توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436586
رایزنی تلفنی جابری‌انصاری و بوگدانف درباره آستانه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۹
معاونان وزرای خارجه ایران و روسیه در گفت‌وگوی تلفنی درباره آخرین تحولات اجلاس آستانه رایزنی و تبادل نظر کردند.

به گزارش فارس، حسین جابری‌انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه عصر امروز (چهارشنبه) در یک گفت‌وگوی تلفنی با میخائیل بوگدانف معاون وزیر خارجه روسیه، در ارتباط با آخرین تحولات اجلاس آستانه رایزنی و تبادل نظر کرد.

نشست آستانه به میزبانی دولت قزاقستان و با نظارت روسیه، جمهوری اسلامی ایران و ترکیه، چهارم و پنجم بهمن ماه جاری در شهر آستانه برگزار می‌شود. هدف این نشست فراهم کردن مقدمات حل سیاسی بحران سوریه از طریق گفت‌وگوهای جدی بین دولت و معارضه سوریه است.

جابری‌انصاری شب گذشته با «رمزی عزالدین رمزی» معاون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه که ریاست هیأت اعزامی سازمان ملل متحد به نشست آستانه را به عهده دارد نیز به صورت تلفنی در ارتباط با آخرین تحولات نشست آستانه رایزنی و تبادل‌نظر کرد.

وی همچنین روز گذشته با فیصل مقداد قائم مقام وزیر خارجه سوریه نیز دیدار و درباره نشست آستانه و آخرین تحولات سوریه به گفت‌وگو پرداخت.

جابری‌انصاری و فیصل مقداد روز شنبه نیز در تماسی تلفنی درباره آخرین تحولات سوریه و نشست آستانه گفت‌وگو کرده بودند.
 
کلمات کلیدی : مذاکرات آستانه+سوریه+جابری انصاری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.