نظر منتشر شده
۳۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 323229
درباره حادثه حمله به سفارت عربستان
احمد توکلی 19 دی 94
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۳
چند روز پیش از طرف یک جوان متدین و بسیجی پیامکی با این مضمون داشتم: سلام اقای دکتر. در مورد حمله به سفارت عربستان خواستم عرض کنم که نقش صدا و سیما و یه سری رسانه ها در تحریک شدید مردم قابل توجه بود . در این وضعیت به نظر من حمله به سفارت یکی از تبعات طبیعی ان است.متاسفانه الان همه دارن محکوم میکنن ولی هیچ کس به عوامل تحریک کننده توجهی نمیکنه.

در پاسخ این عزیز دلسوز نوشتم: سلام اگر حرکت را خودجوش تلقی کنیم نقش رسانه زیاد است ولی اگر برنامه‌ریزی شده بوده باشدکه چنین به نظر می‌رسد آن وقت سهم رذالت دشمنان زیرک و سادگی دوستان کم بهره از بصیرت، بالا می‌رود.

بهتراز این می شد سعودی های جانی را از موضع محکوم منفعل بر تخت مدعی معترض نشاند؟ و مظلومیت شیخ شهید را به سایه فرستاد؟ و جمهوری اسلامی مظلوم را به جایگاه متهم کشاند؟

پذیرفتنی است نیروی های انتظامی و امنیتی میخواستند جلوگیری کنند و نتوانستند؟ با تعقیب جدی و بی اغماض قضایی ماجرا، برای همیشه باید به رفتارغیرعقلانی و مخالف حکم ولی فقیه پایان داد.

خدا به همه ما در کنار عشق و شور، عقل و شعور بیشتر عطا فرماید و بر بصیرتمان بیفزاید. البته حرف در باره واکنش های پیشین دولت و آثارش بر پرروئی سعودی ها مجال دیگری می خواهد.

منبع: کانال تلگرامی احمد توکلی
 
کلمات کلیدی : آل سعود+اعدام شیخ نمر+حمله به سفارت عربستان
 
رضا
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۲:۳۲:۴۴
اقتدار و ثبات و.امنیت کشور مرهون جانفشانی ها و تلاش های بسیار بوده و مسعولین امنیتی و انتظامی نباید اجازه میدادند همچین اتفاقی واقع گردد. (3454348) (alef-13)
 
شیرازی
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۷:۵۴:۵۸
آتش به سفارت عربستان ادامه اشتباها ت زیر است که خط انرا نفوذیهای ضد انقلاب برای تضعیف نظام از داخل طراحی کردند :
_ اشغال سفارت آمریکا
_توهین و حمله به دلسوزان نظام توسط تندروها ی هر دو جناح و خانه نشین کردن دلسوزان با تجربه به بهانه های گوناگون
_ بعضی از اقدامات تندروانه بی علت و بیفایده برای نظام در داخل و خارج کشور
_ تخلفات انتخاباتی و سخنان و کارهای آتش افروز و تحریک امیز توسط تندروهای هر دو جناح
_ اعمال سیاستهایی نامعقول در دولت قبل که به زنجیره ای از صدور قطعنامه ها ی شورای امنیت علیه کشور انجامید (3455348) (alef-13)
 
کمال
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۸:۱۵:۰۰
یکی از نکات مهمی که در پاسخ به سعودی ها توسط بیشتر مسولین مورد غفلت قرار گرفته قضییه حمآیت و حتی تحریک صدام برای حمله به ایران از سوی سعودی ها بوده که ایران باید اعلام کند که حق دارد غرامت انرا از سعودی در دادگاههای جهانی طلب و خواستار محاکمه عاملین مربوطه در سعودی شود و اینرا در رسانه های جهانی تبلیغ نماید. (3455396) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۲:۴۸:۰۵
رهبری حتما بنا به مصلحتی در مورد حمله به سفارت عربستان سکوت کردند ولی‌ برخی‌ این سکوت را به معنی‌ تایید موضع خود می‌دانند.... همانطور که همش گفتند برجام نقض شده ولی‌ باز رهبری در آن مورد هم سکوت کردند، ولی‌ این جماعت ولن کن نیستند! (3454400) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۴:۳۸:۳۲
این روزها بخاطر اینکه عده ای در جهت بازی سیاسی اشان ورود به سفارت عربستان را گنده تر از همه جنایات عربستان جلوه داده اند جنایاتی که کوچکترینش دوبار حمله تروریستی و موشکی به سفارتهای ایران است، کسی جرات ندارد به دولت منفعل همیشه ساکت مقابل اهانتها به کشور، حرف بزند.
کار به اینجا رسیده که باید رفتار پوتین را در حفظ بزرگی کشورش ببینیم و حسرت بخوریم. (3454738) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۲۲:۵۶:۴۱
رفتارهایی که این روزها سعودی‌ها علیه ایران مرتکب شده و می‌شوند ثابت کرد دیپلماسی مدارا و مسامحه دولت یازدهم اثر مثبتی نداشته است. به اعتقاد بنده با رژیم آل‌سعود باید مثل خودش برخورد کرد. (3455962) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۲۲:۵۶:۵۸
از شگفتی‌های روزگار ما این است که شورای به اصطلاح امنیت به خاطر آسیب دیدن سفارت آل‌سعود، ایران را محکوم می‌کند اما هیچ اشاره‌ای به اعدام ناجوانمردانه آیت‌الله شیخ نمر و چند شهروند بی‌گناه همراه وی نمی‌کند و از حکومت قرون وسطائی و وحشی عربستان سخنی به میان نمی‌آورد! (3455963) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۰ ۱۶:۰۷:۳۷
فکر نمی کنم فهم این مسئله سخت باشد ، هیچ کشوری سفارتخانه اش را بر کشور دیگری تحمیل نکرده است.اما زمانی که یک کشور پذیرفت یک سفارتخانه دیگر را ، آن سفارتخانه و کارکنانشان دارای حق کنسولی هستند و تامین امنیت آن با حکومت و مردم خواهد بود.جمله به سفارتخانه در منظر جهانی اوج بربریت و توحش است و مانند این است که ما کسی را به خانه مهمان کنیم و بعد او را بزنیم و مسلما" بشر امروز چنین چیزی را نخواهد پذیرفت. و متاسفانه 80 میلیون آدم فدای 500 نفر وحشی تندرو شدند و بار اولشان هم نیست. (3457581) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۴:۵۷:۱۱
سکوت رهبری را به منزله تایید نگرفته ایم؛ اما لااقل همین را فهمیده ایم که در این شرایط نباید خودمان اینقدر این موضوع را بزرگ کنیم و هر روز نامه و پیغام و پسغام بدهیم و در پیام محکوم کردن اعدام شیخ، بیشتر موضوع سفارت را مطرح کنیم..

والا اگر در عربستان، تروریست ها، در سفارت ما بمب منفجر می کردند و همه را به شهادت می رساندند، رژیم سعودی اینقدر به تکاپو نمی افتاد که ما افتادیم.. (3454792) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۲:۵۰:۰۸
یاد جریان ده هفتاد و عناصر خود سر افتادم که برخی‌ می‌گفتند، نباید معرفی‌ بشن و به جای آنها چند نفر از مخالفان را به عنوان نفوذی معرفی کنیم.... حالا هم دوباره همان خط را برخی‌ میخوان ادامه بدهند، در حالیکه چه آنزمان و چه حالا، هم در داخل و هم در خارج همه می‌دانند چه اتفاقی‌ افتاده و فقط منحصر به سفارت نبوده، در کنسرت‌ها، در سخنرانیها و... همه جا بوده و متاسفانه هست.... کاش به جای اینکه تصور کنیم هیچکی متوجه نیست و با چند تا صحبت که بله کار خودشان بوده یا عناصر مشکوک بودند، صادقانه و با شفافیت و البته با شجاعت، قبول مسئولیت کنیم ، صداقت همیشه بهترین کلید است و پای هر گونه موفقیت و اعتماد سازی است....کار غلط ، غلط است و تا دنیا بنیاد است غلط خواهد ماند.... به جای استفاده از لغات نفوذی، خودی، مامور نما و... قبول کنیم که ما کامل نیستیم و ماموران و تحلیلگرن ما هم قرار نیست همه معصوم باشند... اگر این صداقت و شجاعت را نشان دهیم، مردم و دنیا هم به ما صداقت و اعتماد نشان خواهد داد (3454406) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۴:۲۴:۰۲
فرمايش شما درست است وليكن برخي اوقات ما دوست نداريم هزينه عملكرد و يا دستورات خودمان را بپردازيم لذا از اين گونه اصطلاحات را باب مي كنيم!! (3454692) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۲:۵۷:۲۲
جناب دکتر؛ ما که شماره شما را نداریم که پیامک بزنیم و جوابتان را بشنفیم.
اما اگر این پیام به گوشتان می رسد، خواهش می کنم قدری تامل کنید؛
فرموده اید:
"بهتراز این می شد سعودی های جانی را از موضع محکوم منفعل بر تخت مدعی معترض نشاند؟ و مظلومیت شیخ شهید را به سایه فرستاد؟ و جمهوری اسلامی مظلوم را به جایگاه متهم کشاند؟"

آیا انفعال دستگاه دیپلماسی در سایر قضایا مثل فاجعه منا و حتی همین موضوع، بیشتر از این کار جنایات عربستان را سایه نفرستاد؟
شما به جوانان انقلابی پیام می دهید و آنها را منع می کنید در حالی که نماینده مجلس، اولین وظیفه اش، پاسخ خواهی از مسئولین مملکت است برای انفعال ها و کم کاری ها و خوش خیالی ها و خواب آمریکا دیدن ها.
پیشنهاد می کنم همان گونه که احساس مسئولیت اخلاقی کرده اید و به جوانان پیام داده اید، مسئولیت شرعی و قانونی خویش که برای آن از بیت المال حقوق دریافت می کنید را هم انجام داده و خدای نکرده آن را فدای ساخت و پاخت های سیاسی نزدیک انتخابات نفرمایید.
والامر الیکم.

(منتشر نکردید هم نکردید، اما اگر شد به خود دکتر برسانید.) (3454434) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۴:۲۰:۴۵
این توجیه انفعال دولت و فلان شمارو کسانی که سال 88 شورشهای خیابانی و غیر قانونی راه انداختن هم آورده بودن
مملکت قانون داره نماینده داره ،قرار باشه با لشکرکشی خیابونی حرفتشو هرکسی برنه که نمیشه
به دستگاه دیپلماسی اعتراض دارین برین شکایت کنین دلیل نمیشه سفارت رو آتیش بزنین که مثلا بگین چون دولت انفعال داشت ما خشم مردم رو نشون دادیم (3454681) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۸:۱۱:۲۲
به خدا اگر به جای سفارت سعودی جلوی ساختمان وزارت خارجه خودمان صف بسته بودند وحتی در اعتراض به قول خودتان انفعال دولت شعار داده بودند وحتی چند شیشه آن را هم شکسته بودند بسیار قابل قبول تر از این بود که به سفارت عربستان حمله کردند . حداقل دولت به جهان می گفت خشم مردم مرا ببینید آنها خشمگینند واگر کار خطایی نمی کنند به احترام حکومتشان است ! قبول کنید خودزنی کردیم ! (3455386) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۶:۵۵:۰۴
عربستان داره با حماقت پیش میره و ایران با درایت. شما چه در سوریه، چه در عراق می بینید که اوضاع داره به نفع ایران پیش میره. در مورد یمن هم که بدون اینکه ایران هزینه چندانی کنه عربستان درگیر یک جنگ پرهزینه شده. برجام هم که بسیار برای ایران سودآوره. آمریکا و غرب هم دیگه مثل گذشته متحد درجه یک عربستان نیستن.
دیگه بیشتر از اینهمه دستاورد چی میخواهید؟ می خواین ما هم مثل عربستان کارهای احمقانه بکنیم و توش گیر کنیم؟
عربستان میخواد با تنش آفرینی، جلوی موفقیت اقتصادی ایران پس از برجام رو بگیره ولی رهبری و دولت دارند با تدبیر پیش میروند.
شما دقت نمی کنید که حتی رهبر انقلاب و سایر مسئولین بلندپایه نظام هم در مقابل عربستان موضعی گرفتند که علاوه بر محکومیت بهانه برای افزایش تنش در اختیار آنها قرار ندهد. (3455191) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۸:۰۶:۵۵
بابا شما اصلا به مسئولین فرصت فکر کردن دادید ؟ از کجا معلوم دولت نمی توانست از این اعدام در صدد محکومیت آل ذسعود بر آید تازه اصلا دولت ما هیچ اکثریت جهان در حال محکوم کردن او بودند چه بسا همین عربهای منطقه اگر ما این حرکت بی موقع را انجام نمی دادیم الان به جای صف بستن پشت سر آل سعود در صف محکوم کنندگان بودند به هر حال در مملکتی که هیچ کس جایگاه خودش را نمی داند بهتر از این نتیجه نمی گیریم ! (3455371) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۲:۵۸:۵۸
باز هم سیاست ابوسفیانی عربستان کارساز شد. باید دست از ساده لوحی برداشت .خصوصا در ارتباط با خارج از کشور ، بایستی به مسئولان اعتماد کرد. (3454438) (alef-13)
 
توکل بر خدا
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۳:۰۹:۴۳
۱- جناب توکلی،شما این برادر مومن و بسیجی را از قبل میشناختی یا از روی پیغامش تشخیص دادی که مومن و متعهد و بسیجی است؟

۲-در این مورد که عریستان یک شهروند شیعه اش رو اعدام کرده و کار خبط و خطایی انجام داده شکی نیست.
لطفا توضیح دهید منافع ملی ما تا چه اندازه با شیخ مرحوم نمر گره خورده که باید اینقدر در مقابل آن واکنش شدید نشان دهیم؟ (3454469) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۷:۴۲:۰۹
ببخشید مگه آقای دکتر موضوع سفارت رو قبول دارن که شما انقد طلبکارو حق به جانب صحبت می کنید؟ (3455318) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۳:۱۳:۲۰
آقای توکلی متاسفانه نمایندگان مجلس هم در محکوم کردن این عمل صد در صد عمدی کوتاهی کردند ! چگونه است که مجلس علارغم اقبال جمع قابل توجهی از مردم نسبت به رئیس جمهور دوره های هفتم وهشتم مرگ اورا را یک صدا فریاد می زند !! اما در محکوم کردن جماعتی که خیانتشان آشکارتر است وبرای چندمین بار منافع مملکت را به خطر انداخته اند سکوت می کند ! (3454478) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۷:۴۳:۵۶
عزیز برادر اگه نماینده های مجلس به اندازه آقای دکتر اهل مطالعه و آگاه و آزاده بودن که ای وضعمون نبود (3455323) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۳:۱۴:۳۰
جناب توکلی
با سلام بنظر میرسد پیگیری موضوعهائی این چنین بیش از پیگیری رانت 650 میلیون یورو ارزش دارد لطفا بیشتر به این موارد بپردازید. (3454482) (alef-13)
 
بیگی29
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۳:۲۲:۴۰
آقای توکلی عزیز این تاوان بی توجهی و تسامح مسئولین به حملات خود سرانه به اجتماعات .اگر یک بار محکم در برابر اینها می ایستادند اینقدر خودسر نمیشدند.حال خودجوش باشند یا اجیر شده عوامل داخلی یا دشمنان کشور. (3454508) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۳:۲۳:۵۶
عربی یا عجم آمریکایی یا اروپایی یا آسیایی هر کسی هستی مثل نمر زندگی کن یا دوستانی که تو را تنها نگذارند. سرمایه و عمر خود را باکسانی صرف کن که اگر هموطنشان هم نبودی برای تو اعتراض میکنند. (3454512) (alef-13)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۳:۳۲:۴۲
جواب شما به ان جوان درست ولي چرا يكبار براي هميشه تمام قد در برابر اين خودسريها نمي ايستيد تا ريشه ان بخشكد..پس مجلس فقط ميتواند پشت سر هم به وزرا كارت زرد نشان دهد و استيضاح كند چرا به رسانه ملي خيلي محكم تذكر نميدهيد .. (3454540) (alef-13)
 
کوروش
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۳:۵۲:۴۵
جناب آقای توکلی، نگرانم از اینکه حمله کنندگان به سفارت عربستان، همان دست نشانده های سعودی در دیگر کشورها باشند که امروز با نام داعش جنایتهای بسیاری رقم زده اند. دیروز وظیفه آنها حمله به سفارت عربستان و خروج ان کشور از فشار اعدام ها بود و ممکن است فردا وظیفه آنها گرفتن پرچم سیاه داعش در دست و جولان دادن در داخل کشور باشد! نگرانم از اینکه همه اتفاقات جلوی چشمان نیروی انتظامی افتاد و انها فقط نظاره گر بودند! انشاءالله نیروی انتظامی و پلیس ضد شورش در همه جا و در همه زمان با اقتدار عمل کند و نه فقط در مواقع خاص!! (3454603) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۳:۵۵:۰۳
سلام
جناب دكتر توكلي!
فكر ميكنيد اين گروههاي خودسر چطور قوي شدند كه حتي نيروهاي انتظامي و امنيتي هم زورشان بهشون نميرسه؟؟؟
غير از اينه كه همين افراد فيلم داراي مجوز پخش رو از پرده سينما پايين آوردند و شما چيزي نگفتيد؟؟؟
كنسرت داراي مجوز اجرا رو نذاشتن اجرا بشه و ده نفر از همين خودسرها هزاران نفر طرفدار رو روانه خونه كردن و كسي زورشون بهشون نرسيد باز امثال شما سكوت كرديد
جناب دكتر سكوت مسوولين نوعي تاييد حركات اين افراد بوده و قطعا مامور امنيتي كه در جمع حضور داشته بخوبي ميدونسته اين اشخاص از چه كسي دستور گرفتن و شايد ترسيده چيزي بگه
حالا هم دير نشده . نظام براي يكبار اين افراد رو سرجاشون بشونه البته اگر براي اينكار اراده اي داشته باشند (3454606) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۰ ۰۰:۱۲:۲۱
احسنت (3456142) (alef-3)
 
صصص
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۴:۱۸:۱۴
"ولی اگر برنامه‌ریزی شده بوده باشدکه چنین به نظر می‌رسد "

آیا برای این حرف سند محکمی دارید؟

چون کلا عادت ما شده هر وقت اشتباهی رخ میده بجای بررسی و اصلاح اشتباه سعی در سرپوشاندن بر آن و نسبت دادن آن به عوامل مزدور و مرموز و بوداری داریم که "از ما" نیستند. (3454669) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۵:۰۰:۵۵
چه عربستان و دشمنان ما در این حادثه دست باشند و چه نه بی شک منافع ایشان به بهترین صورت و در بهترین موقعیت تامین شده است اما آنچه را که جنابعالی و سایر مسئولین باید دنبال خشکاندن آن باشند ریشه این تفکر ات است ، به سخنان امام جمعه محترم مشهد توجه کنید مسلما با وجود این تفکرات مقابله با این حرکات که قالبا هم منافع دشمان را تامین می کند دشوار خواهد بود بنابراین قبلا از همه باید به این بزرگان تذکر داده شود که منافع ملی را فدای احساسات بدون تفکر خود ننمایند (3454804) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۵:۲۵:۰۹
تشابه آن بدهكار بانكي معروف و امير منصور با اين حمله كنندگان به سفارت چيست ؟

در هر دو مورد دست نهادهاي نظارتي و امنيتي براي برخورد با انها بسته بود به دليل وجود استانداردهاي دوگانه .

من اگر به بانك مراجعه كنم ، حتي يك ريال هم بي جهت به من نمي دهند ، در صورت ارائه چك رمزدار ، با بانك مبدا براي تاييد صحت آن تماس مي گيرند ، براي وام سه ميليوني دو ضامن مي خواهند و ششم ماه دوندگي ،
اما خدا نكند فردي نامه به دست وارد همان بانك شود ،
همه به پايش بلند مي شوند ، برايش قهوه مي ريزند ، براي راه انداختن كارش او را به پشت باجه دعوت مي كنند .

حال اگر يك نفر از اين روحيه سواستفاده كند ، داستان تلخ سه هزار ميلياردي را رقم مي زند .

وقتي اعلام مي كنند "هميشه كه نمي توان مردم را زد" يعني چه ؟
يعني اجراي قانون بستگي به قانون شكنش دارد ،
نمي گويم پيگير دستگيري آمران باشيد(چون محال است )، حداقا انقدر براي ما احترام قائل باشيد كه آنها را خودسر يا جيره خوار عربستان و امريكا ندانيد (3454900) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۵:۳۰:۳۶
آقای دکتر من هم به عنوان دانشجویی دکترا حقوق از پیامک این دوست مان دفاع میکنن و به صراحت میگم رسانه ها نقش کلیدی رو بازی میکنن و مردم و جوانان رو تحریک میکنن ما اول باید فرهنگ رسانه هامون رو ببریم بالا یادشون بدیم که مردم توی این اوضاع با کوچکترین جرقه ای واکنش نشان میدن یه آدمی رو بزرگ نکنن که مردم از خود بی خود بشن ای کاش این رسانه ها عوض اینکه به مسائل کوچک بپردازند به مسایل فرهنگی و کاری ...بپردازند. حقیقتا" جامعه به آرامش نیاز داره جوانان بیکاری و فشار اقتصادی کمر مردم و جوانان رو خم کرده ازدواج ها کم شده متاسفانه گیر دادیم به اعدام آدمها گیر دادم این آقا یون مسول چی گفت و تا زمانی که سیاست رسانه ای مون رو از عقاید دینی مون جدا نکنیم ضربه میخوریم (3454934) (alef-13)
 
باربا پاپا
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۷:۱۹:۰۲
آقای توکلی رایزنی در مجلس ترتیب بدید که طبق اون اگر یه زمانی بخاطر خونه خدا رابطمون با عربستان خوب شد دیگه رابطمون با کشورهای جیبوتی و کشور دزد دریایی پرور سومالی و سایر کشورهای پاچه خوار عربستان خوب و برقرار نشه تا بفهمند دیگه از این شیکرهای اضافی نخورند
ضمنآ حمله به سفارت عربستان مضموم و محکومه و باید مجازاتهای سنگینی برای عاملان حمله به هر سفارتی در دادگاه غیر فرمایشی صورت بگیره
آقای نماینده مردم تهران من به عنوان شهروند تهرانی اینو ازت میخوام هرکی دیگه هم میخواد لایک کنه (3455264) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۸:۳۲:۴۰
آقای توکلی این خط آخرتون چه معنی میده؟؟؟؟؟؟؟؟
بازم که داری تحریک والقا میکنید به خاطر رفتار دولت اینجوری شد؟
دولت باید اعلام جنگ کنه تا شما احساس خوبی داشته باشید،خوب که خودتون مرد قانونید
همه ی اعتراض های ما باید قانونی باشد چه دولت چه مردم (3455443) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۱۹:۰۴:۴۴
چرا مجلس در برابر ضعف دستگاه دیپلماسی ساکت است چرا؟ (3455522) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۲۰:۱۴:۴۷
من قبلا هم گفتم ولی متاسفانه الف کامنت من رو پخش نکرد.

اصلا اینکه یه عده افراطی چرا اینکارو کردند و چی تو ذهنشون میگذره و عامل چه کسی هستند بحث فرعیه . متاسفانه تعداد زیادی از خوانندگان هم درگیر همین بحث فرعی شدند!!

در تمام دنیا افراد افراطی وجود دارند ولی آیا سفارت خانه های آنجا هم به آتش کشیده میشه؟؟؟

مسئله اصلی یک چیز بیشتر نیست و آن هم بی کفایتی و نادانی دولت است. چون این مسئله کاملا از قبل قابل پیش بینی بود ( بخصوص بعد از قضیه سفارت انگلیس). نمی توانستند بیست نفر پلیس ضد شورش بذارند دم در سفارت؟ یعنی واقعا فکر نمی کردند این مسئله ممکنه پیش بیاد؟ (3455676) (alef-13)
 
میثم
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۲۰:۵۱:۲۱
آقای دکتر پیامک ما را هم جواب می دهید ؟ (3455759) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۲۱:۴۵:۴۶
خودمان را گول نزنیم!
روزنامه جمهوری اسلامی از حاشیه امن آمران خبر داده است که بنظر درست است. چه برخوردی با کسانی که در حادثه شیراز، کلانتری را محاصره کردند، شد؟ آمران آن جای خود!
تظاهرات مسلحانه در ارومیه را که طبق قانون اساسی ممنوع است را چگونه توجیه می کنند؟ مسلما این تظاهرات مسلحانه، ”یک رژه نظامی” نبوده است.
تنها وتنها راه بازگشت به قانون است و صد البته، قانونی که بین شهروندان مرز خودی و غیر خودی قرار ندهد. (3455837) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.