توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498894
بیانیه آل سعود در توجیه اعدام شیعیان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۵
دولت عربستان که با افزایش انتقادها علیه اعدام برنامه‌ریزی شده ۱۴ مسلمان شیعه روبرو شده است، در دفاع از سیستم قضایی آل سعود بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، منصور الغفاری، سخنگوی وزارت دادگستری عربستان مدعی شد تمام مدعی علیه‌هایی که در عربستان سعودی محاکمه می‌شوند "روندهای مقتضی" را طی می‌کنند!


الغفاری در بیانیه منتشر شده در خبرگزاری دولتی عربستان مدعی شد، پرونده‌های مرتبط با تروریسم و حکم‌های اعدام توسط "دادگاه تجدیدنظر" و همچنین "دادگاه عالی" مورد بازبینی قرار می‌گیرد و ۱۳ تن از قضات، این پرونده را پیش از اجرای اعدام "بازبینی" می‌کنند.

این ۱۴ مسلمان شیعه به بهانه مشارکت در اعتراضات اعتراض و خشونت علیه نیروهای امنیتی با مجازات اعدام روبرو شدند. این در حالی است که گروه حقوق بشری ریپریو می‌گوید، حکم اولیه آنها از سوی یک دادگاه "سری و محرمانه" مبارزه با تروریسم صادر شده است. روحانیون سنی فوق‌العاده محافظه‌کار عربستانی در گذشته با عنوان "مرتد" به شیعیان اشاره می‌کردند و معترضان شیعه به اتحاد با ایران، رقیب این کشور پادشاهی متهم می‌شوند.
 
کلمات کلیدی : آل سعود ، اعدام ،شیعیان، عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.