلابی اکثریت را داشتند تجربه موفق و خوبی است.
 
کلمات کلیدی : انتخابات، انتخابات ریاست جمهوری 96، حسن روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.