نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 392635
حالا که آمریکا ۳۷ سال است مثل سگ در اطراف کشور پارس می‌کند، برویم با آن‌ها مذاکره کنیم؟
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۵
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: با بیان این‌که تداوم شرایط فعلی کشور به سمتی است که نهایت آن ابتلا به نهر است، خاطرنشان کرد: امروز عده‌ای در اثر اخم استکبار جهانی راه افتاده‌اند که همه چیز ما را بدهند و شرایط را عوض کنند.

به گزارش انتخاب ، حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی در ادامه سلسله جلسات هفتگی تفسیر قرآن خود که در محل مهدیه مشهد برگزار شد، به بیان نکات تفسیری آیه ۲۴۹ سوره مبارکه نهر و تبیین نحوه پیروزی سپاه طالوت بر جالوت پرداخت.

او اظهار کرد: اصحاب امام زمان(عج) هم مانند اصحاب طالوت مبتلی به نهر می‌شوند. شرایط نهر شرایطی بود که وقتی اصحاب طالوت با طی کردن راه زیاد و تشنگی فراوان، به آب رسیدند، طالوت به آن‌ها گفت به آب لب نزنید و ۳۱۳ نفر از آن‌ها ایستادگی کردند و آب نخوردند. امام صادق(ع) فرمودند اصحاب امام زمان(عج) نیز به همین کیفیت مبتلا می‌شوند.

علم الهدی با بیان این‌که تداوم شرایط فعلی کشور به سمتی است که نهایت آن ابتلا به نهر است، خاطرنشان کرد: امروز عده‌ای در اثر اخم استکبار جهانی راه افتاده‌اند که همه چیز ما را بدهند و شرایط را عوض کنند. البته ما مبتلی به نهر نشده‌ایم و اگر همین امروز دروازه‌های کشور به روی خارجی‌ها بسته شود و امکانات تولیدی‌مان به راه افتد، تأمین خواهیم بود اما متأسفانه برخی افراد توصیه رهبر انقلاب مبنی بر تکیه به تولید داخلی را باور نکرده‌اند. اگر راه فعلی ادامه یابد، مبتلی به نهر خواهیم شد.

او با مردود دانستن تفکری که دشمن را بی‌ارتباط با مسائل دینی مردم معرفی می‌کند، تصریح کرد: این‌که ما فکر کنیم آن‌ها با اسلام و پیامبر و امام حسینِ ما کاری ندارند، غلط است. به فرموده امام(ره)، «آن‌ها از اسلام سیلی خورده‌اند» و تا براندازی کامل آن راضی نمی‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با تأکید بر این‌که گرایش افراد به سمت دشمنان قسم خورده، باعث گرفتار شدن به توطئه‌های دشمن می‌شود، ادامه داد: آمریکا در این مملکت ۴۰ هزار مستشار نظامی داشت و روزی که هایزر به عنوان فرمانده ناتو به ایران آمد و از گارد شاهنشاهی سان دید، گفت «برای سرکوب انقلاب مردم نیازی به وارد کردن نیرو از خارج کشور نیست.» اما مردم آن قدرت را با سینه خشک و مشت گره‌کرده از کشور بیرون کردند. حالا که آمریکا ۳۷ سال است مثل سگ در اطراف کشور پارس می‌کند، و جرأتی ندارد، برویم با آن‌ها مذاکره کنیم؟

او افزود: دشمن هرچه داشته باشد، همه چیزش در اختیار خداست و وقتی خدا در دل آن‌ها رعب بیاندازد، کارشان تمام است. یک سیاستمدار انگلیسی در تحلیل پیروزی انقلاب اسلامی می‌گوید «آمریکا به دلیل اختلاف بین برژینسکی و ونز نتوانست در این موقعیت حساس تصمیم بگیرد.» این سیاستمدار با نگاه مادی خود تحلیل کرده اما قبول داریم که دل دشمنان ما در دست خدا بود.

علم‌الهدی در پایان با اشاره به این‌که «عدم توکل به خدا»، علت عدم ایستادگی در صراط حق است، گفت: تمام ریزش‌هایی که از راه حق می‌بینیم، جزوه همین مقوله است. افرادی که یک روز همه چیز این انقلاب بودند، امروز به آن طرف میز رفته‌اند. عین این قضیه تا روز ظهور امام زمان(عج) ادامه دارد و ما باید سعی کنیم باورمندی خودمان به خدا را تقویت کنیم چرا که در غیر این صورت نمی‌توانیم جزو یاوران ایشان باشیم.
 
کلمات کلیدی : علم الهدی+نماز جمعه شهد
 
هوشيار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۲۳:۴۵:۱۱
ادبيات اين فرد خيلي بد است، خواهشا يك تذكري به ايشان داده شود.
من مشهدي هستم و از موقعي كه ايشان امام جمعه شدن سعي ميكنم نماز جمعه نرم
ولي زماني كه خدابيامرز ايت الله عبادي بود سعي ميكردو نماز جمعه برم
از طرفي ايشان هر وقت اسم مردم رو ميارن كه از ايشون خواستن كنسرت بر گزار نشه
حداقل من و حدود ١٠٠٠ نفري كه من در مشهد ميشناسم با حرف اين اقا كاملا مخالفم
خواهشا اسم مردم را نياوريد. (3937484) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.