نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480794
اوکراین: تروریسم سفارشی علیه ایران وقاحت بار است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۱
وزارت امور خارجه اوکراین اقدامات تروریستی در تهران را محکوم و اعلام کرد: انتخاب اماکنی که هدف تروریست ها قرار گرفت، از وقاحت بسیار سفارش دهندگان و مرتکبان این جنایت حکایت می کند.

به گزارش ایرنا در این بیانیه که روز پنجشنبه انتشار یافت، آمده است: اوکراین عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد کاملا از محکومیت اقدامات تروریستی در تهران حمایت و بر تشریک مساعی جامعه جهانی در مبارزه با تروریسم به منظور ریشه کن کردن این پدیده شوم که تهدیدی علیه سراسر دنیای متمدن است، تأکید می کند.

وزارت خارجه اوکراین همچنین افزوده است: ما خواستار انجام اقدامات قاطع برای پیشگیری و مبارزه با تأمین مالی فعالیت های تروریستی و اقدام علیه گروههایی هستیم که از ایدئولوژی افراطی، خشونت، عدم بردباری و ترور پیروی می کنند و بر اجرای کلیه تصمیمات و سازوکارهای بین المللی پیش بینی شده و تعهدات کشورها از جمله بر اساس قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد، تاکید می کنیم.
وزارت امور خارجه اوکراین در پایان نیز ضمن اعلام تسلیت، با ملت ایران و خانواده قربانیان عملیات تروریستی احساس همدردی کرده و آرزومند بهبودی هر چه زودتر مجروحان شده است.
امروز نیز شماری از شهروندان اوکراین و ایرانیان مقیم این کشور در اقدامی خودجوش به یاد شهیدان عملیات ضدتروریستی کنار دیوار سفارت ایران در کی یف کل گذاشتند و شمع روشن کردند.
صبح دیروز در دو حمله تروریستی جداگانه، ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که ، تاکنون شهادت 17 نفر و مجروح شدن 52 نفر تائید شده است
به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران حرم مطهرحضرت امام خمینی(ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد. از چهار مهاجم به مجلس شورای اسلامی یک تروریست خود را منفجر کرد و 3 تن دیگر توسط نیروهای امنیتی و حفاظتی به هلاکت رسیدند. 
گروه تکفیری تروریستی داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.
 
کلمات کلیدی : حملات تروریستی تهران+تیراندازی در مجلس +تیراندازی در حرم امام خمینی+انفجار در حرم امام+اوکراین
 
علي وارنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۹ ۰۱:۴۲:۲۸
همانطور كه مولا و مقتدايمان امام خامنه اي گفتند ، اين ترقه بازي بيش نبود و مطمينيم كه فرزندان گمنام اقا امام زمان و دلاور مردان سپاه و ارتش جمهوري اسلامي ايران ، سيلي بسيار سنگيني بر گوش اين داعشي هاي از خدا بي خبر و حاميانشان خواهند زد، دورد بر سربان گمنام اقا امام زمان و دلاور مردان سپاه ايران، (4419155) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.