نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498498
اولویت‌های وزارت اقتصاد دولت دوازدهم چیست
بخش اقتصادی الف؛ 13 مرداد 96
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۴
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به کارنامه اقتصادی دولت گفت: عملکرد اقتصادی دولت یازدهم قابل دفاع نیست.

سیدکاظم دلخوش عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  تسنیم، با اشاره به اولویت‌ها و مشکلات پیش روی  وزارت اقتصاد و دارایی در دولت دوازدهم، اظهار داشت: امروز اقتصاد کشور دچار مشکلات گوناگون از جمله معضل بیکاری، مشکل حمایت از تولید، بهره‌های بالای بانکی و همچنین قاچاق کالا و مسئله مالیات بر ارزش افزوده که دولت دوازدهم باید با تدوین برنامه‌ای دقیق در راستای حل این مشکلات حرکت کند.

وی درباره عملکرد اقتصادی دولت یازدهم گفت: کارنامه  اقتصادی این دولت در برخی از  بخش‌ها رضایت‌بخش و در برخی دیگر مانند حل معضل اشتغال و گرانی اقلام اساسی و پایداری رکود قابل قبول نبوده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در مجموع عملکرد وزارت اقتصاد و دارایی دولت یازدهم قابل دفاع نیست، تصریح کرد: در صورتی که آقای طیب‌نیا بار دیگر از سوی رئیس‌جمهور به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت اقتصاد معرفی شود، مجلس به انتخاب مجدد او اقبالی نشان نخواهد داد، چرا که وزارت اقتصاد از اهمیت بالایی برخوردار است که می‌‌تواند در هموار کردن مشکلات روز کشور نقش محوری بازی کند.

دلخوش با اشاره به فشارهایی که از سوی برخی گروه‌های سیاسی در رابطه با تشکیل کابینه دوازدهم به رئیس‌جمهور وارد می‌شود، خاطرنشان کرد: ما در تمامی دوره‌ها شاهد فشارها و سهم‌خواهی‌های سیاسی به رئیس‌جمهور هستیم، ولی قطعا رئیس‌جمهور بدون توجه به این فشارها تصمیماتی را اتخاذ می‌کند که در نهایت به نفع مردم باشد.

 
 
کلمات کلیدی : کاظم دلخوش+وزارت اقتصاد+ دولت دوازدهم
 
افشاری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۴ ۰۸:۲۱:۲۸
آفرین بر دکتر دلخوش عزیز موافقم دولت محترم در خصوص وزارت صنعت و اقتصاد و دارایی و رییس کل بانک مرکزی مشکل داشت که باید در دولت دوازدهم از این بن بست بیرون بیایدتا تکتنی به اشتغال و اقتصاد بدهد . (4504034) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.