توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502663
حمایت نژادپرستان آمریکا از ترامپ
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۵
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون سی ان ان، رهبر گروه افراطی نژادپرست آمریکا رئیس جمهور این کشور را ستود! گروه موسوم به «کو کلاس کلان» در آمریکا به علت داشتن نگرش‌های افراطی نژادپرستانه معروف است. 

دیوید دوک رهبر سابق این گروه امروز پیامی توئیتری در واکنش به اتفاقات رخ داده در ویرجینیا منتشر کرد. وی در این پیام توئیتری نوشت: رئیس جمهور ترامپ، از شما به علت صداقت و شجاعت بیان واقعیت‌ها درباره رویدادهای شارلوتزویل (در ویرجینیا) تشکر و تروریست‌های چپگرا را در این رویداد محکوم می کنم.

گفتنی است این گروه در سال 1960 و اوج جنبش حقوق مدنی و حقوق سیاهپوستان در آمریکا، سیاهپوستان را شبانه در دادگاه‌های خودساخته اش محکوم می کرد و شبانه آنها را از درختان آویزان و اعدام می کرد یا زنده زنده می سوزاند!

کارشناس آمریکایی: ترامپ سبب رشد جریانهای افراطی نژادپرستی در آمریکا شده است
مارک پریستون در گفتگو با این شبکه از واشنگتن گفت: تردیدی نیست که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با سخنانش سبب شده است امکان مانور بیشتری برای گروههای افراطی نژادپرست در آمریکا فراهم شود. او فرصت فعالیت بیشتری برای این گروهها فراهم کرده است. او باعث شده است آنها این امکان را پیدا کنند که دیدگاههای نفرت انگیز و تند خود را نشر بدهند. 

وی افزود آنها این فرصت را یافته اند تا بنزین بیشتری روی آتش خشونتهای نژادپرستانه در آمریکا بریزند. بسیاری از سیاستمداران آمریکایی از دو جناح دموکرات و جمهوری خواهان سخنان ترامپ را محکوم کرده اند که گفته است معترضان به نژادپرستی با افرادی برابر هستند که حامی نژادپرستی هستند. دونالد ترامپ با سخنانش سبب شده است جبهه ای شکل بگیرد که از بسیاری جهات، غیرقابل دفاع است. نمی دانم او چگونه می خواهد از این مخمصه خارج شود.

 
 
کلمات کلیدی : نازی‌، آمریکا ، ویرجینیا، خشونت، ترامپ، هیتلر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.