نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460066
علم‌الهدی: برای جوانی که کار و سرمایه ندارد، فضای عیاشی فراهم می‌کنند؛ این آبنبات چوبی دادن به دست جوان است
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۵
امام جمعه مشهد خطاب به مسؤولان اجرایی گفت: تخریب خانه های روستاییان مناطق زلزله آن ها را دچار مشکلاتی کرده است و مسؤولان قبل از سرمای پاییز این مناطق تخریب شده را بازسازی کنند.

به گزارش الف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله علم الهدی، وی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی، با اشاره به وقوع زمین‌لرزه‌های متعدد در خراسان رضوی و مشهد، اظهار کرد: حادثه زلزله ضمن این‌که یک جریان بسیار وحشتناک برای مردم این سامان و شهر بود، یک نمایشگاهی از عنایت خاص پروردگار و لطف و رحمت امام هشتم  بود.

خطیب جمعه مشهد ادامه داد: زلزله‌ای بیش از 6 ریشتر در این شهر اتفاق افتاد، تمام در دیوار این شهر را لرزاند و خوشبختانه حتی یک مورد هم خرابی و ویرانی در این شهر نداشت، این جز عنایت خاص امام رضا نبود و حتی ساخت‌وسازهای نامطمئن هم آسیب ندید و این جزو عنایات امام هشتم بود.

آیت‌الله علم‌الهدی با تمجید از سرعت امدادرسانی دستگاه‌های اجرایی استان به زلزله‌زدگان، عنوان کرد: در خلال این حادثه، مشکلاتی برای عزیزان ما به وجود آمد ولی از استاندار و همه عزیزانی که در لحظه اول حادثه به فریاد آنان رسیدند و بلافاصله چادرهای هلال‌احمر برپا شد، تشکر می کنیم.

وی اظهار کرد: عزیزان امدادگر ما در هلال‌احمر به فریاد آنان رسیدند، از آستان قدس رضوی هم تشکر می‌کنیم که برحسب دستور تولیت عظمای آستان قدس از لحظه وقوع زلزله غذای گرم از مهمان‌خانه حضرت برای آنان در شبانه‌روز ارسال می‌شود تا وقتی سروسامانی پیدا کنند.

سرعت و کیفیت خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان خراسانی در کشور بی‌سابقه بود

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، امدادرسانی به زلزله‌زدگان خراسانی را در کشور بی‌سابقه دانست و گفت: این اقدامات هم یک اقدامات شایسته، به‌جا و قابل تشکر و تقدیر است که در هیچ سانحه و حادثه‌ای این مسئله سابقه نداشته، زلزله خانه و خانمان عزیزی را خراب می‌کند، بلافاصله چادر با همه تجهیزات آماده است و غذای گرم شبانه‌روزی هم برای او حاضر است، در تمام حوادث و سوانحی که در کشور در این مدت داشتیم چنین چیزی سابقه نداشت، همه این‌ها به برکت امام رضا است.

مسؤولان دولتی و اجرایی قبل از سرمای پاییز، خانه‌های ویران‌شده را بازسازی کنند

وی خاطرنشان کرد: امام رضا(علیه‌السلام) افراد آسیب‌دیده را سر سفره خودشان نشاندند و با غذای گرم پذیرایی می‌کنند تا ان شاءالله یک سروسامانی پیدا کنند؛ در کنار این موضوع، یک خواهش و تمنا هم دارم، هم از مسؤولین دولتی و اجرایی نظام، هم از آستان قدس و ان هم اینکه این افراد خانه‌هایشان تخریب شده، این ها نباید باد خزان را در خارج از منزل مسکونی خودشان لمس کنند و تا قبل از پاییز همه امکانات بسیج شوند، ساخت‌وساز خانه‌های ویران شده این‌ها فراهم شود تا باد سر پاییزی به‌صورت نازدانه های این خانواده‌ها اصابت نکند.

آیت الله علم الهدی تاکید کرد: در همین فضای آماده تابستان، تمام مشکلات ویرانی خانه و زندگی آنان حل شود و ما در همین تریبون از عزیزانی که بنیان‌گذاران این جریان بودند، تشکر کنیم.

«حرمت‌داری» و «حفظ حریم» امام رضا، عامل عنایت ایشان به مشهدی‌ها

خطیب جمعه مشهد حرمت‌داری مشهدی‌ها و حفظ حریم امام رضا (علیه‌السلام) را دلیل عنایت و رأفت امام هشتم به مشهد دانست و گفت: عامل دوم این رأفت و عنایت خاص امام رضا(علیه السلام)، حرمت‌داری شما مشهدی‌هاست، شما مشهدی‌ها حرمت امام رضا(علیه السلام) را حفظ کردید، در حریم مطهر امام هشتم  به برخی مفاسد، بی‌بندوباری‌ها و ناهنجاری‌های اخلاقی اجازه توسعه ندادید و مزد و اجر شما این بود که در برابر چنین خطر سامان برانداز، امام رضا(علیه‌السلام) به شما کمک کردند و شما را حفظ کردند.

آیت الله علم الهدی روز و شب ولادت میوه دل امام هشتم  را فرصتی برای زدودن پریشانی از دل عنوان و خاطرنشان کرد: شما برادران و خواهران از این موقعیت حسن استفاده کنید، خدمت امام رضا(علیه السلام) که رسیدید، بگویید این جواد شما، میوه دل شماست، به آبروی جوادتان این دل را روشن کنید، گوشه هر دلی یک غصه و غمی است، یک پریشانی و نگرانی است اما امشب و فردا دل شما خوشنود است به جمال جوادتان، به‌حق جوادتان این دل‌ها را از غم و غصه و نگرانی پاک‌کنید.

سه حرکت دشمن برای از بین بردن نیروی جوان نظام اسلامی

ایشان به برنامه‌ریزی دشمن برای از بین بردن این نیروی بالقوه و سرمایه نظام اسلامی اشاره و تأکید کرد: دشمن از این سرمایه ما خبر دارد، می‌داند چنین قدرت و سرمایه‌ای داریم، دشمن در دشمنی خود در تهاجمش می‌خواهد این سرمایه را از بین ببرد، برای از بین بردن این سرمایه، دشمن ما سه حرکت انجام می‌دهد، حرکت اول این‌که از نسل جوان انقلابی کشور ما، خودباوری را بگیرد، چشم این‌ها به دروازه غرب بسته شود، دیدشان به‌طرف غرب برود، این‌ها واقعاً دل به غرب بدهند و غرب‌گرا شوند، اگر غرب‌گرا شدند، خودباوری را ازدست‌داده‌اند.

تلاش غرب برای پیروزی یک جریان سیاسی در انتخابات کشور

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به هماهنگی اروپا و آمریکا برای زمینه‌سازی پیروزی افرادی که اهل تعامل با عرب هستند در انتخابات پیش روی کشور، تصریح کرد: برادران و خواهران جوان، غرب دشمن سرسخت ما هست، دلیل بر این دشمنی و سرسختی، پیامی است که اتحادیه اروپا چند روز قبل داد، اتحادیه اروپا به آمریکا سفارش کرد تا انتخابات ریاست جمهوری، تحریم‌ها را اجرا نکنید برای این‌که تندروها روی کار نیایند، معتدل‌ها در این کشور قدرت را در دست داشته باشند؛ ازنظر اروپا و آمریکا تندرو کیست؟ در رأس تندروها ازنظر غرب، مقام معظم رهبری است، گفت این‌ها نیایند، قدرت نداشته باشند، قدرت در دست معتدلین باشد، اهل دادوستد و دست دادن با ما هستند، این سفارش اتحادیه اروپا به آمریکا بود.

ایشان افزود: مفهوم این جمله چیست؟ یعنی اگر مردم به افراد معتدل و افرادی که اهل تعامل با غرب هستند رأی دادند و در رأس قدرت قرار گرفتند، تحریم‌ها دیگر اجرا نمی‌شود؟ می‌گوید الان تحریم‌ها را اجرا نکنید تا این‌ها روی کار بیایند، یعنی چه این‌ها و چه تندها قدرت را به دست بگیرند، آن‌وقت تحریم‌ها را اجرا کنید، غرب این‌طور دشمن است، این اروپایی که خود را از اروپا نرم‌تر نشان می‌دهد، می‌گوید تحریم را اجرا نکن تا انتخابات بگذرد، بعد از انتخابات هرکه روی کار آمد، چه تند بود، چه کند بود، چه معتدل بود، هرکسی سرکار آمد، آن‌وقت تحریم‌ها را اجرا کنید، این اروپا است.

آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: عزیزان من، چشمتان را از غرب بکنید، ما چشممان به داخل خودمان باشد، پیام اصلی مقام معظم رهبری در پیام نوروزی این بود که به درون نگاه کنید، مملکت را ببینیم، امکانات خودمان را ببینیم، این سرمایه عظیم جوان را در درون کشور ببینیم، مسئله اشتغال جوانان را هر طور هست راه بیندازیم، به بیرون چشم ندوزید.

برای جوانی که کار و سرمایه ندارد، فضای عیاشی فراهم می‌کنند؛ این آبنبات چوبی دادن به دست جوان است

ایشان، با اعلام هشدار نسبت به کسانی که ندانسته، فضای فساد جوانان را فراهم می‌کنند، گفت: حرکت دوم کشور در تباه کردن نسل جوان و سرمایه کشور، جوان را به فساد کشاندن است؛ کسانی که دم از طرفداری جوانان می‌زنند، شادی جوان، عشق جوان، شور جوان، عیاشی و خوش‌گذرانی جوان، لبخند جوان، این‌ها یا نمی‌فهمند دارند برای دشمن مزدوری می‌کنند، فقط برای این‌که یک آبنبات چوبی دست جوانان بدهند و دنبال سرخودشان راه بیندازند یا می‌فهمند و مزدور دشمن هستند.

برخی با شعار حمایت از جوان، او را به فساد می‌کشانند

آیت‌الله علم‌الهدی، منحرف کردن جوانان کشور و «کلاه گذاشتن» سر سرمایه‌های عظیم کشور را بزرگ‌ترین خیانت عنوان کرد و گفت: به جوانی که الان کار و درآمد ندارد، اگر کار و درآمد داشت، ازدواج می‌کرد، زن می‌گرفت و زندگی تشکیل می‌داد و بهترین لذایذ و عیش و نوش را در کانون زندگی خانوادگی خودش اجرا می‌کرد، به این جوان بگویند ما حامی تو هستیم، سرمایه و کار به تو نمی‌دهیم، درآمد برای  تو ایجاد نمی‌کنیم اما هرچه بخواهی برایت می‌رقصیم، هرچه بخواهی برایت ساز و مزقون می‌زنیم، هرچی بخواهی برایت عیاشی باز می‌کنیم، این آبنبات چوبی دادن به دست جوان است، یعنی سر جوان را کلاه گذاشتن است، این سر جوان را کلاه گذاشتن است، کلاه گذاشتن سر چنین سرمایه عظیم، بزرگ‌ترین خیانت به جوانان است.

ایجاد ناامیدی و یأس، ویروسی خطرناک در نسل جوان است

ایشان، سومین حرکت دشمن برای  تباه کردن نسل جوان را ناامید کردن او خواند و عنوان کرد: حرکت سومی که دشمن در تباه سازی جوان دارد این است که جوان را ولنگار بار بیاورد، جوان را بیکاره بار بیاورد، برادران، خواهران، بزرگ‌ترین آفت بیکاری جوان، ناامیدی جوان است، یأس جوان است، یک جوان ناامید شود که هیچ‌وقت نمی‌توانم ازدواج کنم، هیچ‌وقت نمی‌توانم خانه‌دار شوم، این بزرگ‌ترین مرض و ویروسی است که اگر به نسل جوان افتاد، جوان ما را تباه می‌کند
 
کلمات کلیدی : علم الهدی+نماز جمعه شهد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۸ ۲۳:۵۲:۲۳
یعنی اگر شهرهای دیگه زلزله اومد و خراب شد به خاطر برگزاری کنسرت بوده یا اگر این زلزله به جای هشتاد کیلومتری مشهد تو خود مشهدم میومد باز خرابی نداشت. (4238056) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۱:۲۷:۲۴
آخه چه ربطی داره این دو موضوع بهم.کشور های غربی که این همه کنسرت و رقص و شادی برگزار میشه پس با این حسابها باید همشون بیکار باشن یا اصلا با پیشرفت و تکنولوژی بیگانه باشند (4238129) (alef-13)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۲۴:۲۶
كاش در دولت قبل هم مشكل اشتغال و ازدواج جوانان به همين شكل مطالبه مي شد (4238360) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۳۲:۲۹
درسته حرفش (4238385) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۴۲:۵۳
شما خودت بجز عنایات امام رضا چه کاری برای جوانان مشهد کردید؟ (4238412) (alef-13)
 
Taiwan
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۵۴:۵۷
ایشان از اقتصاد کنسرتها بی خبرند! از اشتغالزایی وحشتناک بالای کنسرتها بی خبرند!

یک کنسرت، از مهندس اپتیک و کارگر کارخانه طراحی رقص نور گرفته تا مجری رقص نور و صوت و بلندگو و میکروفون و کارگران پشت صحنه و کارگران نظافت چی و همه و همه را تامین معاش می کند. همه مشغولند تا موسیقی دانی سازی بنوازد و مرفهی که دستش به دهانش می رسد گوش کند!

اجرای 4 کنسرت در ماه تقریبا" 50 نفر اشتغال دائمی ایجاد می کند.


این میزان از اشتغال مستقیم بسیاربالاست بدون درنظر گرفتن اشتغال غیرمستقیم آموزش و ساخت ادوات موسیقی و کلاسها و تعمیرگاهها و امثالهم هست که بسختی قابل حسابند!


در کشورهای توسعه یافته که متوجه چنین اشتغال عظیمی شده اند حتی مسابقات موسیقی در سالن مترو ها و خیابانهای پر از پاساژ بصورت رایگان می کنند تا جوانشان شغلی داشته باشد و این علاقه بشری که در ذات هر انسانی نهفته است که از آواز خوش و صدای ابزالات لذت می برد به زیر زمین نرفته و بجای اشتغالزایی هزینه زا نشود!
به ایشان بفرمایید در حوزه اقتصاد از همان حد ارتباط حجاب و خشکسالی فراتر نروند. (4238442) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.