نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481386
خبر تازه وزير اطلاعات از کشتن مهره اصلی تروریستها:
فرمانده اصلی عملیات تروریستی تهران، امروز به هلاکت رسید/ مهمات کشف شده در ده روز پیش برای یک عملیات جنگی بود/شناسایی بیش از ۲۵ تیم تروریستی در دو ماه و نیم گذشته
بخش خبری الف، ۲۰ خرداد ۹۶
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۱
وزیر اطلاعات گفت: تیم‌های تروریستی که قصد اقدامات ضد امنیتی و انفجار بمب داشتند در این مدت پی‌درپی شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی شنبه شب در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با تسلیت به خانواده شهدا در حادثه تروریستی اخیر و آرزوی شفا برای مجروحان این حادثه اظهار کرد: در سال ۹۴ حدود ۳۰ تیم در ۹۵ حدود ۴۵ تیم و در این دو ماه ونیم سال ۹۶ بیش از ۲۵ تیم تروریستی را زیر ضربه بردیم.

وی ادامه داد:‌ در این چند ماه سال ۹۶ تیم‌های دو تا شش نفره و بعضی اوقات تک‌نفره را شناسایی کرده‌ایم و زیر ضربه بردیم همین که می‌بینیم هر سال تعداد تیم‌های تروریستی که شناسایی می‌شوند بیشتر می‌شود نشان می‌دهد دشمن ول‌کن نیست و این حساسیت امنیتی را افزایش می‌دهد در این سه و نیم سال از حملات تروریستی زیادی جلوگیری کرده‌ایم و با وجود اینکه در کشورهای مختلف اتفاقات تروریستی افتاده در کشور ما چندان خبری از این اتفاقات نبوده است.

علوی افزود: برای ما تعجب‌آور بود که اگر در سال‌های قبل ماهی دو یا هفته‌ای یک تیم تروریستی کشف می‌کردیم اخیرا و در اردیبهشت‌ماه کشف تیم‌های ترور به روزانه رسیده بود که بنا نداشتیم با انعکاس مرتب این دستگیری‌ها آرامش و بهداشت روحی و روانی مردم را صدمه بزنیم و همین که قدمی برمی‌داشتیم خدا رو شکر می‌کردیم و گهگاه به اطلاع مردم می‌رساندیم.

وی در ادامه تصریح کرد: اخیرا فشار به گونه‌ای بود که انگار جنون عملیاتی پیدا کردند و ناکامی‌هایشان آنها را به سرحد جنون رسانده بود، علاوه براین با حمایت‌های مالی و مشوق‌ها از آن سوی مرزها انگیزه بیشتری پیدا کرده بودند و ابعاد برنامه‌هایشان گسترده‌تر از ابعاد یک عملیات تروریستی معمولی بود.

وزیر اطلاعات با اشاره به کشف یکی از تیم‌های تروریستی در یکی از مناطق کشور خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ روز پیش این تیم را زیر ضربه بردیم که ۳۰ قبضه اسلحه کلاشینکف، چهار قبضه تیربار گرینوف دو قبضه آرپی‌جی هفت با ۱۰ موشک آرپی‌جی، ۱۵ بسته هفتصد تایی گلوله کلاشینکف و ۴۴۰۰ فشنگ تیربار گرینوف از آن‌ها کشف شد. آنهایی که با مسائل نظامی آشنا هستند می‌دانند این مقدار اسلحه برای یک عملیات جنگی و نظامی است نه یک عملیات پارتیزانی و چریکی.

وی اضافه کرد: به هرحال قدم به قدم به تیم‌های تروریستی ضربه زده و عناصر اصلی آن‌ها شناسایی شدند و با همراهی سرویس‌های کشورهای همراه بعضی در داخل و بعضی در خارج مورد هدف قرار گرفتند و تعدادی از آن‌ها هم در عمق کشور مورد هدف قرار گرفتند. سرکرده آن‌ها ابوعایشه کردی در مرز مورد هدف قرار گرفت و از بین رفت و مسئول میز عملیات ایران در رقه ابوفارس بود که اخیرا در موصل مستقر شده بود و مورد هدف قرار گرفت.

علوی همچنین بیان کرد: باید به مردم مژده بدهم که بعد از عملیات رذیلانه روز چهارشنبه سرنخ‌های زیادی به دست آوردیم البته تیم‌های زیادی را تحت رصد داشتیم که بنا به ملاحظات گذاشته بودیم به موقع در شرایطی زیر ضربه ببریم ولی به هرحال ۴۲،‌۴۳ نفر شناسایی و دستگیر شدند خانه امنشان در کرمانشاه شناسایی شد و افرادی دستگیر شدند همچنین یک خانه امن دیگر که این ۵ تروریست در آنجا هم پیمان شده بودند زیر ضربه رفت و برادر یکی از آن‌ها که از خودشان خطرناک‌تر بود در تور اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان قرار گرفت و در اختیار مأموران اطلاعات است؛ ضمن اینکه فردی که فرماندهی این تیم را به عهده داشت و در مناطق مرزی مستقر شده بود و بعد از هلاکت آن‌ها از کشور خارج شده بود با همکاری سرویس‌های اطلاعات دوست کیفر کارش را داد و توسط سربازان گمنام امام زمان و سرویس‌های اطلاعاتی همکار به درک واصل شد.

به گزارش ایسنا، وزیر اطلاعات در پاسخ به این پرسش که "آیا کسانی که دستگیر شده‌اند اعترافات خاصی داشته‌اند یا خیر؟" عنوان کرد: در این سه روز بعضی از کسانی که مرتبط با این عملیات هستند را زیر ضربه بردیم و بعضی دیگر هم که با عملیات ارتباطی نداشتند را زیر نظر داشتیم که ۴۲، ۴۳ نفر دستگیر شدند اعترفات زیادی گرفته شده و اظهاراتشان سرنخ هایی داده که به نفرات دیگری اشراف پیدا کرده و آن‌ها را دستگیر کردیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: به گفته بسیاری از دستگاه‌های اطلاعاتی دنیا وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی یکی از حرفه‌ای‌ترین، مقتدرترین و مسلط‌ترین دستگاه‌های اطلاعاتی از جمله در بحث ضدتروریسم است که در این چند سال امنیت کشور را برقرار کرده و در آینده هم برقرار خواهد کرد با یک عملیات که به تعبیر مقام معظم رهبری حکم ترقه‌بازی را داشت امنیت بی‌بدیل ما آسیب نمی‌بیند وزارت اطلاعات،‌ سپاه،‌ ارتش، بسیج، قوه قضاییه، شورای عالی امنیت ملی، وزارت کشور و ستاد کل نیروهای مسلح با هم مثل یک پنجه هم‌افزایی دارند و بر دهان دشمن می‌کوبد و به آن‌ها اجازه عرض‌اندام نمی‌دهند.

علوی افزود: اگر اتفاقی مثل روز چهارشنبه هم می‌افتد مصلحتی است که گویند عدو شود سبب خیر. بعد از سه و نیم سال این اولین اقدام آن‌ها است و اگر مجاهدت خاموش سربازان گمنام امام زمان نبود به جای اولین این صدویکمین عملیات بود امنیت ایران با این چیزها خدشه‌پذیر نیست و برقرار است و امیدواریم مردم با آرامش به کارشان ادامه دهند.

وی با اشاره به رشادت‌های مدافعین حرم تأکید کرد: مدافعین حرم در واقع مرز دفاع از جمهوری اسلامی ایران را صدها و هزاران کیلومتر آن سوی مرزها برده‌اند توسط مدافعین حرم در عراق و سوریه ضربه‌های سنگینی به عناصر داعشی زده‌ایم که اگر نبود فشار بیشتری بر کشور وارد می‌شد ما باید خود را مدیون مدافعین حرم بدانیم و در این روزها و شب‌های ضیافت الهی برای سلامتی‌شان در سنگرها دعا کنیم.

علوی با بیان اینکه بعد از صد و چندبار تلاش تروریست‌ها موفقیت آن‌ها در یک اقدام جای تعجب ندارد، اظهار کرد: تروریست‌ها پوشش و یونیفرم خاصی ندارند و آرایش و لباسشان مثل بقیه است و پیدا کردنشان ساده نیست. پیدا کردن یکی از آن‌ها در جایی مثل تهران مثل پیدا کردن سوزن در انبار کاه است اینکه بیش از صد اقدام آن‌ها خنثی شود جای تعجب دارد و همواره از زبان سرویس‌های اطلاعاتی مختلف دنیا اعجاب و شگفت‌زدگی آن‌ها را در خنثی کردن توطئه‌های تروریستی شنیده بودیم.

وی ادامه داد:‌ این هوشیاری و حرفه‌ای بودن نیروهای امنیتی و انتظامی است که بدون داشتن علامتی تروریست‌ها را در این مدت شناسایی کردند اما با این حال همین یک مورد هم زیاد است که باید آن را آسیب‌شناسی کنیم در حال آسیب‌شناسی اطلاعاتی و امنیتی هستیم تا حفاظت فیزیکی از اماکن و حوزه کاری حراستی و مقابله با عملیات تروریستی را ترمیم کنیم و باید از اتفاق تجربه به دست بیاوریم البته این عملیات برای تروریست‌ها موفقیت آمیز به حساب نمی‌اید و در این دو حمله به هدفشان نرسیدند.

وزیر اطلاعات با یادآوری عملیات تروریستی روز چهارشنبه خاطرنشان کرد: در حرم امام خمینی (ره) با هنرمندی افسر پلیس هر دو تروریست از پا درآمدند و نتوانستند که آسیب بزنند و یک مسئول فضای سبز شهید شد و دو سه نفر مجروح شدند. در مجلس هم قصد داشتند به صحن برسند و به نمایندگان آسیب بزنند و قوه مقننه را فلج کنند که به هیچ‌کدام از اهدافشان نرسیدند و با حضور به موقع نیروهای ویژه سپاه در عرصه ضد گروگانگیری در محاصره قرار گرفتند که یک نفر توسط گلوله کشته شد و دو نفر هم با انفجاری که انجام دادند از پا درآمدند و عملا چیزی به دست نیاورند.

وی افزود: همیشه ملت وقتی صدای پای دشمن را شنیده، به سمت همگرایی حرکت کرده در این مدت علمای دینی شیعه و سنی و مسیحیان و کلیمیان این اقدام را محکوم کردند و علمای اهل سنت و ائمه جمعه و سایر ائمه جمعه این عملیات رذیلانه را محکوم کردند ملت ایران بار دیگر فرهنگ شهادت را تجربه کرد و خونگرم شهادت دوباره در رگ‌های مردم به جریان افتاد.

وزیر اطلاعات در پاسخ به این سوال که آیا در این حمله غافلگیری صورت گرفته است؟ تصریح کرد: ما با دشمنان کوچکی مواجه نیستیم. دشمن ما داعش نیست بلکه داعش بازیچه و ابزار دست دشمنان ماست. دشمن نظام جمهوری اسلامی بزرگتر از داعش است و در رأسش جنایتکاری مثل آمریکا و بعضی اروپایی‌ها که گاهی با آن همراهی کردند وجود دارد. انقلاب اسلامی در منطقه با رویگردانی مردم از سیاست‌های استکباری و حاکمیت‌های مجری استکبار و همگرایی با کشورهای مسلمان منطقه منافع استکبار را با خطر مواجه می‌کند و از طرفی همه کشورهای منطقه دشمن اول مسلمین را رژیم صهیونیستی می‌دانند و این همگرایی مسلمانان می‌تواند رژیم غاصب اسرائیل را با خطر مواجه کند.

وی در ادامه یادآور شد: دیده‌ایم که نامزدهای انتخابات آمریکا برای رأی آوردن تعهد به امنیت به رژیم صهیونیستی می‌دهند و دست به انواع توطئه‌ها و برنامه‌ها می‌زنند کارهایی مثل صلح ننگین کمپ دیوید و اسلو منجر به امنیت این رژیم نشد و با میلیاردها دلار اسلحه‌ها و زرادخانه‌های اتمی را برای این رژیم غاصب شکل دادند اما آن هم نتوانست برایش امنیت بیاورد و جوشش انتفاضه از درون سرزمین‌های اشغالی امنیت آن‌ها را به چالش کشید و فرهنگ انقلاب به صورت الگو به کشورهای منطقه بسط پیدا کرد و محور مقاومت در عراق و سوریه و لبنان را شکل داد. این اتفاقات به فلسطینی‌ها امید و انگیزه بیشتری را داد که مشت را به تیرکمان و اسلحه و موشک تبدیل کردند.

وزیر اطلاعات اضافه کرد: وقتی دیدند امنیت از دست رفته رژیم صهیونیستی با صلح‌های پوشالی و زرادخانه‌ها تامین نمی‌شود بهترین راه را در به جان هم انداختن ملت‌های مسلمان یافتند که این اتفاق را در سوریه و عراق دیدیم و می‌خواهند در ایران که نقطه جوشش انقلاب است هم این کار را بکنند. در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ با اوج گرفتن انتفاضه تحلیلگران آمریکایی و رژیم صهیونیستی می‌گفتند اسرائیل آینده دوری ندارد و دچار اضمحلال می‌شود در سال ۲۰۱۳ در سوریه آن اتفاقات را رقم زدند و نخست وزیر اسرائیل بعدا گفت که ۲۰۱۳ امن‌ترین سال اسرائیل بوده است آن‌ها می‌خواهند کشورهای منطقه را دچار چالش کنند تا امنیت رژیم صهیونیستی تامین شود به همین دلیل است که در روز قدس امسال هم همراه با همه مسلمانان نابودی اسرائیل را فریاد می‌زنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: ما در زمینه‌های اطلاعات مرتب کدهایی را دریافت و تیم‌هایی را کشف می‌کنیم و اشراف کامل اطلاعاتی داریم که اقدامات لازم را انجام می‌دهیم و در حال تکمیل اطلاعاتمان هستیم تا ظرفیت دقیق تروریست‌ها را به دست بیاوریم.

علوی درباره حضور مردم در این زمینه اظهار کرد: سرمایه اصلی ما مردم هستند و همانطور که امام فرمود جامعه سی و شش میلیونی ارتش بیست میلیونی و اطلاعات سی و شش میلیونی می‌خواهد امروز هم ما اطلاعات هشتاد میلیونی داریم مردم با تماس‌هایشان با ۱۱۳ و ستادهای خبری وزارت اطلاعات و گزارش‌هایشان خیلی باعث کشف تیم‌های تروریستی شدند و با انگیزه‌شان به دشمن ضربه زدند.

وی افزود: مردم ایران از مرگ و تهدید نمی‌ترسند صدام در آستانه روز قدس تهدید به بمباران می‌کرد اما مردم بیشتر در راهپیمایی شرکت می‌کردند ترور این ملت را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد در این عملیات مردم در صحنه بودند و با هشدار پلیس فاصله می‌گرفتند اما آمادگی خود را برای همراهی اعلام می‌کردند مردم همیشه نقش تحسین برانگیزی را به نمایش گذاشتند و نمایندگانشان هم که به تعبیر امام عصاره فضائل مردم هستند خود را نشان دادند و بی‌اعتنا به حرکت تروریستی و صدای تیرها در مجلس به کارشان ادامه دادند.

وزیر اطلاعات یادآور شد: ما در جلسه هیئت دولت بودیم که از این اتفاق خبردار شدیم و فهمیدیم که نمایندگان همچنان به کار خود ادامه می‌دهند این‌ها نشان می‌دهد که ملت ایران نمی‌ترسند در این اتفاق نیروی امنیتی، نظامی ناجا و سپاه در صحنه بودند و حتی ارتش اعلام آمادگی کردکه حضور پیدا کند که دیگر نیازی پیدا نشد و عزیزان در صحنه با قدرت آن را جمع کردند مردم و فرزندان مردم در مجلس و نیروهای نظامی و انتظایم دست به دست هم دادند و این قضیه با کمترین هزینه برای ایران به پایان رسید. تقدیم هفده لاله گلگون کفن به انقلاب نشان داد که راه شهدا ادامه خواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که این تهدیدات ادامه خواهد داشت یا خیر؟ تأکید کرد: توطئه دشمن پایان ندارد و این هوشیاری ما نسل جوان و جوانان عزیز اهل سنت را می‌طلبد دشمن سعی می‌کند بین کرد و ترک و لر، عرب و عجم، بلوچ و فارس، ترکمن و فارس و بین مذاهب شیعه و سنی و لهجه‌های مختلف اختلاف بیاندازد و سوءاستفاده کند. آنها دیدند که هیچ عاملی مثل مذهب برای ایجاد چالش نمی‌تواند موثر باشد.

وی افزود: آنها در تاریخ خواندند که بعضی مسلمانان قائل حدوث قرآن و بعضی قائل به ازلی بودن آن هستند و بر سر همین مساله مسلمانان در ده دوازده قرن پیش به جان هم افتادند و خون خود را ریختند دشمنان از یک طرف برای تروریسم نیاز به ایدئولوژی و از طرفی نیاز به حمایت مالی و منابع انسانی دارند و فهمیدن بهترین ایدئولوژی تروریسم پرور وهابیت است و بهترین حامی مالی سرمایه عربستان است که متعلق به مسلمانان است و جوانان را با القائات وهابیت احساساتی کردند و برای حرکات تروریستی و اهداف استکباری جلو انداختند.

علوی در ادامه خاطرنشان کرد: می‌بینید که برای گرفتن آرامش از کشورهای اسلامی در یمن عراق سوریه و بحرین چه کارهایی می‌کنند و در پاکستان و افغانستان بمب‌هایی را منفجر می‌کنند آن‌ها بدشان نمی‌آید ایران را به همین سرنوشت دچار کنند اما الحمدلله ایران از نعمت ولایت برخوردار است و با وحدت فرماندهی نیروهای نظامی و امنیتی و مردم تحت این رهبری حرکت می‌کند. به لطف خدا این توطئه‌های یکی یکی خنثی شده و از این به بعد هم شناسایی می‌شود و تحت ضربه قرار می‌گیرد و به دشمن اجازه نمی‌دهیم چنین صحنه‌ای را تکرار کند.

علوی با تشکر از مردمی که در تشییع پیکر شهدا حماسه آفریدند و در همراهی با دولت و خانواده شهدا و مجروحین سنگ تمام گذاشتند به مردم توصیه کرد: در این موقعیت‌های شایعات مختلف پخش می‌شود به خصوص که الان فضای مجازی هم هست که از طرفی خوب است ولی از طرفی موجب سواستفاده دشمن می‌شود و آن‌ها می‌خواهند ایجاد احساس ناامنی کند که مردم نباید به شایعات توجه کنند و بدانند اتفاق خاصی نیافتاده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: زمانی مردم بیدار می‌شدند و می‌شنیدند ۷۲ چهره نظام که در آغاز راه می‌توانست ضربه‌های امنیتی آسیب زیادی بزند با انفجار بمب شهید شدند یا رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و دادستان انقلاب زمانی شهید شدند این اتفاقات را ملت پشت سرگذاشته و آسیب ندیدند و مردم به تعبیر رهبر معظم انقلاب با گام‌های استوار راهشان را ادامه دادند و امروز از نظر اقتدار کشور به جایی رسیده که اگر دشمن با صدای بلند هم تهدید کند در عمل جرأت دست‌اندازی ندارد و ما امروز نسبت به هر زمانی از ثبات برخورداریم و مردم باید خاطر جمع باشند اینکه پنج تروریست در دو نقطه کاری می‌کنند امنیت مارا به خطر نمی‌اندازد.

وزیر اطلاعات در پایان اظهار کرد: دیده‌بان‌های امنیت کشور حواسشان جمع است و مردم اعتمادی به شایعات نداشته باشند هر مطلب امنیتی از سوی مسئولین به استحضار مردم می‌رسد رسول خدا فرمود که دو نعمت ناشناخته سلامتی و امنیت هستند که هر وقت از دست بروند مردم قدرشان را می‌دانند امروز مردم ما فهمیدند که این امنیتی که نیروهای امنیتی برقرار کردند چه نعمتی است البته ما دوست نداریم چنین اتفاقاتی بیافتد که مردم متوجه شوند ولی مطمئن باشند که نوکرانشان در زمینه امنیت آن را حفظ خواهند کرد که مردم با آرامش در مجامع مختلف و کارهایشان حضور داشته باشند.
 
کلمات کلیدی : حملات تروریستی تهران+تیراندازی در مجلس +تیراندازی در حرم امام خمینی+انفجار در حرم امام+وزیر اطلاعات
 
ابوالحسن-ع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۲۳:۴۸:۵۱
جناب آقای علوی
تقدیر وتشکر خود را از سربازان گمنام امام زمان بخاطر تسریع درعمل شناسیایی دشمن را اعلام می نماییم. (4421533) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۰:۲۸:۳۷
خدا قوت به عزیزان اطلاعات (4421573) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۰:۵۵:۰۵
خدا قوت سربازان گمنام (4421593) (alef-13)
 
جلال
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۱:۳۶:۱۴
با سپاس از سربازان وطن و نشکر ویژه از وزیر دوست داشتنی و ساعی اطلاعات. این ملت شاید در برخی مسایل جزیی سیاسی با هم اختلاف داشته باشن ولی در بحث دفاع از میهن و انقلاب هیچ اختلافی ندارن و در کنار هم آماده بذل جان هست اند. پاینده مانی و جاودان ایران عزیر ما (4421611) (alef-13)
 
saeed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۱:۵۵:۴۷
چرا انقدر خبر های مختلف میگید ؟ ی بار گفتید ابوعایشه بوده و مرده که !!! (4421620) (alef-13)
 
پرهام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۴:۱۱:۰۷
ان شا الله خداوند سربازان گمنام اما سر افراز امام زمان را موفق و پیروز بدارد. ان شا الله تمام نیروهای امنیتی کشور سالم و سلامت باشند (4421654) (alef-13)
 
محمد امین
Canada
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۵:۰۳:۲۹
تقدیر وتشکر واقعا لازمه اما امیدوارم برخوردها حساب شده باشه و تحلیل اصولی روانشناسانه هم انجام بشه. ظاهرا اکثر این تروریست ها و افراد دستگیر شده بعدی، ایرانی هستند. اولا ببینیم چجوری باید مانع خام شدن جوانان بیشتری شد و دوما جوری با مظنونین برخورد بشه که اگر مجرم نبودن احساس ناامنی نکنن و بدانند ایران و دستگاههای اطلاعاتی حامی همه ایرانیان وطن دوست هستند. و افراد با هر تفکر و گرایشی که هستن تا وقتی به اقدام اخلال گرانه نکرده باشند در امنیت هستند. و من الله التوفیق (4421671) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۵:۴۶:۵۸
خذاونذ به همه شهدا بلاخص شهدای گمنام علو درجات و به خانواده هایشان اجر و صبر عنایت فرماید امین یا رب العالمین (4421683) (alef-13)
 
حسام
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۶:۵۸:۵۸
این قسمت صحبت جناب علوی جالب است که فرمودند:
" برای ما تعجب‌آور بود که اگر در سال‌های قبل ماهی دو یا هفته‌ای یک تیم تروریستی کشف می‌کردیم اخیرا و در اردیبهشت‌ماه کشف تیم‌های ترور به روزانه رسیده بود. اخیرا فشار به گونه‌ای بود که انگار جنون عملیاتی پیدا کردند و ناکامی‌هایشان آنها را به سرحد جنون رسانده بود، علاوه براین با حمایت‌های مالی و مشوق‌ها از آن سوی مرزها انگیزه بیشتری پیدا کرده بودند و ابعاد برنامه‌هایشان گسترده‌تر از ابعاد یک عملیات تروریستی معمولی بود".
باید به نیروهای امنیتی کشور دست مریزاد گفت که این همه تهدید امنیتی را خنثی کرده اند که کار بسیار دشواری است. (4421693) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۸:۱۸:۵۶
واقعا ممنون جان برکفانیم (4421722) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۸:۳۰:۵۹
قطعا کار عربستان و اسرائیل بود. انشالله دهها عملیات شهادت طلبانه در ریاض و تل آلویو صورت بگیره و صدها وهابی و صهیونیست از کره زمین محو بشند. ما منتظر پاسخ کوبنده رزمندگان اسلام به وهابی ها و صهیونیستها هستیم (4421732) (alef-11)
 
رضا ایرانی منش
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۸:۳۵:۲۸
درود و سلام خدا بر سربازان گمنام، سپاه پاسداران، مرزداران و دیگر نیروهای امنیتی کشور، من بیش از پیش قدران تلاش های خالصانه آنها هستم.
لعنت و نفرین خدا بر داعشی ها و تفکرات تند و انحرافی آنها و کشورهای حامی آنها(آمریکا- ترکیه - عربستان - امارت).
رضا ایرانی منش (4421739) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۹:۱۷:۰۷
چرا این سریاس ازاد می گشت؟!و برای داعش تبلیغ می کرد؟! (4421779) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۴:۱۱
نمره اطلاعات 20-نیروی انتظامی 18- سپاه با ارفاق 15-اصولا نیروهای نظامی نبایدوظایف انتظامی داشته باشنداگرهم قرارشدباشنددرعملیات خارج ازمحدوده نظامی بایدازوزارت اطلاعات تبعیت کنند.سپاه درمرزداری وجنگ مستقیم باداعش درسوریه وعراق عالی عمل کرداما درحوادث تروریستی تهران فداکارانه ولی بی نظم عمل کردند (4421852) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۲:۰۹:۱۶
جناب آقای علوی ، خدا پشت و پناه و یار همه ی مردم شریف و خدا پرست ایران اسلامی است که چنین سربازان دلیر و هوشیار و حق گرا را برای دفاع از حریم نظام مقدس اسلامی و مردم سالک راه حق عنایت فرموده است.
ضمن دعای خیر برای این مدافعان راه حق و همه ی مردم شریف ایران اسلامی دست همه ی سربازان گمنام و با نام این راه را می بوسم. (4421944) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۵:۱۴:۵۲
جزاکم الله خیر الجزا (4422174) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.